Koreja e Veriut, raketa të reja? Çfarë zbuluan satelitët spiunë të SHBA-së

Koreja e Veriut, raketa të reja? Çfarë zbuluan satelitët spiunë të SHBA-së 0

🕔18:07, 31.Jul 2018

Satelitët spiunë të Shteteve të Bashkuara kanë vënë re në një objekt të Koresë së Veriut, ku janë prodhuar raketat  e para balistike ndërkontinentale të këtij vendi, se po ndërtohen sërish raketa. Gazeta “Washington Post” ka cituar zyrtarë të paidentifikuar

Lexo më shumë
Sindromi i “supit të ngrirë”, këshillat si duhet trajtuar

Sindromi i “supit të ngrirë”, këshillat si duhet trajtuar 0

🕔17:54, 31.Jul 2018

  Pranvera Kola-DITA  Ngrirja e supit është një ndër shqetësimet e shpeshta që shfaqet kryesisht tek moshat e rritura. Mjekja Ilda Xhelili tregon për “Dita” se kujdesi për këtë sëmundje, e cila në gjuhën mjekësore njihet si: Sindromi i “supit

Lexo më shumë
Raporti i DASH, Vasili: Kryeministri e shet realitetin me fantazi

Raporti i DASH, Vasili: Kryeministri e shet realitetin me fantazi 7

🕔17:51, 31.Jul 2018

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për raportin e DASH-it. Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Vasili është shprehur se Rama po vetpërkëdhelet për gjendjen aktuale të vendit. Ai vijon të thotë

Lexo më shumë
Madonna: Ja pse djali im zgjodhi Benficën, para Juventus dhe Barcelonës

Madonna: Ja pse djali im zgjodhi Benficën, para Juventus dhe Barcelonës 0

🕔17:46, 31.Jul 2018

  Madonna do të mbushë 60 vjeç më 16 gusht. Prej një viti jeton në Lisbonë me katër nga gjashtë fëmijët e saj, David Banda dhe Mercy James, 12 vjeç dhe binjaket Stella dhe Esther, 5 vjeç. Këngëtarja e famshme,

Lexo më shumë
Video: Marinsat amerikanë, milje të tëra duke notuar pa u lodhur

Video: Marinsat amerikanë, milje të tëra duke notuar pa u lodhur 3

🕔17:36, 31.Jul 2018

Njësitë operacionale speciale të marinës amerikanë shihen të mbushura nga rekrutët, të cilëve u duhet t’i nënshtrohen në çdo moment përgatitjeve “brutale”. Pjesë e këtyre përgatitjeve është edhe perfeksionizmi i taktikave të tyre në not. Rekrutët e rinj duhet të

Lexo më shumë
Të bllokuar nga Tatimet, subjektet mund të ankimojnë në gjykatë

Të bllokuar nga Tatimet, subjektet mund të ankimojnë në gjykatë 4

🕔17:26, 31.Jul 2018

Bllokimi që Tatimi u bën për 30 ditë aktivitetit të restoranteve, bareve, hoteleve dhe resorteve të vijës bregdetare, pasi i kap duke kryer evazion fiskal, përbën një humbje të madhe për bizneset në fjalë. Burime nga Drejtoria e Përgjithshme e

Lexo më shumë
Gjyshja shqiptare i kërkon burrë, ja si i përgjigjet Eleni Foureira

Gjyshja shqiptare i kërkon burrë, ja si i përgjigjet Eleni Foureira 4

🕔17:23, 31.Jul 2018

  Eleni Foureira po korr sukses të madh në Europë me projektin e saj “Fuego” më të cilin u bë e njohur në Eurovision. Ajo performoi dhe në sheshin Skënderbej para pak ditësh ku ndezi të gjithë publikun shqiptar. Gjatë

Lexo më shumë
Filmim i rrallë: Dërgata shqiptare që takoi Princ Vidin

Filmim i rrallë: Dërgata shqiptare që takoi Princ Vidin 15

🕔17:12, 31.Jul 2018

  Nga Ilir Ikonomi Ky është një filmim i rrallë dhe ndoshta i vetmi i njohur deri më sot i delegacionit shqiptar që shkoi në Neuwied të Gjermanisë, për t’i dorëzuar Princ Vidit kurorën e Shqipërisë. Videoja tregon arritjen e

Lexo më shumë
Meta liron nga detyra 6 ambasadorë dhe emëron 7 të tjerë (EMRAT)

Meta liron nga detyra 6 ambasadorë dhe emëron 7 të tjerë (EMRAT) 21

🕔16:53, 31.Jul 2018

  Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot lirimin nga detyra të gjashtë Ambasadorëve dhe emërimin në detyrë të 7 diplomatëve të tjerë. Në mesin e ambasadorëve të emëruar në detyrë është edhe Virgjil Kule për postin e ambasadorit të jashtëzakonshëm

Lexo më shumë
Asgjësohen 1000 rrënjë kanabis në Përmet, dy të arrestuar

Asgjësohen 1000 rrënjë kanabis në Përmet, dy të arrestuar 0

🕔16:46, 31.Jul 2018

  Policia ka sekuestruar sot 1000 rrënjë kanabis në Përmes, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona të dyshuar si kultivues të drogës. Bimët narkotike janë gjetur në zonën e Frashërit, ndërsa aksioni i policisë vijon ende. Kanabisi është evidentuar

Lexo më shumë

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?