Kur dhe nga ka ardhur uji i Tokës?

Kur dhe nga ka ardhur uji i Tokës? 2

🕔16:29, 31.Jul 2018

Toka njihet si Planeti blu për shkak të oqeaneve, të cilat mbulojnë më shumë se 70 për qind të sipërfaqes. Ndërsa uji është thelbësor për jetën në Tokë, përgjigjet e dy pyetjeve kryesore kanë mbetur: kur dhe nga ka ardhur

Lexo më shumë
Nuk ndalet kjo lojë e përjetshme…

Nuk ndalet kjo lojë e përjetshme… 4

🕔16:26, 31.Jul 2018

Në atë pyll të largët shpërndritës Do doja të isha me ty Vetëm me ty… Me ty të ndjeja diellin, erën, dheun Pëshpërimat e gjetheve ti dëgjoja me ty Heshtjen dhe këngët…   Aty… Dua të zhvishem në dritën e

Lexo më shumë
Vidal arrin marrëveshjen personale me Inter

Vidal arrin marrëveshjen personale me Inter 0

🕔16:19, 31.Jul 2018

  Arturo Vidal raportohet të ketë arritur marrëveshjen me Inter. Kiliani është gati të firmosë një kontratë trevjeçare në San Siro me një rrogë 5 mln euro në sezon. Sipas mediave italiane, një marrëveshje mes dy klubeve është gjithashtu shumë

Lexo më shumë
Pronat, DASH zbardh kostot shqiptare në Gjykatën e Strasburgut: 50 mln dollarë

Pronat, DASH zbardh kostot shqiptare në Gjykatën e Strasburgut: 50 mln dollarë 8

🕔16:09, 31.Jul 2018

  Fatura e vendimeve, që Gjykata europiane e Strasburgut ka dhënë kundër Shqipërisë për çështjen e pronave ka arritur plot 50 milionë dollarë. Shifra është bërë publike për herë të parë nga Departamenti amerikan i Shtetit, në deklaratën vjetore të

Lexo më shumë
Vetting-u, prokurori Gentian Osmani ka probleme me deklarimin e pasurisë

Vetting-u, prokurori Gentian Osmani ka probleme me deklarimin e pasurisë 9

🕔15:55, 31.Jul 2018

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtuar ritmin e punës sot dduke përjashtuar brenda ditës nga sistemi i drejtësisë prokurorin e Tiranës, Dritan Rreshka dhe gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Artan Broci. KPK-ja konfirmoi si të përshtatshëm për të

Lexo më shumë
Artan Broci reagon pas shkarkimit: K.P.K, komisarët politikë të kryeministrit

Artan Broci reagon pas shkarkimit: K.P.K, komisarët politikë të kryeministrit 10

🕔15:31, 31.Jul 2018

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të lartë Artan Broci. Pas shpalljes së vendimit Artan Broci, i cili nuk ishte i pranishëm në seancë, ka reaguar për mediat duke ngritur edhe akuzat se

Lexo më shumë
KPK shkarkon kreun e komanduar të Prokurorisë së Tiranës

KPK shkarkon kreun e komanduar të Prokurorisë së Tiranës 0

🕔15:15, 31.Jul 2018

  Pas shkarkimit të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Artan Broci, KPK ka vendosur sot edhe shkarkimin e Prokurorit të Tiranës, Dritan Rreshka. Gjatë seancës dëgjimore u hodhën pikëpyetje mbi njëanshëmrinë e ILDKPKI mbi një raport për pasurinë e prokurorit

Lexo më shumë
Minatori që u bë gjyqtar, Medi Bici konfirmohet në detyrë

Minatori që u bë gjyqtar, Medi Bici konfirmohet në detyrë 12

🕔15:03, 31.Jul 2018

  Medi Bici, kandidat për në Kolegjin e Lartë Gjyqësor, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK). Në seancën dëgjimore, ILDKPKI kishte sjellë raport ku konstaton se deklarimi nuk është i saktë, ka kryer fshehje të

Lexo më shumë
FOTO: Turistja angleze bën tatuazh në trup afreskun e Vlorës

FOTO: Turistja angleze bën tatuazh në trup afreskun e Vlorës 3

🕔14:55, 31.Jul 2018

Turistja angleze dhe dashamirësja e shpendëve Znj. Sheila Phyall është frymëzuar nga afresku më i madh i Ballkanit, i njohur si “Sjellësi i Pranverës” që gjendet në qytetin e Vlorës dhe e ka riprodhuar atë si tatuazh në trupin e

Lexo më shumë
Tentoi të vriste gruan, pranga 46-vjeçarit në Itali

Tentoi të vriste gruan, pranga 46-vjeçarit në Itali 1

🕔14:51, 31.Jul 2018

Një 46-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi tentoi të vrasë gruan e tij. Mediat italiane raportojnë se gjatë mbrëmjes së të hënës, policia e Materas u sinjalizua nga një telefonatë, për konflikt në një familje. ‘Basilicata24.it’ shkruan se

Lexo më shumë