Referendumi për emrin, Zaev: Koha për vendime të guximshme

Referendumi për emrin, Zaev: Koha për vendime të guximshme 1

🕔14:42, 31.Jul 2018

  Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, u bëri thirrje qytetarëve të Maqedonisë të dalin në referendumin për marrëveshjen me Greqinë dhe të votojnë sipas bindjeve të tyre personale, pasi siç tha, Maqedonia është në një kohë e cila kërkon vendime

Lexo më shumë
KPK shkarkon gjykatësin e Gjykatës së Lartë, Artan Broci

KPK shkarkon gjykatësin e Gjykatës së Lartë, Artan Broci 9

🕔14:42, 31.Jul 2018

Trupa gjykuese e përbërë nga Valbona Sanxhaktari, Etleda Çiftja e Xhensila Pine, dha vendimin e marrë me shumicë votash, 3-0 pro shkarkimit të Brocit. Vetë Broci mungonte në seancën e sotme ku pritej të jepej vendimi, ndërkohë që në seancën

Lexo më shumë
Raporti i DASH, Rama thumbon PD: “Selia e përkthimeve të gabuara”

Raporti i DASH, Rama thumbon PD: “Selia e përkthimeve të gabuara” 11

🕔14:37, 31.Jul 2018

Kryeministri Rama replikon me Bashën lidhur me raportin e publikuar të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH). Kreu i opozitës tha se Raporti i fundit i Departamentit të Shtetit për klimën e biznesit në botë, thekson së Shqipëria nuk është vend

Lexo më shumë
Vrasjet mafioze trondisin Beogradin

Vrasjet mafioze trondisin Beogradin 1

🕔14:35, 31.Jul 2018

  Vrasja e një avokati të njohur ishte likuidimi i 19-të në formë mafioze në Serbi. Kritikët shprehen se lidhjet e klaneve të drogës dhe politikës po dalin jashtë kontrollit. Nemanja Rujevic* “Një kurth tipik” – kështu shkroi shtypi i Beogradit

Lexo më shumë
“Shërohet” migrena! BE aprovon ilaçin e ri

“Shërohet” migrena! BE aprovon ilaçin e ri 0

🕔14:26, 31.Jul 2018

  Duke nisur nga shtatori i këtij viti pacientët do të jenë në gjendje të marrin një  trajtim privat, nën licencën e BE. Këtë ilaç do fillojnë ta marrin pacientët të cilët kanë të paktën katër migrena në muaj. Ky

Lexo më shumë
Kapen 13 klandestinë në Devoll

Kapen 13 klandestinë në Devoll 2

🕔14:26, 31.Jul 2018

  Policia kufitare në Kapshticë ka kapur 13 klandestinë të huaj, mes tyre edhe dy të mitur. Mësohet se të gjithë emigrantët janë meshkuj dhe janë një nga Maroku, 5 nga Palestinë, 3 sirianë dhe 4 irakianë. Disa u kapen

Lexo më shumë
Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës

Thaçi: Nuk do të ketë ndarje të Kosovës 2

🕔14:23, 31.Jul 2018

Duke i cilësuar si lajme të rreme, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka hedhur poshtë zërat se me Serbinë do të diskutohet për ndarjen e Kosovës. “Unë sot këtu, si president i vendit, edhe njëherë i siguroj qytetarët e Kosovës

Lexo më shumë
Pyetja më e debatuar në disiplinën e evolucionit: Ku evoluoi njeriu?

Pyetja më e debatuar në disiplinën e evolucionit: Ku evoluoi njeriu? 2

🕔14:05, 31.Jul 2018

Pyetja më e debatuar në disiplinën e evolucionit të njeriut është çështja se ku evoluoi ai. Hipoteza ‘nga-Afrika’ pohon se njerëzit evoluan relativisht vonë në Afrikë dhe pastaj u përhapën në mbarë botën, duke zëvendësuar popullatat ekzistuese të njerëzve arkaikë.

Lexo më shumë
FOTO+VIDEO: Ronaldo në fushë si bardhezi

FOTO+VIDEO: Ronaldo në fushë si bardhezi 0

🕔13:57, 31.Jul 2018

Pas realizimit me sukses të “Transferimit të Shekullit”, Cristiano Ronaldo ka nisur zyrtarisht aventurën e tij me Juventusin, duke u paraqitur në të parën seancë stërvitore për sezonin e ri futbollistik. Në Continassa, Ronaldo është fotografuar së bashku me lojtarë

Lexo më shumë
Tërhiqen nga tregu prezervativët Durex, mund të çahen

Tërhiqen nga tregu prezervativët Durex, mund të çahen 0

🕔13:55, 31.Jul 2018

Durex ka tërhequr mbrapsht disa pako me prezervativë nga frika se mund të çahen. Paketat “Real Feel” dhe “Latex Free” nuk arritën të kalonin testet e presionit të çarjes, njoftoi Durex. Të gjithë prezervativët janë prodhuar këtë vit dhe kanë

Lexo më shumë