Mbret apo horr? Një përballje mes një zogisti dhe një historianeje

Mbret apo horr? Një përballje mes një zogisti dhe një historianeje 103

🕔23:30, 31.Aug 2018

  Gjithnjë kam menduar se si Mbreti Zog, aq injorant dhe i pakulturuar, të ishte në gjendje të sundonte me drejtësi, ndaj dhe ishte kjo arsyeja që italianët e lanë atë të bëhej Mbret, në vend që të vazhdonte si

Lexo më shumë
Sondazhi/ Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët

Sondazhi/ Popullariteti i Trump bie në nivelin më të ulët 1

🕔23:02, 31.Aug 2018

  Gati dy muaj larg zgjedhjeve të mesmandatit, Donald Trump ka rënë në nivelin më të ulët të pëlqimit gjatë presidencës së tij, me rreth 60% të personave që nuk janë dakord me performancën e tij si president. Vetëm 36%

Lexo më shumë
I jepet lamtumira e fundit Aretha Franklinit, mbretëreshës së muzikës soul

I jepet lamtumira e fundit Aretha Franklinit, mbretëreshës së muzikës soul 0

🕔22:56, 31.Aug 2018

  Në Detroit po zhvillohet funerali i legjendës muzikore amerikane, Aretha Franklin, e njohur ndryshe si mbretëresha e muzikës spirituale, e cila vdiq më 16 gusht në moshën 76-vjeçare. Miqtë dhe dashamirës kaluan përpara arkivolit të saj prej floriri, të

Lexo më shumë
Një propozim i pazakontë martese në sheshin “Skënderbej”

Një propozim i pazakontë martese në sheshin “Skënderbej” 8

🕔22:44, 31.Aug 2018

Dhjetëra kalimtarë në Sheshin “Skënderbej” u bënë dëshmitar të një momenti shumë romantik, që rrallëherë e shohim në Shqipëri. Besmiri, nisi të performonte me një tufë të rinjsh në mes të sheshit, teksa e dashura e tij e zemrës, qëndronte

Lexo më shumë
Milan nuk gabon të dytën dhe ka një “hero”

Milan nuk gabon të dytën dhe ka një “hero” 0

🕔22:38, 31.Aug 2018

  Milani ka gjetur fitoren e parë sezonale, teksa ka mposhtur në “San Siro” Romën me rezultatin 2-1, duke zhytur kryeqytetasit në një mini-krizë rezultatesh. Higuain tregoi edhe këtë herë se mbetet një lojtar për skuadra të mëdha, ndonëse takimin

Lexo më shumë
Kavajë/ Aksident me vdekje, motori përplaset me tabelën

Kavajë/ Aksident me vdekje, motori përplaset me tabelën 0

🕔22:22, 31.Aug 2018

  Një 56-vjeçar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur në Gosë të Kavajës mbrëmjen e sotme rreth orës 21:00. Policia thotë se viktima është me iniciale A.M. Viktima ishte duke udhëtuar me një motor pa targa kur u

Lexo më shumë
INTERVISTA/ Foto Strakosha tregon Thomasin: Në Juve-Lazio më ikën 10 vite jetë!

INTERVISTA/ Foto Strakosha tregon Thomasin: Në Juve-Lazio më ikën 10 vite jetë! 0

🕔22:18, 31.Aug 2018

  Nga Julian Hoxhaj Një shprehje e vjetër thotë: “Nxënësi duhet të bëhet më i mirë se mësuesi në jetë”. Në futboll kjo shprehje merr shpesh kuptim, në ato raste kur një futbollist bëhet më i mirë se babai i

Lexo më shumë
Lamtumira e Vlahutin: Dhuratë e çmuar që isha këtu

Lamtumira e Vlahutin: Dhuratë e çmuar që isha këtu 15

🕔22:02, 31.Aug 2018

  Ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, ka dhwnw mesazhin e saj të lamtumirës, duke nënvizuar se Shqipëria po ecën e sigurt drejt integrimit në BE. Mesazhi i Vlahutin: “Sot është dita ime e fundit si Ambasadore e BE-së në

Lexo më shumë
Si u bë Portugalia Perandoria e Parë Globale

Si u bë Portugalia Perandoria e Parë Globale 8

🕔21:52, 31.Aug 2018

  E varfër dhe e vogël, Portugalia ishte në buzë të Europës mesjetare. Por detarët e saj, krijuan epokën e globalizimit, që vazhdon edhe sot. Nga Roger Crowley Në vitet e fundit të shekullit 15, Portugalia surprizoi botën. Zbarkimi i

Lexo më shumë
HAPËSIRË/ Minierat e ardhshme në asteroidë!

HAPËSIRË/ Minierat e ardhshme në asteroidë! 0

🕔21:25, 31.Aug 2018

  Jo vetëm kërcënime për t’u larguar, por asteroidët që kalojnë afër Tokës mund të shndërrohen në miniera të vërteta për të nxjerrë minerale të çmuara, të nevojshme për misionet e ardhshme hapësinore, sipas projektit për të cilin po punon

Lexo më shumë