Feston golin me shqiponjë! Kosovarja e kombëtares suedeze rrezikon penalizimin

Feston golin me shqiponjë! Kosovarja e kombëtares suedeze rrezikon penalizimin 5

🕔21:10, 31.Aug 2018

  Pas ngjarjeve të kampionatit botëror, për mënyrën e festimit të Xhakës e Shaqirit me gjestin e shqiponjës me duar në fitoren kundër Serbisë, një tjetër gjest i ngjashëm ka bërë jehonë në botën e futbollit, këtë herë në eliminatore

Lexo më shumë
Aktori francez nën hetim, akuzohet për përdhunimin e një aktoreje 20-vjeçare

Aktori francez nën hetim, akuzohet për përdhunimin e një aktoreje 20-vjeçare 4

🕔20:53, 31.Aug 2018

Aktori francez Gerard Depardieu do të jetë subjekt i një hetimi për përdhunim. Ky informacion është zbuluar nga disa media franceze, si “Bfm Tv” dhe “Le Parisien”, të cilat kanë cituar disa burime gjyqësore. Denoncimi përkundrejt aktorit francez është bërë

Lexo më shumë
E ndaluar në Australi me 5 kg kokainë në valixhe, mësuesja italiane dënohet me 10 vite burg

E ndaluar në Australi me 5 kg kokainë në valixhe, mësuesja italiane dënohet me 10 vite burg 1

🕔20:44, 31.Aug 2018

Një mësuese italiane, e cila është ndaluar në Australi me 5 kg kokainë në valixhe, është dënuar me 10 vite burg. Elisa Salatino,40 vjeç, duhet të kryejë fillimisht 6 vite burg në një burg të sigurisë maksimale në Melburn.Vetëm pasi

Lexo më shumë
Ministrat e Jashtëm të BE-së: Skeptikë ndaj shkëmbimit të territoreve

Ministrat e Jashtëm të BE-së: Skeptikë ndaj shkëmbimit të territoreve 0

🕔20:39, 31.Aug 2018

  Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. “Kur vihen në diskutim kufijtë, hapet kutia e Pandorës”, deklaruan ata. Nga Barbara Wesel* Organizatorja, Karin Kneissl, është krejtësisht në frymën e Kongresit të

Lexo më shumë
“Hej Genc, pak logjikë mik!” Rama, me rubrikë të re në Facebook

“Hej Genc, pak logjikë mik!” Rama, me rubrikë të re në Facebook 12

🕔20:07, 31.Aug 2018

  Kryeministri Edi Rama duke e njohur mirë fuqinë e rrjeteve sociale, vjen në kanalin e tij në Facebook, ERTV, me një rubrikë te re, të quajtur “Përgjigja ime”. Tashmë jo vetëm përgjigje me shkrim për komentuesit, por përgjigje sy

Lexo më shumë
“Plumbat në shtëpinë e gazetares, mesazh për të gjithë”; Flasin kolegët

“Plumbat në shtëpinë e gazetares, mesazh për të gjithë”; Flasin kolegët 6

🕔19:52, 31.Aug 2018

  Klodiana Lala është një nga emrat më të njohur të gazetarisë investigative dhe kronikës së zezë në Shqipëri. Mjaft e respektuar nga kolegët e saj që e njohin prej më shumë se një dekade gjatë punës në terren, ata

Lexo më shumë
Biznesmenit i bllokohen 84 mijë dollarë dhe 3500 euro në Rinas

Biznesmenit i bllokohen 84 mijë dollarë dhe 3500 euro në Rinas 1

🕔19:36, 31.Aug 2018

  Policia Kufitare e Rinasit ka bllokuar një shumë të madhe parash që transportoheshin nga një 33-vjeçar, i cili nuk i kishte deklaruar sipas ligjit. Udhëtari me iniciale A.D. ishte pasagjer në linjën ajrore Tiranë-Stamboll-Shangai. Sipas policisë, gjatë kontrollit doganor,

Lexo më shumë
Zyrtare/ Grezda kalon te klubi me më shumë tituj në botë

Zyrtare/ Grezda kalon te klubi me më shumë tituj në botë 0

🕔19:31, 31.Aug 2018

  Ditët e fundit të merkatos së futbollit europian po shënojnë lëvizje të rëndësishëm për lojtarët shqiptarë. Spikat mbi të gjitha kalimi i Eros Grezdës te skuadra e njohur skoceze Gllazgou Reinxhërs, që zyrtarizoi blerjen e re me një prezantim

Lexo më shumë
Njihuni me velinat e reja të Fiks Fare (FOTO)

Njihuni me velinat e reja të Fiks Fare (FOTO) 1

🕔19:10, 31.Aug 2018

  “Fiks Fare”, emisioni më i madh investigativ në vend, zgjedh dy velinat e reja për këtë sezon të ri. Krahë dy prezantuesve Dorian Ramaliu dhe Devis Mukës do të jenë dy bukuroshet Marjana Shkreta dhe Artea Bebri. Të dyja

Lexo më shumë
E BUJSHME: Thaçi-Vuçiç marrin zemër, ofrohen të bëjnë kufij të rinj për gjithë Ballkanin

E BUJSHME: Thaçi-Vuçiç marrin zemër, ofrohen të bëjnë kufij të rinj për gjithë Ballkanin 0

🕔18:54, 31.Aug 2018

  ALPBACH, Austri – Presidentët e Serbisë dhe Kosovës janë entuziazmuar shumë nga suksesi i forumit të Alpbach-ut, thonë burime që janë duke ngrënë shnicel dhe pirë shnaps. Ata nuk e prisnin që edhe vetë komisioneri Hahn të binte dakord

Lexo më shumë