Marrëveshja e Detit/ Asnjë palë me avantazhe, negociata për win-win

Marrëveshja e Detit/ Asnjë palë me avantazhe, negociata për win-win 3

🕔14:57, 1.Aug 2018

Viti 2018 pritet të jetë viti që do të zgjidhë çështjet që kanë tensionuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi, nuk i jep asnjë pale avantazhe, për këtë flet ligji ndërkombëtar i detit. Shqipëria dhe Greqia po ecin drejt një

Lexo më shumë
Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë

Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë 0

🕔14:49, 1.Aug 2018

Praktika e lashtë kineze e akupresurës mund të ofrojë më shumë ndihmë sesa thjesht lehtësimin e problemeve të bezdisshme shëndetësore si dhimbje koke, të ftohtit/gripit dhe lodhjes. Gjithashtu mund të na ndihmojë në mirëqenien tonë të përgjithshme. I thoni lamtumirë

Lexo më shumë
Policia austriake pajis qentë me “këpucë” mbrojtëse ndaj asfaltit përvëlues

Policia austriake pajis qentë me “këpucë” mbrojtëse ndaj asfaltit përvëlues 0

🕔14:39, 1.Aug 2018

Pronarët e qenve e njohin problemin: në verë, kur temperaturat tejkalojnë 30 gradë Celsius, është e vështirë të ecësh me to. Kjo sepse qentë e vuajnë shumë të nxehtin, sidomos në rastet kur asfalti ka nxehtësinë 50 gradë Celsius, gjë

Lexo më shumë
10-vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps

10-vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps 0

🕔14:37, 1.Aug 2018

Është vetëm 10 vjeç, por emri i tij ka pushtuar median botërore. Bëhet fjalë për notarin Clark Kent Apauda, i cili ka thyer një rekord botëror të vendosur nga legjenda amerikane e notit, Michael Phelps kur ishte në moshën e

Lexo më shumë
FOTO: Ringrihet nëndetësja ‘105’, tashmë një atraksion turistik

FOTO: Ringrihet nëndetësja ‘105’, tashmë një atraksion turistik 43

🕔14:17, 1.Aug 2018

Nëndetësja legjendare “105” e cila u bë e famshme në vitet e komunizmit kur Shqipëria po shkëpuste marrëdhëniet politike dhe ekonomike me Bashkimin Sovjetik, do të jetë një prej atraksioneve turistike në vend. Kur rusët po tërhiqnin armatimin nga baza

Lexo më shumë
Gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse stërviteni dhe nuk pini shumë ujë

Gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse stërviteni dhe nuk pini shumë ujë 0

🕔14:14, 1.Aug 2018

  Shumë nga ju mund të mendojnë se të konsumuarit ujë gjatë stërvitjes është një zakon apo veprim që nuk duhet bërë. Por të kundërtën pranojnë studiuesit, të cilët thonë se trupi nuk duhet privuar kur ndjen etje. Ne do

Lexo më shumë
VIDEO: Qyteti kinez mbulohet nga një stuhi gjigante rëre

VIDEO: Qyteti kinez mbulohet nga një stuhi gjigante rëre 0

🕔13:55, 1.Aug 2018

  Duket si një skenë e dalë nga një blockbuster apokaliptik, ky filmim i bërë në Kinë. Një stuhi gjigante rëre ka goditur këto ditë qytetin e Golmud, në provincën kineze të Qinghai. Reja prej rërë afrohet me një shpejtësi

Lexo më shumë
Serena Williams përjeton makthin më të keq të karrierës

Serena Williams përjeton makthin më të keq të karrierës 0

🕔13:51, 1.Aug 2018

Tenistja amerikane Serena Williams, fituesja e 23 grand slam në karrierë, një prej ikonave të këtij sporti, ka zhgënjyer në turneun e San Jose, ku ka nisur përgatitjet për grand slam të US Open. Ajo është mundur 2-0 (6-1, 6-0)

Lexo më shumë
Gjermania dominohet nga turqit, 1 në 4 persona me origjinë të huaj

Gjermania dominohet nga turqit, 1 në 4 persona me origjinë të huaj 7

🕔13:50, 1.Aug 2018

  Në Gjermani 1 në 4 persona ka prejardhje të huaj. Vitin e kaluar ky numër u rrit edhe më shumë. Grupimin më të madh të të huajve e përbëjnë turqit. Numri i individëve me prejardhje të huaj në Gjermani

Lexo më shumë
Huawei lë pas Apple, i dyti më i shitur në botë

Huawei lë pas Apple, i dyti më i shitur në botë 1

🕔13:32, 1.Aug 2018

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në botë. Prodhuesi kinez i “smartphone”-ve ka shitur rreth 54 milionë telefona gjatë tremujorit të fundit, 40 për

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?