PD, Alibeaj: Vettingu ka dështuar, ktheu në detyrë gjyqtarin që liroi Arben Frrokun

PD, Alibeaj: Vettingu ka dështuar, ktheu në detyrë gjyqtarin që liroi Arben Frrokun 8

🕔15:34, 1.Aug 2018

Partia Demokratike thotë se konfirmimi në detyrë i gjyqtarit që liroi nga burgu Arben Frrokun, Dritan Hallunaj, është një kambanë alarmi për sistemin e ri të drejtësisë. “Konfirmimi në detyrë i gjyqtarit të Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj, përgjegjës për

Lexo më shumë
Vettingu/ Konfirmohet në detyrë edhe gjyqtari Gentjan Medja

Vettingu/ Konfirmohet në detyrë edhe gjyqtari Gentjan Medja 2

🕔15:23, 1.Aug 2018

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës Administrative Gentian Medja. Medja është dhe kandidat për Këshillin e Lartë të Emërimeve. Kujtojmë se Medja e ka filluar karrierën si gjyqtar në vitin 2004 në Gjykatën e

Lexo më shumë
Njoftimi i Gjeoshkencave: Zonat që rrezikohen nga zjarret

Njoftimi i Gjeoshkencave: Zonat që rrezikohen nga zjarret 0

🕔15:16, 1.Aug 2018

Instituti i Gjeoshkencave ka publikuar një njoftim ditën e sotme ku thuhet se sot dhe nesër mund të ketë rrezik për zjarr në disa zona. Qarqet me rrezik të moderuar janë  Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Fier. Sipas Institutit, rrezik

Lexo më shumë
Prestigjozja “Hoffpost”: Ksamili, Karaibet shqiptare

Prestigjozja “Hoffpost”: Ksamili, Karaibet shqiptare 0

🕔14:57, 1.Aug 2018

  Një tjetër media e huaj radhit Shqipërinë mes destinacioneve më të preferuar ku europianët kanë zgjedhur të kalojnë pushimet veror këtë vit. Zbulimi i Shqipërisë si një atraksion turistik nga ”Hoffpost”, vjen pas një hulumtimi që media e huaj

Lexo më shumë
Marrëveshja e Detit/ Asnjë palë me avantazhe, negociata për win-win

Marrëveshja e Detit/ Asnjë palë me avantazhe, negociata për win-win 3

🕔14:57, 1.Aug 2018

Viti 2018 pritet të jetë viti që do të zgjidhë çështjet që kanë tensionuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Marrëveshja për detin Shqipëri-Greqi, nuk i jep asnjë pale avantazhe, për këtë flet ligji ndërkombëtar i detit. Shqipëria dhe Greqia po ecin drejt një

Lexo më shumë
Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë

Çlirohuni nga stresi dhe dhimbja e kokës me këtë truk të thjeshtë 0

🕔14:49, 1.Aug 2018

Praktika e lashtë kineze e akupresurës mund të ofrojë më shumë ndihmë sesa thjesht lehtësimin e problemeve të bezdisshme shëndetësore si dhimbje koke, të ftohtit/gripit dhe lodhjes. Gjithashtu mund të na ndihmojë në mirëqenien tonë të përgjithshme. I thoni lamtumirë

Lexo më shumë
Policia austriake pajis qentë me “këpucë” mbrojtëse ndaj asfaltit përvëlues

Policia austriake pajis qentë me “këpucë” mbrojtëse ndaj asfaltit përvëlues 0

🕔14:39, 1.Aug 2018

Pronarët e qenve e njohin problemin: në verë, kur temperaturat tejkalojnë 30 gradë Celsius, është e vështirë të ecësh me to. Kjo sepse qentë e vuajnë shumë të nxehtin, sidomos në rastet kur asfalti ka nxehtësinë 50 gradë Celsius, gjë

Lexo më shumë
10-vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps

10-vjeçari thyen rekordin e Michael Phelps 0

🕔14:37, 1.Aug 2018

Është vetëm 10 vjeç, por emri i tij ka pushtuar median botërore. Bëhet fjalë për notarin Clark Kent Apauda, i cili ka thyer një rekord botëror të vendosur nga legjenda amerikane e notit, Michael Phelps kur ishte në moshën e

Lexo më shumë
FOTO: Ringrihet nëndetësja ‘105’, tashmë një atraksion turistik

FOTO: Ringrihet nëndetësja ‘105’, tashmë një atraksion turistik 43

🕔14:17, 1.Aug 2018

Nëndetësja legjendare “105” e cila u bë e famshme në vitet e komunizmit kur Shqipëria po shkëpuste marrëdhëniet politike dhe ekonomike me Bashkimin Sovjetik, do të jetë një prej atraksioneve turistike në vend. Kur rusët po tërhiqnin armatimin nga baza

Lexo më shumë
Gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse stërviteni dhe nuk pini shumë ujë

Gjërat që ndodhin me trupin tuaj nëse stërviteni dhe nuk pini shumë ujë 0

🕔14:14, 1.Aug 2018

  Shumë nga ju mund të mendojnë se të konsumuarit ujë gjatë stërvitjes është një zakon apo veprim që nuk duhet bërë. Por të kundërtën pranojnë studiuesit, të cilët thonë se trupi nuk duhet privuar kur ndjen etje. Ne do

Lexo më shumë