Gjermania dominohet nga turqit, 1 në 4 persona me origjinë të huaj

Gjermania dominohet nga turqit, 1 në 4 persona me origjinë të huaj 7

🕔13:50, 1.Aug 2018

  Në Gjermani 1 në 4 persona ka prejardhje të huaj. Vitin e kaluar ky numër u rrit edhe më shumë. Grupimin më të madh të të huajve e përbëjnë turqit. Numri i individëve me prejardhje të huaj në Gjermani

Lexo më shumë
Huawei lë pas Apple, i dyti më i shitur në botë

Huawei lë pas Apple, i dyti më i shitur në botë 1

🕔13:32, 1.Aug 2018

Huawei duket se ka arritur një rekord historik, duke lënë pas Apple e duke u bërë “smartphone” i dytë më i shitur në botë. Prodhuesi kinez i “smartphone”-ve ka shitur rreth 54 milionë telefona gjatë tremujorit të fundit, 40 për

Lexo më shumë
Veliaj: Shpresëplotë se edhe minoranca e zhurmshme që saboton punët e qytetit, të na bashkohet për Tiranën

Veliaj: Shpresëplotë se edhe minoranca e zhurmshme që saboton punët e qytetit, të na bashkohet për Tiranën 1

🕔13:29, 1.Aug 2018

Një vit më parë, blloku i banimit në zonën e Doganës i ngjante një zone lufte, ku kalimi në dimër ishte tejet i vështirë prej baltës dhe gropave të shumta. Por sot, banorët e kësaj lagjeje të re të kryeqytetit,

Lexo më shumë
Raporti: Jemi të pakujdesshëm, vetëm 34% përdorim rripin e sigurimit

Raporti: Jemi të pakujdesshëm, vetëm 34% përdorim rripin e sigurimit 2

🕔13:14, 1.Aug 2018

  Vetëm 34 për qind e shqiptarëve përdorin rripin e sigurimit në makinë apo helmetë në rastet kur janë në motor. Është kjo shifra shqetësuese që nënvizon mes të tjerash raporti i Komisionit Ekonomik për Europën në Kombet e Bashkuara,

Lexo më shumë
Trump befason me fjalimin e fundit: Për të blerë ushqime ju duhet kartë identiteti

Trump befason me fjalimin e fundit: Për të blerë ushqime ju duhet kartë identiteti 3

🕔13:05, 1.Aug 2018

  Donald Trump gjatë një fjalimi në Florida është shprehur se blerja e ushqimeve në dyqan do të bëhet me anë të një karte identiteti. Kjo vjen në mbështetje të republikanit Ron DeSantis në garën guvernationale të shtetit. Presidenti gjatë

Lexo më shumë
Vidhen kurorat mbretërore në Suedi

Vidhen kurorat mbretërore në Suedi 0

🕔13:00, 1.Aug 2018

Një bandë hajdutësh kanë vjedhur dy kurora dhe një rruzull nga koleksioni i familjes mbretërore të Suedisë, duke arritur madje të arratisen me një motobarkë pas plaçkitjes. “Artefaktet e paçmueshme u rrëmbyen nga një katedrale në Strangnas, rreth një orë

Lexo më shumë
Vendosi eksploziv në banesën e Gazmir Daçit, lihet në burg 23-vjeçari

Vendosi eksploziv në banesën e Gazmir Daçit, lihet në burg 23-vjeçari 0

🕔12:53, 1.Aug 2018

Gjykata vendosi masën arrest me burg për Vilson Brahjan, i cili dyshohet si autori i vendosjes së tritolit në një banesë në Bathore. Ngjarja ndodhi katër ditë më parë në Bathore, në banesën e Gazmir Dacit, i cili është i

Lexo më shumë
Elisabeta Ymeraj emërohet në krye të Prokurorisë së Tiranës

Elisabeta Ymeraj emërohet në krye të Prokurorisë së Tiranës 8

🕔12:38, 1.Aug 2018

Elisabeta Ymeraj është vendosur në krye të Prokurorisë së Tiranës pas shkarkimit të Dritan Rreshkës. Ymeraj ka qenë prokurore tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Dritan Rreshka u shkarkua dje Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Ymeraj është emëruar nga kryeprokurorja

Lexo më shumë
Rekord në Europë, temperaturat pritet të shkojnë në 48°C

Rekord në Europë, temperaturat pritet të shkojnë në 48°C 0

🕔12:33, 1.Aug 2018

Meteorologët parashikojnë që pjesë të Europës të kapin shifra rekord, duke shënuar temperaturat më të larta të të gjitha kohërave. Ekspertët parashikojnë që në disa pjesë të Spanjës dhe Portugalisë temperaturat do të variojnë nga 40 deri në 48 gradë

Lexo më shumë
FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër

FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër 16

🕔12:30, 1.Aug 2018

  Kryeministri Rama ka nisur pushimet  dhe këtë e ka treguar ai vetë përmes një video-je të shkurtë në instastory (në Instagram) ku shfaqet buzë detit duke pirë kafe, ndërsa në filxhan shihet i stampuar simboli kombëtar. Shoqëruesi më i

Lexo më shumë