Rekord në Europë, temperaturat pritet të shkojnë në 48°C

Rekord në Europë, temperaturat pritet të shkojnë në 48°C 0

🕔12:33, 1.Aug 2018

Meteorologët parashikojnë që pjesë të Europës të kapin shifra rekord, duke shënuar temperaturat më të larta të të gjitha kohërave. Ekspertët parashikojnë që në disa pjesë të Spanjës dhe Portugalisë temperaturat do të variojnë nga 40 deri në 48 gradë

Lexo më shumë
FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër

FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër 16

🕔12:30, 1.Aug 2018

  Kryeministri Rama ka nisur pushimet  dhe këtë e ka treguar ai vetë përmes një video-je të shkurtë në instastory (në Instagram) ku shfaqet buzë detit duke pirë kafe, ndërsa në filxhan shihet i stampuar simboli kombëtar. Shoqëruesi më i

Lexo më shumë
Eksepsionalizmi amerikan dhe lidershipi global i Shteteve të Bashkuara

Eksepsionalizmi amerikan dhe lidershipi global i Shteteve të Bashkuara 0

🕔12:20, 1.Aug 2018

Amerika! Bota e Re! A është ky vend i bekuar nga Zoti dhe i destinuar nga Historia që të sjellë liri, paqe dhe begati në botë? A janë Amerika dhe populli i saj eksepsionalë? Gazeta Dita ka ftuar sociologun dhe

Lexo më shumë
“Ja pse nuk pranova të bëhesha profesor!”

“Ja pse nuk pranova të bëhesha profesor!” 5

🕔12:05, 1.Aug 2018

Sipas bisedës me Z. Luan Hajdaraga, psikolog e politikan Nga Xhevair Lleshi Mua më dukej se Luan Hajdaraga po bënte kohë që fliste me një njeri të padukshëm. Me shëndetin e vet (ashtu sindozot edhe unë!) të paskrupullt. Nuk ishte

Lexo më shumë
Konfirmohet nga shkencëtarët: Marsi është i pajetueshëm

Konfirmohet nga shkencëtarët: Marsi është i pajetueshëm 1

🕔12:05, 1.Aug 2018

  Një lajm i keq vjen për ata që ëndërrojnë të ndryshojnë mjedisin e Marsit për ta bërë një Tokë të dytë, planeti i kuq nuk ka mjaftueshëm gaz karbonik për të krijuar një atmosferë mjaftueshëm të trashë që ta

Lexo më shumë
Përfshihet nga flakët apartamenti në Durrës, shpëtohet i moshuari

Përfshihet nga flakët apartamenti në Durrës, shpëtohet i moshuari 0

🕔11:57, 1.Aug 2018

  Një banesë në Durrës është përfshirë nga flakët e zjarrit paraditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 5 të qytetit bregdetar. Mësohet se forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë menjëherë, duke larguar nga apartamenti një të moshuar, dhe më

Lexo më shumë
Mjeti përplaset me bordurën në Elbasan, në gjendje të rëndë shoferi

Mjeti përplaset me bordurën në Elbasan, në gjendje të rëndë shoferi 0

🕔11:54, 1.Aug 2018

  Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e të martës në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor që shkon drejt tunelit të Elbasanit, ku një makinë tip “Benz” me targa AA164RO është përplasur me bordurat mbrojtëse. Për pasojë

Lexo më shumë
Një vjeshtë ankthi për Saliun? Ja çfarë thotë avokati i Izetit

Një vjeshtë ankthi për Saliun? Ja çfarë thotë avokati i Izetit 8

🕔11:43, 1.Aug 2018

  (Vijon nga KËTU)  Intervistoi Xhevdet Shehu – Zoti Nikolla, intervistën e djeshme e ndërpremë te konsiderata e Gjykatës së Strasburgut, e cila, sipas jush është në koherencë me ju për çështjen Hajdari. Mund të dimë ndonjë hollësi më shumë?

Lexo më shumë
E ç’kemi fituar nga futja në NATO?!

E ç’kemi fituar nga futja në NATO?! 11

🕔11:30, 1.Aug 2018

Hej-ç’ushtri që kishim, dyzet vjet më parë, dhe kur shoh ç’ka mbetur, më vjen për të qarë! Një të tillë që kishim, s’do ta kemi kurrë, po gjithnjë do kemi, një karikaturë! Në radhët e saj, u futëm fëmijë, dhe

Lexo më shumë
Tirana pa drita për 2 orë, ja zonat që do të preken

Tirana pa drita për 2 orë, ja zonat që do të preken 0

🕔11:29, 1.Aug 2018

  Disa zona të Tiranës do te jenë pa energji elektrike elektrike ditën e sotme. Shkak është bërë një remont që pritet të kryhet në dy kabina, e për pasojë disa zonë të rëndësishme në Tiranë do të mbeten pa

Lexo më shumë