Eksepsionalizmi amerikan dhe lidershipi global i Shteteve të Bashkuara

Eksepsionalizmi amerikan dhe lidershipi global i Shteteve të Bashkuara 0

🕔12:20, 1.Aug 2018

Amerika! Bota e Re! A është ky vend i bekuar nga Zoti dhe i destinuar nga Historia që të sjellë liri, paqe dhe begati në botë? A janë Amerika dhe populli i saj eksepsionalë? Gazeta Dita ka ftuar sociologun dhe

Lexo më shumë
“Ja pse nuk pranova të bëhesha profesor!”

“Ja pse nuk pranova të bëhesha profesor!” 5

🕔12:05, 1.Aug 2018

Sipas bisedës me Z. Luan Hajdaraga, psikolog e politikan Nga Xhevair Lleshi Mua më dukej se Luan Hajdaraga po bënte kohë që fliste me një njeri të padukshëm. Me shëndetin e vet (ashtu sindozot edhe unë!) të paskrupullt. Nuk ishte

Lexo më shumë
Konfirmohet nga shkencëtarët: Marsi është i pajetueshëm

Konfirmohet nga shkencëtarët: Marsi është i pajetueshëm 1

🕔12:05, 1.Aug 2018

  Një lajm i keq vjen për ata që ëndërrojnë të ndryshojnë mjedisin e Marsit për ta bërë një Tokë të dytë, planeti i kuq nuk ka mjaftueshëm gaz karbonik për të krijuar një atmosferë mjaftueshëm të trashë që ta

Lexo më shumë
Përfshihet nga flakët apartamenti në Durrës, shpëtohet i moshuari

Përfshihet nga flakët apartamenti në Durrës, shpëtohet i moshuari 0

🕔11:57, 1.Aug 2018

  Një banesë në Durrës është përfshirë nga flakët e zjarrit paraditen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 5 të qytetit bregdetar. Mësohet se forcat zjarrfikëse kanë ndërhyrë menjëherë, duke larguar nga apartamenti një të moshuar, dhe më

Lexo më shumë
Mjeti përplaset me bordurën në Elbasan, në gjendje të rëndë shoferi

Mjeti përplaset me bordurën në Elbasan, në gjendje të rëndë shoferi 0

🕔11:54, 1.Aug 2018

  Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e të martës në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor që shkon drejt tunelit të Elbasanit, ku një makinë tip “Benz” me targa AA164RO është përplasur me bordurat mbrojtëse. Për pasojë

Lexo më shumë
Një vjeshtë ankthi për Saliun? Ja çfarë thotë avokati i Izetit

Një vjeshtë ankthi për Saliun? Ja çfarë thotë avokati i Izetit 8

🕔11:43, 1.Aug 2018

  (Vijon nga KËTU)  Intervistoi Xhevdet Shehu – Zoti Nikolla, intervistën e djeshme e ndërpremë te konsiderata e Gjykatës së Strasburgut, e cila, sipas jush është në koherencë me ju për çështjen Hajdari. Mund të dimë ndonjë hollësi më shumë?

Lexo më shumë
E ç’kemi fituar nga futja në NATO?!

E ç’kemi fituar nga futja në NATO?! 11

🕔11:30, 1.Aug 2018

Hej-ç’ushtri që kishim, dyzet vjet më parë, dhe kur shoh ç’ka mbetur, më vjen për të qarë! Një të tillë që kishim, s’do ta kemi kurrë, po gjithnjë do kemi, një karikaturë! Në radhët e saj, u futëm fëmijë, dhe

Lexo më shumë
Tirana pa drita për 2 orë, ja zonat që do të preken

Tirana pa drita për 2 orë, ja zonat që do të preken 0

🕔11:29, 1.Aug 2018

  Disa zona të Tiranës do te jenë pa energji elektrike elektrike ditën e sotme. Shkak është bërë një remont që pritet të kryhet në dy kabina, e për pasojë disa zonë të rëndësishme në Tiranë do të mbeten pa

Lexo më shumë
Petrit Kozeli, këpucari shqiptar që merr titullin e lartë nga Vatikani

Petrit Kozeli, këpucari shqiptar që merr titullin e lartë nga Vatikani

🕔11:18, 1.Aug 2018

Histori emigrantësh shqiptarë të cilët bëhen objekt lajmesh negative në mediat botërore dëgjojmë rëndom. Ata shpesh konsiderohen si njerëz që nuk respektojnë rregullat e vendit ku kanë emigruar, kjo edhe për shkak të disa individëve që i kanë thyer ato

Lexo më shumë
Heronjtë e vapës

Heronjtë e vapës 0

🕔11:14, 1.Aug 2018

Gjermania kullon djersë por për të punuar gjithsesi punohet. Para së gjithash zjarrfikësit kanë shumë punë. Dhe ata nuk janë të vetmit, të cilët në raste temperaturash të larta japin kontribut të jashtëzakonshëm. Landi federal i Brandenburgut përreth kryeqytetit Berlin

Lexo më shumë