Mourinho drejt largimit nga United, e pason “mjeshtri” i Champions League

Mourinho drejt largimit nga United, e pason “mjeshtri” i Champions League 0

🕔10:56, 1.Aug 2018

Hoze Murinjo mund të jetë shumë pranë largimit nga posti i trajnerit të Manchester United, me Daily Star që raporton se zëvendësuesi i tij do të jetë ish-galaktiku Zinedine Zidane. Edhe pse duke e çuditshme, largimi i Murinjos po projektohet

Lexo më shumë
Prokurori i Krimeve të Rënda, Besnik Muçi kalon Vettingun

Prokurori i Krimeve të Rënda, Besnik Muçi kalon Vettingun 0

🕔10:18, 1.Aug 2018

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda Besnik Muçi. Muçi është kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë. Pas mbarimit të procesit në një deklaratë për mediat Muçi është shprehur se procesi

Lexo më shumë
VIDEO/ Policia Rrugore nxjerr pamjet e një aksidenti në Shkodër: Kujdes kalimtarët!

VIDEO/ Policia Rrugore nxjerr pamjet e një aksidenti në Shkodër: Kujdes kalimtarët! 0

🕔10:06, 1.Aug 2018

  Policia Rrugore ka shpërndarë një mesazh sensibilizues për të gjithë këmbësorët, përmes një video-je ku është filmuar një aksident i ndodhur në Shkodër. “Lutemi shikoni videon, bëni kujdes kalimtarët Kjo ndodhi sot në Shkodër. Mbi 50% e aksidenteve rrugore

Lexo më shumë
Konfirmohet në detyrë gjyqtarja Brunilda Brati: Ndjehem e vlerësuar

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja Brunilda Brati: Ndjehem e vlerësuar 2

🕔09:51, 1.Aug 2018

  Gjyqtarja e Shkallës së Parë, Brunilda Kadi ka kaluar me sukses Vettingun. Vendimi është marrë mëngjesin e sotëm nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Trupa gjykuese e KPK-së e përbërë nga Lulzim Hamiti, Roland Ilia dhe Firdes Shuli, pas

Lexo më shumë
Vajza e aktorit Roland Trebicka: Ndërtoni një Teatër të ri! Babi thoshte se ka korrente gjithandej

Vajza e aktorit Roland Trebicka: Ndërtoni një Teatër të ri! Babi thoshte se ka korrente gjithandej 2

🕔09:42, 1.Aug 2018

  Vajza e aktorit shumë të dashur për shqiptarët, Roland Trebicka, pianistja e njohur, Manjola Kamyze Trebicka shpreh dëshirën që artistët në Shqipëri të kenë një Teatër të ri Kombëtar. Ajo ka rrëfyer në një intervistë kujtimet e babait të

Lexo më shumë
Meksikë, rrëzohet pranë aeroportit avioni me 101 persona

Meksikë, rrëzohet pranë aeroportit avioni me 101 persona 0

🕔09:34, 1.Aug 2018

  Një avion është rrëzuar vetëm pak pas ngritjes në fluturim në shtetin meksikan të Durangos, por fatmirësisht pa shkaktuar asnjë viktimë. Guvernatori Jose Aispuro njoftoi përmes “Twitter”-it se, mes 101 personave në bord nuk ka asnjë të vdekur, edhe

Lexo më shumë
Një histori shokuese që dëshmon brutalitetin e kamjes dhe pushtetit

Një histori shokuese që dëshmon brutalitetin e kamjes dhe pushtetit 3

🕔09:19, 1.Aug 2018

Dihej se plaku Joseph Kennedy kishte qenë kontrabandist i alkoolit dhe ortak me mafiozët. Dihej se kreu i mafias Sam Giancana kishte qenë kyç në zgjedhjet që çuan JFK në dhomën ovale. Pak ose aspak pagoi Ted Kennedy për Mary

Lexo më shumë
Rama nxjerr video nga Divjaka: Rilindje turistike dhe bostan

Rama nxjerr video nga Divjaka: Rilindje turistike dhe bostan 8

🕔09:18, 1.Aug 2018

  Kreu i qeverisë, Edi Rama e ka nisur ditën e sotme ndryshe nga ditët e tjera. Ai ka publikuar një video nga festa e Bostanit në Divjakë, ndërsa shprehet se turizmi dhe prodhimet bujqësore rrisin eksportet. “Mirëmëngjes, dhe me

Lexo më shumë
Vlorë, eksploziv makinës pranë Drejtorisë së Policisë

Vlorë, eksploziv makinës pranë Drejtorisë së Policisë 0

🕔09:16, 1.Aug 2018

  Një alarm për vënie eksplozivi është dhënë sot në qytetin e Vlorës. Mësohet se një sasi lëndë plasëse është vendosur poshtë një automjeti, pranë Drejtorisë së Policisë së këtij qyteti. Lënda shpërthyese është vendosur poshtë një automjeti tip BMW

Lexo më shumë
KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Krimeve të Rënda, Dritan Hallunaj

KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin e Krimeve të Rënda, Dritan Hallunaj 0

🕔09:12, 1.Aug 2018

  Gjyqtari i Gjykatës së Krimeve të Rënda, Dritan Hallunaj ka kaluar me sukses procesin e Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë Hallunajn. Pas verifikimeve të thelluara të kryera nga KPK në të tre shtyllat e

Lexo më shumë