Gazetarët, mjekët dhe mësuesit më të rrezikuar për ç’rregullime mendore

Gazetarët, mjekët dhe mësuesit më të rrezikuar për ç’rregullime mendore 3

🕔18:48, 31.Aug 2018

  Çrregullimet mendore janë një rrezik i madh që po prek njerëz anembanë botës. Psikiatria Arjana Rreli prezanton disa nga profesionet më të rrezikuara nga çrregullimet e shëndetit mendor ku mes të tjerash jemi dhe ne gazetarët dhe argumenton edhe

Lexo më shumë
Balla në mbështetje të Zaevit dhe Ali Ahmetit në Shkup “pro” referendumit

Balla në mbështetje të Zaevit dhe Ali Ahmetit në Shkup “pro” referendumit 1

🕔18:34, 31.Aug 2018

Kryetari i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nga Maqedonia është shfaqur në mbështetje të kryeministrit Zoran Zaev dhe Ali Ahmetit në Shkup pro referendumit. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, Balla deklaron se socialdemokratët e kryeministrit Zoran

Lexo më shumë
Jose Mourinho: Nuk ka më lojëra fjalësh, jam akoma më i miri

Jose Mourinho: Nuk ka më lojëra fjalësh, jam akoma më i miri 0

🕔18:26, 31.Aug 2018

  Jose Mourinho ka deklaruar sot se ai është një nga trajnerët më të mëdhenj të historisë së futbollit, më i miri në qarkullim. Trajneri i Manchester United do të drejtojë ekipin e tij kundër Burnley, ditën e diel, ku

Lexo më shumë
Mungesa e Trump në ceremonitë për McCain dhe lufta brenda republikanëve

Mungesa e Trump në ceremonitë për McCain dhe lufta brenda republikanëve 1

🕔18:10, 31.Aug 2018

  Presidenti Donald Trump mungon dukshëm në ceremonitë e përkujtimore që po zhvillohen për senatorin John McCain. McCain dhe Trump nuk u pajtuan për një numër çështjesh, duke përfshirë marrëdhëniet mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë. Disa analistë e shohin

Lexo më shumë
Thirrja e ish-kapitenit për tifozët

Thirrja e ish-kapitenit për tifozët 0

🕔17:59, 31.Aug 2018

Në prag të ndeshjeve të Nations League, Ish-kapiteni i kombëtares Lorik Cana u bën thirrje tifozëve të përfaqësueses që të mbështesin maksimalisht skuadrën. “Është një kompeticion i ri është një moment i vështirë mundësi për të rindërtuar skuadrën dhe sot

Lexo më shumë
Kryemadhi, akuza Ramës: Gojën ma mbyll vetëm me plumb

Kryemadhi, akuza Ramës: Gojën ma mbyll vetëm me plumb 23

🕔17:48, 31.Aug 2018

  Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, në një intervistë për News24, tha se nuk i bën përshtypje audio-përgjimi kundër Denar Bibës. Sipas saj nën qeverisjen e Edi Ramës po del nga një skandal në javë, dhe ky audio-përgjim është një

Lexo më shumë
“Eksodi” nga Durrësi. 10 mijë pasagjerë i drejtohen Italisë me 7 tragete

“Eksodi” nga Durrësi. 10 mijë pasagjerë i drejtohen Italisë me 7 tragete 2

🕔17:38, 31.Aug 2018

Ditët e fundit të gushtit në portet e vendit ka më shumë udhëtarë sesa në pjesën tjetër të vitit. Vetëm dy ditët e fundit, në Portin e Durrësit janë nisur 7 tragete drejt Italisë me 10 mijë pasagjerë e 3200

Lexo më shumë
Meta pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Bullgarisë

Meta pranon letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Bullgarisë 4

🕔17:36, 31.Aug 2018

  Presidenti Ilir Meta, pranoi letrat kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës së Bullgarisë në vendin tonë, Momtchil Stoyanov Raytchevski. Gjatë takimit, presidenti Meta vlerësoi lidhjet historike e kulturore si dhe marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve. Duke

Lexo më shumë
Paolo Maldini: UEFA ka nevojë për Milanin

Paolo Maldini: UEFA ka nevojë për Milanin 0

🕔17:31, 31.Aug 2018

  Olympiacos, Betis dhe Dudelange: ky do të jetë grupi i Milan në Europa League. “Jemi të kënaqur, është një grup ku patjetër synojmë kualifikimin, – ka komentuar Paolo Maldini nga Montekarlo. – Duam të shkojmë sa më larg të jetë e mundur

Lexo më shumë
Xha Gaqua…

Xha Gaqua… 1

🕔17:24, 31.Aug 2018

– Shënime për librin “Me Gaqo Papanë, në Sopikun tonë”- Ka ditë që lexuesit, në mënyrë të veçantë sopiqotët, kudo që ndodhen, janë duke shfletuar librin e ri “Udhëtim me Gaqo Papanë, në Sopikun tonë”. Që në pamjen e parë, të

Lexo më shumë