A do i kthehet veriu i Mitrovicës Kosovës?

A do i kthehet veriu i Mitrovicës Kosovës? 23

🕔17:09, 31.Aug 2018

Shaqir Vukaj (Vijon nga numri i kaluar) Më vonë, sidomos gjatë v.2010, zërat për ndarjen e Kosovës u shtuan si në Serbi ashtu edhe jashtë, madje edhe në ShBA. Kështu, në fillim të v.2010 qarkulluan zëra  mbi mundësinë e organizimit

Lexo më shumë
Mogherini: Kosova e Serbia të shmangin përpjekjet për shtete etnikisht homogjene

Mogherini: Kosova e Serbia të shmangin përpjekjet për shtete etnikisht homogjene 1

🕔17:09, 31.Aug 2018

  Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini tha se ajo do të mbështeste shkëmbimin e territoreve midis Kosovës dhe Serbisë nëse dy vendet shmangin çdo përpjekje për të krijuar shtete etnikisht homogjene. “Cilido që të jetë

Lexo më shumë
VIDEO: Keniani fiton garën e 3,000 metrave me pengesa… vetëm me një këpucë

VIDEO: Keniani fiton garën e 3,000 metrave me pengesa… vetëm me një këpucë 1

🕔16:54, 31.Aug 2018

Atleti kenian Conseslus Kipruto u bë protagonist i një momenti të pazakontë më 30 gusht, kur fitoi garën e 3000 metrave me pengesa gjatë “Diamond League” që u zhvillua në Zvicër pavarësisht se vrapoi gjatë gjithë garës me vetëm një

Lexo më shumë
Sulm me thikë në Amsterdam, policia plagos të dyshuarin

Sulm me thikë në Amsterdam, policia plagos të dyshuarin 0

🕔16:42, 31.Aug 2018

Policia hollandeze ka qëlluar mbi një person i cili dyshohet se ka kryer një sulm në një stacion hekurudhor në Amsterdam. Dy persona kanë mbetur të therur pranë qendrës historike të kryeqytetit holandez. Sipas Daily Mail, nuk dihet ende nëse

Lexo më shumë
Rruga e njeriut deri te titulli i Heroit

Rruga e njeriut deri te titulli i Heroit 6

🕔16:39, 31.Aug 2018

Dhimitër Shtëmbari   I falej vetëm pikës së djersës I lindur më 22 korrik të vitit 1922 në Rrupaj të rrethit të Lushnjes, Dhimë Liko që fare i vogël do t’i shtrohej punës së rëndë. Dymbëdhjetë – trembëdhjetë vjeç: punëtor

Lexo më shumë
Fataliteti të lehtëson stresin, por të heq shpirtin luftarak

Fataliteti të lehtëson stresin, por të heq shpirtin luftarak 10

🕔16:25, 31.Aug 2018

Ndonjëherë mendoj, që përfundimisht, çdo gjë duhet marrë, fare qetësisht! Kur je një i tillë, quhesh fatalist, por s’ju them të jini, domosdoshmërisht! Fatalisti kurrë, s’është i revoltuar, se ai mendon: “Kështu ishte shkruar!” Ai s’para bie, në një pesimizëm,

Lexo më shumë
Universitetet/ Regjistrimet e studentëve fitues, mbyllet sot faza e parë  

Universitetet/ Regjistrimet e studentëve fitues, mbyllet sot faza e parë   0

🕔16:10, 31.Aug 2018

Të gjithë të rinjtë që kanë rezultuar fitues për të vijuar studimet e larta nga dita e djeshëm e gjatë gjithë ditës së sotme u është dhënë mundësia të regjistrohen në të gjitha universitetet në vend. Të tjerët që nuk

Lexo më shumë
Me 82% të popullsisë në banesa të ndërtuara nga shteti, si e zgjidhi Singapori problemin e strehimit?

Me 82% të popullsisë në banesa të ndërtuara nga shteti, si e zgjidhi Singapori problemin e strehimit? 3

🕔15:53, 31.Aug 2018

Banesat e ndërtuara nga shteti shihen në shumë vende të botës si një zonë ku jetesa është e vështirë për shkak të cilësisë së dobët dhe kriminalitetit të lartë. Por në Singapor është krejtësisht e kundërta. Apartamentet e ndërtuara nga

Lexo më shumë
Ndëshkohen shoferët që nuk pyesin për këmbësorët, 65 gjoba për dy orë

Ndëshkohen shoferët që nuk pyesin për këmbësorët, 65 gjoba për dy orë 5

🕔15:41, 31.Aug 2018

Policia e Shtetit vijon zbatimin e planit “Tispol Gusht 2018” për të ndëshkuar të gjithë ata drejtues mjetesh që nuk u japin përparësi këmbësorëve në vendkalimet e tyre, siç janë vijat e bardha. Në vetëm 120 minuta gjatë monitorimit të

Lexo më shumë
Sulmi ndaj gazetares, Policia dhe Prokuroria: Është ngritur grup i posaçëm hetimor

Sulmi ndaj gazetares, Policia dhe Prokuroria: Është ngritur grup i posaçëm hetimor 3

🕔15:15, 31.Aug 2018

Policia dhe Prokuroria e Tiranës kanë ndalë në një deklaratë të përbashkët ku sqarojnë ngjarjen e ndodhur një ditë më parë, ku persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri arme automatike në drejtim të banesës së familjarëve të gazetares Klodiana

Lexo më shumë