Zbërthehet kodi i Da Vinçit, tregon fundin e botës…

Zbërthehet kodi i Da Vinçit, tregon fundin e botës… 15

🕔14:51, 31.Aug 2018

Studiuesja italiane, Sabrina Sforza Galitzia, bën një interpretim të pazakontë rreth “Darkës së Fundit” të Leonardo da Vinçit. Ajo shprehet se në pikturën e tij Da Vinçi, ka fshehur një kod që parashikon fundin e botës. Në këtë pikturë, sipas

Lexo më shumë
Shorti i Europa League/ Përballje interesante, pa grupe të fortë

Shorti i Europa League/ Përballje interesante, pa grupe të fortë 0

🕔14:49, 31.Aug 2018

Pas Champions League, sot është hedhur po në Montecarlo shorti i fazës me grupe të Europa League 2018/19, veprimtaria e dytë për nga rëndësia në Kupa e Europës. Si zakonisht, 48 skuadra janë ndarë në 12 grupe, nga ku kualifikohen

Lexo më shumë
Një grua bëhet shkak e një përleshjeje në avion (VIDEO)

Një grua bëhet shkak e një përleshjeje në avion (VIDEO) 1

🕔14:30, 31.Aug 2018

Një përleshje serioze shpërtheu në një fluturim të easyJet në Ibiza pasi dyshohet se një grua e dehur filloi të bënte kërcime provokues dhe tregoi gjinjtë e saj. Videoja tregon një grup pasagjerësh të cilët përleshen me njëri-tjetrin në pjesën

Lexo më shumë
Vettingu nis më 6 shtator, në sitë pasuria e Prokurorit Bujar Hoti

Vettingu nis më 6 shtator, në sitë pasuria e Prokurorit Bujar Hoti 3

🕔14:29, 31.Aug 2018

Pas shkëputjes së verës, pritet që të rinisë sërish procesi i vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të mblidhet më 6 shtator për të kaluar në sitë pasurinë e gjyqtarëve apo prokurorëve të tjerë. Në njoftimin e shpërndarë nga

Lexo më shumë
Prokuroria sekuestron audiopërgjimin Biba-Bianku, ja kur dëshmon nënkryetari i KQZ-së

Prokuroria sekuestron audiopërgjimin Biba-Bianku, ja kur dëshmon nënkryetari i KQZ-së 1

🕔14:25, 31.Aug 2018

Prokuroria e Tiranës sekuestron audio-përgjimin e publikuar në një media afër Partisë Demokratike ku janë të përfshirë ish-kreu u KQZ-së Denar Biba dhe gjyqtari i Strasburgut Ledio Bianku. Sipas Report TV pritet që javën e ardhshme të dëshmojë ish-kreu i

Lexo më shumë
Kalon në 8 zona kohore, kjo është hekurudha më e gjatë në botë

Kalon në 8 zona kohore, kjo është hekurudha më e gjatë në botë 0

🕔14:15, 31.Aug 2018

  Dërgesat provë të mallrave japoneze në Rusi duke përdorur një lidhje detare dhe linja më e gjatë hekurudhore në botë, hekurudha Trans-Siberian, filloi të mërkurën në Yokohama të Japonisë. Kontenieri i parë prej 12 metrash është dërguar këtë muaj

Lexo më shumë
Një ditë pas sulmit, Klodiana Lala dëshmon në prokurori

Një ditë pas sulmit, Klodiana Lala dëshmon në prokurori 8

🕔14:13, 31.Aug 2018

Një ditë pas sulmit me armë në banesën e prindërve të gazetares Klodiana Lala, Prokuroria e Tiranës ka marrë dëshminë e vetë gazetares në kuadër të hetimeve që kanë nisur për të zbardhur këtë ngjarje të rëndë. Për mbi 3

Lexo më shumë
Ministri gjerman: Rishkrimi i kufirit Kosovë-Serbi nxit tensione etnike

Ministri gjerman: Rishkrimi i kufirit Kosovë-Serbi nxit tensione etnike 2

🕔13:55, 31.Aug 2018

Gjermania paralajmëroi të premten se rishkrimi i kufirit të Serbisë me Kosovën do të nxisë tensione etnike. Prishtina dhe Beogradi kanë shpalosur këtë muaj idenë e korrigjimit të kufirit si mundësi për zgjidhjen e problemeve midis tyre. Në një takim

Lexo më shumë
Kjo është 70-vjeçarja më elegante në botë

Kjo është 70-vjeçarja më elegante në botë 1

🕔13:49, 31.Aug 2018

Një grua 70-vjeçare që kur e sheh për herë të parë duket jo më shumë se 40, tregon se si ka arritur që të jetë më elegante se kurrë në pleqëri. Norma Williams, një britanike që jeton në Itali, stërvitet

Lexo më shumë
Njohja e patentave, ja lejet e drejtimit që vlejnë edhe në Greqi

Njohja e patentave, ja lejet e drejtimit që vlejnë edhe në Greqi 1

🕔13:49, 31.Aug 2018

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Greqisë, mbi njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit. Sipas kësaj marrëveshjeje, shtetasit shqiptarë, që janë të pajisur me një patentë të modelit I,

Lexo më shumë