Plagoset 30-vjeçari në Dibër, dërgohet me helikopter në Tiranë

Plagoset 30-vjeçari në Dibër, dërgohet me helikopter në Tiranë 0

🕔13:31, 31.Aug 2018

Një 30-vjeçar është plagosur me sende të forta në fshatin Deshat në Dibër. Sipas policisë i plagosuri është shtetasi Jetimir Basha dhe është goditur në pjesën e barkut. Për shkak të gjendjes së rëndë shtetasi Basha është dërguar me helikopter

Lexo më shumë
Zgjedhjet lokale 2019, Basha konfirmon koalicion me LSI?

Zgjedhjet lokale 2019, Basha konfirmon koalicion me LSI? 8

🕔13:29, 31.Aug 2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ditën e sotme duket se ka konfirmuar marrëveshjen mes PD dhe LSI për të qenë bashkë përballë Partisë socialiste në garën për bashkitë në vitin 2019. “Opozita do të dalë e

Lexo më shumë
UEFA i thotë “Jo” video-arbitrimit: Ende shpejt për Championsin

UEFA i thotë “Jo” video-arbitrimit: Ende shpejt për Championsin 0

🕔13:18, 31.Aug 2018

UEFA e ka vendosur tashmë dhe parashikon të nisë përdorimin e sistemit të videoarbitrimit për herë të parë në ndeshjen e Superkupës së Europës, vitin e ardhshëm. Ndeshja në fjalë do të luhet në Stamboll, më 14 gusht të vitit

Lexo më shumë
Ministrat e Jashtëm të BE-së mblidhen në Vjenë, diskutojnë për Ballkanin

Ministrat e Jashtëm të BE-së mblidhen në Vjenë, diskutojnë për Ballkanin 1

🕔13:07, 31.Aug 2018

Këtë të premte ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian të mbledhur në Vjenë konsultohen për perspektivën europiane të Ballkanit Perëndimor. Vend zë edhe debati aktual për kufirin Kosovë-Serbi. Në takimin e tyre të premten ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian

Lexo më shumë
Basha: Qëllimi i PD, të shkëpusë lidhjet e qeverisë me krimin e organizuar

Basha: Qëllimi i PD, të shkëpusë lidhjet e qeverisë me krimin e organizuar 7

🕔13:07, 31.Aug 2018

Basha shfrytëzoi një dalje për mediat për të vijuar sulmet ndaj Ramës dhe anëtarëve të tjerë të qeverisë dhe Partisë Socialiste. Kreu i PD sulmoi Ramën duke thënë se ai bashkëbisedon vetë me krimin e organizuar ndërsa qytetareve I ka

Lexo më shumë
Kryemadhi: Vendi është në alarm, krimi nuk ka frikë nga shteti

Kryemadhi: Vendi është në alarm, krimi nuk ka frikë nga shteti 10

🕔12:50, 31.Aug 2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka thënë se vendi ndodhet në një alarm të madh për shkak të krimit dhe trafikut të drogës. Në një takim me strukturat e LSI-së, Kryemadhi e etiketoi kryeministrin Rama si “të çmendur” që

Lexo më shumë
Veliaj rehabiliton një tjetër bllok banimi te lagja e Lulit: Besimin e qytetarëve e kthyem në punë konkrete

Veliaj rehabiliton një tjetër bllok banimi te lagja e Lulit: Besimin e qytetarëve e kthyem në punë konkrete 1

🕔12:39, 31.Aug 2018

  Edhe pse një nga banorët e saj ka qenë kryetar i Bashkisë së Tiranës për 4 vjet, Njësia 8 në kryeqytet nuk ka patur asnjëherë më shumë investime se gjatë tre viteve të fundit. Bashkia e Tiranës përfundoi rehabilitimin

Lexo më shumë
Profili tregtar, OBT: Shqipëria zë 0.01% të tregut global të eksporteve

Profili tregtar, OBT: Shqipëria zë 0.01% të tregut global të eksporteve 0

🕔12:39, 31.Aug 2018

Organizata Botërore e Tregtisë ka publikuar një raport mjaft të zgjeruar ku jep profilin tregtar të 170 ekonomive të ndryshme të botës, mes të cilave edhe Shqipëria. Ky dokument është një ndër më të rëndësishmit në këtë sektor, dhe shërben

Lexo më shumë
Hahn: Çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i kontribuojë paqes dhe stabilitet

Hahn: Çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i kontribuojë paqes dhe stabilitet 2

🕔12:31, 31.Aug 2018

Komisioneri europian për Zgjerim, Johanes Hahn, ka deklaruar në Bruksel se çdo marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë duhet t’i kontribuojë paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor. Ai gjithashtu ka bërë të ditur se është bërë përparim sa i përket marrëveshjes

Lexo më shumë
Zgjedhjet/ Rama kryebashkiakëve: Disa nga ju mund të mos jenë më

Zgjedhjet/ Rama kryebashkiakëve: Disa nga ju mund të mos jenë më 3

🕔12:23, 31.Aug 2018

Turizmi dhe zhvillimi  i tij ka qenë kryefjala e kryeministrit Edi Rama në takimin me kryetarët e bashkive dhe prefektët paraditen e së premtes. Por Rama nuk nguroi t’i paralajmërojë kryebashkiakët se disa prej tyre mund të mos jenë në

Lexo më shumë