Aksident në Bulqizë, plagosen 4 maqedonas

Aksident në Bulqizë, plagosen 4 maqedonas 0

🕔12:09, 31.Aug 2018

Një aksident rrugor ka më plagosjen e katër personave ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Bulqizë-Shupenzë. Mësohet se një automjet me të cilin udhëtonin katër shtetas të Maqedonisë ka dalë nga rruga. Makina “Citroen” me targa maqedonase SU324SB,

Lexo më shumë
Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh

Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh 1

🕔11:51, 31.Aug 2018

Brenda pak ditësh, në Zvirinë të Korçës, janë vjedhur arkat e disa kishave dhe disa banesa emigrantesh. Hajdutët kanë hyrë përmes dritareve në dy prej kishave, ndërsa në kishën e Shën e Premtes kanë hapur me mjete të sofistikuara derën.

Lexo më shumë
Turizmi, Rama: Gjysëm miliard euro më shumë, radha e agroturizmit

Turizmi, Rama: Gjysëm miliard euro më shumë, radha e agroturizmit 14

🕔11:41, 31.Aug 2018

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e së premtes të zgjedhurit vendorë dhe Prefektët e 12 qarqeve. Në fjalën e tij, kreu i ekzekutivit tha se sezoni turistik i këtij viti shënoi rritje të konsiderueshme. Sipas tij, turizmi ka rritur

Lexo më shumë
Presidenti dhe Kryeministri përplasen hapur për “korrigjimin e kufijve”

Presidenti dhe Kryeministri përplasen hapur për “korrigjimin e kufijve” 6

🕔11:34, 31.Aug 2018

Presidenti dhe Kryeministri i Kosovës janë përplasur sot me deklarata lidhur me idenë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë. Presidenti Thaçi ka reaguar pasi kryeministrit Haradinaj tha sot paradite se ideja për shkëmbim të territoreve është thirrje për tragjedi në

Lexo më shumë
OBSH jep alarmin: Një sëmundje seksualisht e transmetueshme po përhapet shpejt

OBSH jep alarmin: Një sëmundje seksualisht e transmetueshme po përhapet shpejt 0

🕔11:33, 31.Aug 2018

  Të paktën 3 njerëz në botë janë infektuar me një “superbakter” të gonorreas që është rezistent ndaj ilaçeve dhe përhapet nëpërmjet seksit. Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se rastet me infektim nga ky super bakter rezistent ndaj antibiotikëve janë

Lexo më shumë
FOTO: Flini në shpellë për 1500 euro nata

FOTO: Flini në shpellë për 1500 euro nata 2

🕔11:25, 31.Aug 2018

Beckham Creek Cave Lodge njihet si shpella më luksoze në botë. Kjo shpellë më parë ka shërbyer si vendstrehim në rast të ndonjë sulmi bërthamor. Më vonë është shndërruar në klub nate dhe në rezidencë private. Pronari i ri vendosi

Lexo më shumë
Donald Lu takon Veliajn, por nuk i reziston dot biçikletës Mobike

Donald Lu takon Veliajn, por nuk i reziston dot biçikletës Mobike 3

🕔11:15, 31.Aug 2018

Një nga tifozët më të zjarrtë të biçikletave Mobike në kryeqytet është edhe Ambasadori amerikan në vendin tonë Donald Lu. Gjatë një takimi me kryebashkiakun Veliaj në zyrën e këtij të fundit, diplomati amerikan ka hipur në biçikletën Mobike, e

Lexo më shumë
“Po për këto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme?”

“Po për këto 3 çështje të kryeministrit a flet dot prokurorja e përkohshme?” 2

🕔11:06, 31.Aug 2018

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili në një shënim në rrjetet sociale ka shtruar disa pyetje nëse Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme do të hetojë aferat për të cilat është akuzuar Kryeministri Edi Rama. Ja shënimi i tij

Lexo më shumë
Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë

Nga bretkosat, te përdhunimi, ëndrrat e një gruaje shtatzënë 4

🕔11:01, 31.Aug 2018

Hormonet e shtatzënisë, mund të shkaktojnë luhatje të humorit, dëshira dhe shumë ndryshime të tjera të papritura. Ato mund të ndikojnë edhe tek llojet e ëndrrave që shohin gratë apo edhe gjallëria e tyre. Sipas një studimi, tri janë gjërat

Lexo më shumë
Aksident në Fushë-Mamurras, plagosen rëndë tre vajza

Aksident në Fushë-Mamurras, plagosen rëndë tre vajza 1

🕔10:53, 31.Aug 2018

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e tre personave ka ndodhur këtë të premte në Fushë-Mamurras. Mësohet se një mjet tip “Reno Clio” me targa AA 970 ka dal nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Makina drejtohej nga

Lexo më shumë