Mirë Tirana, po Shqipëria kur mund të shërohet nga lebroza mjedisore?

Mirë Tirana, po Shqipëria kur mund të shërohet nga lebroza mjedisore? 9

🕔23:55, 30.Sep 2018

Bashkia e Tiranës ka patur sukses me aksionin për rigjelbërimin e territorit. Por Shqipëria jonë në tërësi mbetet një vend zgjebarak sa i përket terrenit të zhveshur, të lakuriqësuar akoma më tepër gjatë viteve të tranzicionit, si pasojë e masakrës

Lexo më shumë
Britania paralajmëron Rusinë: Respektoni rregullat ndërkombëtare ose keni pasoja

Britania paralajmëron Rusinë: Respektoni rregullat ndërkombëtare ose keni pasoja 0

🕔23:02, 30.Sep 2018

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Jeremy Hunt paralajmëroi Rusinë se do të paguante një çmim të lartë për veprimet e saj, nëse përpiqet të frikësojë Britaninë dhe shkel rregullat ndërkombëtare. Britania ka akuzuar dy persona, që sipas saj

Lexo më shumë
Qëllohet me thikë i riu në Dibër, humb jetën rrugës për në spital

Qëllohet me thikë i riu në Dibër, humb jetën rrugës për në spital 0

🕔22:50, 30.Sep 2018

Një 25-vjeçar në Dibër ka humbur jetën rrugës për në spital, pasi është qëlluar me mjete prerëse nga persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Arras dhe viktima është shtetasi I.Z, rreth 25 vjeç. Njoftimi

Lexo më shumë
VIDEO: Digjet një makinë në kryeqytet

VIDEO: Digjet një makinë në kryeqytet 0

🕔22:17, 30.Sep 2018

  Një makinë është shkrumbuar nga zjarri këtë pasdite në Tiranë. Siç shihet dhe nga pamjet flakët kanë qenë të mëdha, duke bllokuar edhe trafikun në zonën e Urës së Tabakëve. Shkak i zjarrit sipas ekspertizës së parë dyshohet një

Lexo më shumë
A po shndërrohet bota në xhungël?

A po shndërrohet bota në xhungël? 0

🕔21:53, 30.Sep 2018

Nga Steven Erlanger Presidenti amerikan Donald Trump, duket i vendosur t’i japë fund 70 viteve të politikës së jashtme amerikane, veçanërisht ndaj Europës, të cilën ai e konsideron si më pak aleate, dhe më shumë si një rivale. Kthesa e

Lexo më shumë
Humb e moshuara në Tiranë, policia kërkon ndihmën e qytetarëve

Humb e moshuara në Tiranë, policia kërkon ndihmën e qytetarëve 0

🕔21:47, 30.Sep 2018

  Policia e Tiranës kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e një të moshuare të larguar ditën e sotme nga banesa e saj në kryeqytet. Policia bën me dije se gruaja quhet Varvara Teneqexhiu, 76 vjeçe, banuese në zonën e

Lexo më shumë
Maqedoni, publikohen rezultatet e para të referendumit

Maqedoni, publikohen rezultatet e para të referendumit 0

🕔21:32, 30.Sep 2018

Pas numërimit të 34,48% të votave, autoritetet në Maqedoni kanë bërë me dije se rreth 90% e votuesve kanë votuar pro pasi janë pyetur nëse janë për anëtarësim në NATO dhe BE me pranimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin.

Lexo më shumë
Del raporti që zbulon arsyet pse CR7 vendosi të braktiste Madridin

Del raporti që zbulon arsyet pse CR7 vendosi të braktiste Madridin 1

🕔21:17, 30.Sep 2018

  Real Madrid i tha lamtumirë Cristiano Ronaldo-s në korrikun e këtij viti, por rruga e portugezit larg “Santiago Bernabeu” ka filluar në majin e 2017-ës. Problemet e tij me autoritetet e Spanjës, të shkaktuar nga evazioni fiskal, kanë qenë

Lexo më shumë
Referendumi, pjesëmarrja nën 50%. Osmani: Emri vendoset në Parlament

Referendumi, pjesëmarrja nën 50%. Osmani: Emri vendoset në Parlament 2

🕔21:02, 30.Sep 2018

Maqedonia nuk mundi ta mbyllë sot çështjen e ndryshimit të emrit të saj me referendum. Përqindja e votuesve pas mbylljes së kutive duket se nuk e kaloi kufirin ligjor për referendumet. Këtë të diel, në orën 7:00, 1.8 milionë votues

Lexo më shumë
De Biasi kandidat për stolin e Frosinones

De Biasi kandidat për stolin e Frosinones 0

🕔20:34, 30.Sep 2018

Gianni De Biasi kandidat për të marrë drejtimin e Frosinones në Serinë A. Emri i ish-trajnerit të Shqipërisë ka dalë në skenë në mediat italiane pas humbjes 1-2 të kësaj skuadre në shtëpi me Genoan. Kjo ishte disfata e gjashtë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim