Qeveria e Vietnamit, apel popullit: Mos hani mish qeni!

Qeveria e Vietnamit, apel popullit: Mos hani mish qeni! 0

🕔09:24, 12.Sep 2018

  Zyrtarët në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoi u bënë thirrje banorëve që të ndalojnë konsumin e mishit të qenit, pasi mund të dëmtojë reputacionin e qytetit dhe të çojë në sëmundje si tërbimi. Komiteti Popullor i Hanoit tha se praktika

Lexo më shumë
Tevez: Messi, kurrë në palestër. Ronaldo i “çmendur”!

Tevez: Messi, kurrë në palestër. Ronaldo i “çmendur”! 1

🕔09:15, 12.Sep 2018

Argjentinasi Carlos Tevez, një njohës i mirë i yjeve aktual të futbollit, Lionel Messi, e Cristiano Ronaldo, ka bërë një krahasim mes të dyve, duke shpjeguar diferencat. “Nuk e kam parë kurrë Messin në palestër apo të bëjë ushtrime teknike.

Lexo më shumë
Sergio Ramos feston golin me shqiponjë (VIDEO)

Sergio Ramos feston golin me shqiponjë (VIDEO) 3

🕔09:10, 12.Sep 2018

  Spanja e Luis Enriques fitoi 6-0 ndaj Kroacisë në Ligën e Kombeve, por ajo që ra në sy në takimin e zhvilluar në Elçe ishte festimi i golit nga ana e Sergio Ramos. Kapiteni i Spanjës, pasi dërgoi topin

Lexo më shumë
Ali Ahmeti: Më kërkuan ndarjen e Maqedonisë nga shqiptarët

Ali Ahmeti: Më kërkuan ndarjen e Maqedonisë nga shqiptarët 1

🕔09:04, 12.Sep 2018

  Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka treguar se në vitin 2001, maqedonasit kanë qenë pro ndarjes së Maqedonisë nga shqiptarët. I ftuar mbrëmë në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Ali Ahmeti u shpreh se ka patur

Lexo më shumë
12 shtator 2018

12 shtator 2018 3 Updated

🕔02:00, 12.Sep 2018 Lexo më shumë
Horoskopi, 12 shtator 2018

Horoskopi, 12 shtator 2018 0 Updated

🕔01:00, 12.Sep 2018

Dashi Mundohuni të jeni më sistematikë, në mënyrë që gjithçka keni programuar për këtë javë ta përfundoni në kohën e duhur. Behja e ndikimit të Afërditës ju bën melankolikë.   Demi Duket se fati, kuptohet ai i miri,  do të

Lexo më shumë
Trump anulon vizitën në Irlandë

Trump anulon vizitën në Irlandë 0

🕔22:53, 11.Sep 2018

  Presidenti i SHBA Donald Trump nuk do ta vizitojë Irlandën muajin e ardhshëm, siç ishte planifikuar, sipas zyrtarëve në Dublin. Vizita është shtyrë për “arsye planifikimi”, njoftoi qeveria irlandeze të martën. Megjithatë, pas njoftimit të qeverisë irlandeze, sekretarja e

Lexo më shumë
Sindikatat kërkojnë 3 ditë pushim në javë

Sindikatat kërkojnë 3 ditë pushim në javë 0

🕔22:33, 11.Sep 2018

Sindikata e punonjësve në Britaninë e Madhe ka kërkuar një fundjavë tre ditore. Argumenti i sindikatës është se teknologjia e re krijon pasuri mjaftueshëm. Sipas sindikatës TUC, një javë pune katër ditore, pa reduktim page, është e arritshme në një

Lexo më shumë
Në pritje të uraganit “Florence”, Trump shpall emergjencën

Në pritje të uraganit “Florence”, Trump shpall emergjencën 0

🕔22:19, 11.Sep 2018

Presidenti amerikan Donald Trump ka lëshuar një numër paralajmërimesh në pritje të Uraganit Florence, që ka fituar fuqi ndërsa po i afrohet Karolinës Jugore dhe veriore. Në një postim në “Twitter”, ai tha se kjo është një nga stuhitë më

Lexo më shumë
Parodia me Vetingun e politikanëve

Parodia me Vetingun e politikanëve 19

🕔21:59, 11.Sep 2018

Genc Burimi Nuk ka dëshirë më të zjarrtë për një popull sesa transparenca totale mbi figurat që e udhëheqin. Në Shqipëri, kjo kërkesë e opinionit është edhe më therëse përballë një klase politike, që nuk pyet për ligje dhe gëzon

Lexo më shumë