Gazi dhe energjia, Orban forcon marrëdhëniet me Putinin

Gazi dhe energjia, Orban forcon marrëdhëniet me Putinin 0

🕔18:11, 19.Sep 2018

Rusia ka rikonfirmuar angazhimin për të investuar dhjetra miliarda dollarë në sektorin e energjisë së Hungarisë, pavarësisht sanksioneve evropiane kundër Moskës. Presidenti rus, Vladimir Putin shprehu mbështetjen për marrëveshjen pasi priti kryeministrin hungarez, Viktor Orban në Kremlin. Siç njofton korrespondenti

Lexo më shumë
Albpetrol u përgjigjet pretendimeve të Zharrësit: Banorët nuk janë helmuar nga gazrat e naftës, por nga pijet alkoolike

Albpetrol u përgjigjet pretendimeve të Zharrësit: Banorët nuk janë helmuar nga gazrat e naftës, por nga pijet alkoolike 2

🕔18:02, 19.Sep 2018

Pas akuzave të bëra në media prej një grup banorësh të Zharrëzës në rrethin e Fierit, të cilët u shprehën se janë helmuar nga gazrat e naftës të Albpetrol sh.a., shoqëria në fjalë ka bërë një sqarim. Në deklaratën e

Lexo më shumë
Migrimi, një nga arsyet për rritje të papunësisë

Migrimi, një nga arsyet për rritje të papunësisë 0

🕔17:48, 19.Sep 2018

Në Kosovë, muajt e fundit është rritur shkalla e papunësisë. Sipas të dhënave të Agjencisë së Statistikave të Kosovës, në tremujorin e dytë të këtij viti shkalla e papunësisë ka arritur në 29.4 për qind, krahasuar me 26.5 për qind

Lexo më shumë
Tiranë – Elbasan, rruga me kosto marramendëse që do paguhet nga shqiptarët

Tiranë – Elbasan, rruga me kosto marramendëse që do paguhet nga shqiptarët 3

🕔17:39, 19.Sep 2018

Rruga Tiranë – Elbasan ka nisur të ndërtohet në vitin 2011, por ende dhe sot pas 7 vjetësh nuk ka përfunduar. Por edhe pse e tillë kostot e kësaj rruge qytetarët do t’i paguajnë në të ardhmen. Ndërkohë TV Klan,

Lexo më shumë
Dhoma e Tregtisë dënon dhunën e ushtruar ndaj sipërmarrësit Zoga

Dhoma e Tregtisë dënon dhunën e ushtruar ndaj sipërmarrësit Zoga 1

🕔17:29, 19.Sep 2018

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë dënon me forcë dhunën e ushtruar ndaj sipërmarrësit Andrea Zoga. Në një komunikatë për mediat DHTIT thekson se “bën thirrje organeve ligjzbatuese që të gjejnë dhe të vënë para ligjit personat që kanë kryer

Lexo më shumë
Kryeministria hap aplikimet për Këshillin Mbikëqyrës të BSH

Kryeministria hap aplikimet për Këshillin Mbikëqyrës të BSH 2

🕔17:15, 19.Sep 2018

Teksa diskutohet nëse mandati i Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë mbaron në nëntor të 2018-s, kohë në të cilën duhet të përfundonte mandati i ndërprerë i Adrian Fullanit, apo nëse do të përfundojë 7 vite pasi mori detyrën, kryeministria ka

Lexo më shumë
“Ecni nëpër Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, për një gjurmë të re në distancë të gjatë”

“Ecni nëpër Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, për një gjurmë të re në distancë të gjatë” 0

🕔17:14, 19.Sep 2018

Shumë pak kohë iu desh Shqipërisë, që të cilësohej si perla e fshehur e Europës dhe si një destinacion i  i kërkuar me shumë bukuri natyrore. Mediat e huaja dhanë kontributin e tyre në shpërndarjen e një mori artikujsh në

Lexo më shumë
Tre shqiptarë marrin pjesë në ekspozitën ndërkombëtare të artit në Armeni

Tre shqiptarë marrin pjesë në ekspozitën ndërkombëtare të artit në Armeni 0

🕔17:05, 19.Sep 2018

Me rastin e 100-vjetorit të themelimit të Republikës së Armenisë, Yerevan do të hapë dyert për të mirëpritur ekspozitën ndërkombëtare të artit bashkëkohor. Pjesë e kësaj ekspozite në të cilën do të ekspozohet puna e më shumë së 70-të artistëve

Lexo më shumë
Të fshehtat e një përkthyesi

Të fshehtat e një përkthyesi 25

🕔17:03, 19.Sep 2018

  Nga Xhevdet Shehu Është ndarë dje nga jeta në moshën 91 vjeçare përkthyesi i njohur Myfit Mushi. Kam pasur fatin që si gazetar ta takoj dhe intervistoj këtë njeri të rrallë për gazetën ‘DITA’. Ka qenë ndër të rrallat

Lexo më shumë
INSTAT: Po ndosim më shumë, ndërsa mbetjet po i përpunojme më pak

INSTAT: Po ndosim më shumë, ndërsa mbetjet po i përpunojme më pak 0

🕔17:03, 19.Sep 2018

Po ndosim më shumë ndërsa mbetjet po i përpunojmë më pak. Në këtë përfundim të çojnë të dhënat e publikuara nga Instituti i Statistikave. Në vitin 2017 mesatarisht një banor ka gjeneruar 386 kilogramë mbetje. Rreth 13 kilogramë më tepër

Lexo më shumë