Rama, akuza kryebashkiakëve: Të papërgjegjshëm ndaj qytetarëve

Rama, akuza kryebashkiakëve: Të papërgjegjshëm ndaj qytetarëve 8

🕔12:35, 7.Sep 2018

  Në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama u tregua i ashpër edhe ndaj kryetarëve të bashkive të Partisë Socialiste. Ai tha se ata janë arsyeja se pse nuk funksionon në disa raste platforma

Lexo më shumë
BSH, “OK” shitjes së NBG dhe Veneto. Miraton edhe kartëmonedhën 10000 Lekë

BSH, “OK” shitjes së NBG dhe Veneto. Miraton edhe kartëmonedhën 10000 Lekë 1

🕔12:32, 7.Sep 2018

  Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë miratoi në mbledhjen e së enjtes bashkimin me përthithje të Bankës Intesa Sanpaolo Albania me Veneto Banka. Kjo e fundit zotëron një pjesë modeste të aktiveve të sistemit bankar shqiptar, që llogaritet në

Lexo më shumë
Asambleja e PS, Veliaj: Vëmendja te njerëzit, kemi përmirësuar shërbimet dhe rritur investimet

Asambleja e PS, Veliaj: Vëmendja te njerëzit, kemi përmirësuar shërbimet dhe rritur investimet 3

🕔12:21, 7.Sep 2018

  “Vëmendja jonë është tek njerëzit, që nga dita e parë e jetës deri në ditën e fundit, me gjitha shërbimet që ofrojnë bashkitë tona”. Kështu, u shpreh kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare

Lexo më shumë
 14 fshatra jetimë të braktisur

 14 fshatra jetimë të braktisur 10

🕔12:16, 7.Sep 2018

I nderuar z.Thano Në pjesën perëndimore, në prehër të malit të Tomorrit, ndodhen sup më sup 14 fshatra, duke filluar që nga Kapinova e gjer në Dardhë  e Qafë- Dardhë, me rreth 1600 familje dhe 6500 banorë. Për t’u ngjitur

Lexo më shumë
Rama: Drejtuesit në rrethe janë kthyer në ndërmjetës për punësime

Rama: Drejtuesit në rrethe janë kthyer në ndërmjetës për punësime 11

🕔12:11, 7.Sep 2018

  Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS u shpreh se shumica e kryetarëve të partisë në rrethe kanë braktisur detyrën e tyre dhe janë kthyer në ndërmjetës për punësime. “Të themi një të vërtetë me

Lexo më shumë
Rama kërkon përjashtimin nga PS të deputetit të Kurbinit

Rama kërkon përjashtimin nga PS të deputetit të Kurbinit 6

🕔12:03, 7.Sep 2018

  Kryeministri Edi Rama ka kërkuar sot përjashtimin e deputetit të Partisë Socialiste në Kurbin, Gjetan Gjetani, pas akuzave që ky i fundit bëri ndaj Policisë së Shtetit. Kreu i qeverisë e bëri këtë deklaratë gjatë fjalës së tij në

Lexo më shumë
Vetting politikanëve? Meta: Bashkëpunim për çeljen e negociatave

Vetting politikanëve? Meta: Bashkëpunim për çeljen e negociatave 2

🕔12:00, 7.Sep 2018

  Presidenti Ilir Meta preferoi të tregohej i rezervuar për të dhënë një koment lidhur me iniciativën e PD-së që pritet ta dorëzojë në Kuvend për Vetting-un e politikanëve, kryeministrit, ministrave dhe kryetarëve të bashkisë. “Nuk kam asnjë koment për

Lexo më shumë
45 gazetarët e kërcënuar po i presin me lule dhe kuletën plot te Statuja e Lirisë

45 gazetarët e kërcënuar po i presin me lule dhe kuletën plot te Statuja e Lirisë 21

🕔11:55, 7.Sep 2018

Kristo Zharkalliu Kam njohur mjaft gazetarë shqiptarë gjatë këtyre afro 30 viteve “demokraci shqiptare” por kam pas njohur shumë më tepër gazetarë të huaj me të cilët kam pasur miqësi edhe pse kishim mospajtime ndërmjet nesh. Kam pasur biseda me

Lexo më shumë
Luks, prostituta dhe drogë! Zbulohen sekretet pas vdekjes së modeles 20-vjeçare në jaht

Luks, prostituta dhe drogë! Zbulohen sekretet pas vdekjes së modeles 20-vjeçare në jaht 1

🕔11:48, 7.Sep 2018

Jetë e shfrenuar, prostituta dhe drogë. Këto janë sekretet e stilit të jetesës së miliarderëve. Rasti konkret është për biznesmenin meksikan Alberto Bailleres, në jahtin e të cilit u gjet e pajetë një modele 20-vjeçare, e cila punonte si pjesë

Lexo më shumë
Fenomeni Kadare: Faktorët që ndihmuan në liberalizimin e kulturës dhe artit në vitet 1959-1973

Fenomeni Kadare: Faktorët që ndihmuan në liberalizimin e kulturës dhe artit në vitet 1959-1973 8

🕔11:42, 7.Sep 2018

  Llambi Blido Bashkëpunimi dhe ndikimi reciprok mes letërsisë dhe artit të një vendi nuk është ndonjë dukuri e re dhe e panjohur. Emil Zola dhe impresionistët në Francë, Dante Aligheri dhe Gustav Dore sikurse dhe miqësia e ngushtë e

Lexo më shumë