Edhe italianët të magjepsur pas Shqipërisë: Vend përrallor, me kulturë të pasur

Edhe italianët të magjepsur pas Shqipërisë: Vend përrallor, me kulturë të pasur 0

🕔15:02, 19.Sep 2018

  Shqipëria është një pjesë e paprekur dhe e pashkelur në misterin kompleks të Europës. Kështu e nisin artikullin e disa ditëve në parë italianët e medias online Ticino-20minuti. Për to, Shqipëria është e mbushur me peizazhe përrallash, pamje që

Lexo më shumë
U akuzua për korrupsion, shpallet i pafajshëm ish-drejtori i Burgjeve

U akuzua për korrupsion, shpallet i pafajshëm ish-drejtori i Burgjeve 10

🕔14:50, 19.Sep 2018

  Gjykata e Apelit ka shpallur të pafajshëm ish-drejtorin e Burgjeve, Artur Zoto. Zoto akuzohej për abuzime me tenderat e ushqimeve në burgje. Në maj të këtij viti, ish-drejtori i Burgjeve, Artur Zoto, u  dënua nga Gjykata e Krimeve të

Lexo më shumë
Helmohen nga nafta, 6 djemë në Zharrëz të Fierit

Helmohen nga nafta, 6 djemë në Zharrëz të Fierit 1

🕔14:44, 19.Sep 2018

Gjatë orëve të para të mëngjesit 6 banorë të fshatit Zharrëz në Fier janë dërguar në urgjencën e spitalit të Fierit , pasi shfaqen probleme shëndetësore. Ata pretendojnë se janë helmuar, pasi jetojnë pranë puseve të naftës dhe gazit në

Lexo më shumë
Mat, gjenden eshtrat e një njeriu

Mat, gjenden eshtrat e një njeriu 0

🕔14:39, 19.Sep 2018

Në qytetin e Matit ditën e sotme janë gjendur eshtrat e një njeriu. Eshtrat u gjeten në tunelet e Qafështamës. Dyshohet se eshtrat janë të një viktime gjatë një shpërthimi të ndodhur të vitin 1997. Kujtojmë se shpërthimi ndodhi në

Lexo më shumë
Champions League, sot Valencia-Juve, Real Madrid-Roma

Champions League, sot Valencia-Juve, Real Madrid-Roma 0

🕔14:37, 19.Sep 2018

  Aktiviteti më i madh europian do të mirëpres sot bardhezinjtë e Juventusit në “Mestaja” ku do të përballen me Valencian. Bardhezinjtë po kalojnë një formë shumë të mirë në kampionatin italian, duke fituar katër ndeshjet e para. “Zonja e

Lexo më shumë
Plagosja me thikë në “Astir”, babai i nguli thikën të dashurit të vajzës

Plagosja me thikë në “Astir”, babai i nguli thikën të dashurit të vajzës 0

🕔14:23, 19.Sep 2018

Është zbardhur dinamikën e ngjarjes me një të plagosur në një ndër zonat e Tiranës mëngjesin e sotëm. Një 50-vjeçar ka goditur me thikë një 40 vjeçar në zonën e “Astirit”. Autori i ngjarjes mësohet se është shtetasi Rezmi Caushi

Lexo më shumë
Arsyet pse nxehet celulari juaj

Arsyet pse nxehet celulari juaj 1

🕔14:20, 19.Sep 2018

Ju ndodh që të celulari juaj të fiket papritmas gjatë kohës që ju e përdorni? Po të merrni celularin tuaj për të bërë një telefonatë dhe vini re se ai po.. digjet? A është normale? Përgjigjja është po. Por shkaqet

Lexo më shumë
Revista prestigjioze “Wild Walls” përzgjedh muralen në Urën Vajgurore si 1 nga 10 më të mirat në botë

Revista prestigjioze “Wild Walls” përzgjedh muralen në Urën Vajgurore si 1 nga 10 më të mirat në botë 4

🕔14:06, 19.Sep 2018

  Revista prestigjioze zvicerane “Wild Walls” ka përzgjedhur muralen e pikturuar në qytetin e Urës Vajgurore si një nga 10  më të mirat në botë. Përzgjedhja është njoftuar nga kryeredaktorja e revistës, Angie Kordic, e cila ka publikuar listen e

Lexo më shumë
VIDEO: Ministri gjerman feston ditëlindjen, merr një surprizë nga Tirana

VIDEO: Ministri gjerman feston ditëlindjen, merr një surprizë nga Tirana 2

🕔13:46, 19.Sep 2018

Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas e gjeti ditëlindja e tij e 52-të në vizitën zyrtare në Tiranë. Teksa ishte duke dalë nga takimi i delegacioneve në ministrin e Jashtme për të shkuar në sallën e konferencave ai është ndeshur

Lexo më shumë
Aplikacioni për sulmet ajrore shpëton jetën e miliona sirianëve

Aplikacioni për sulmet ajrore shpëton jetën e miliona sirianëve 0

🕔13:38, 19.Sep 2018

Një avion luftarak rus nisi fluturimin në orën 4:47 nga një bazë Ruse në Hmeimim në Sirinë Perëndimore dhe është drejtuar nga lindja. Një vëzhgues shënon të tre detajet, hap një aplikacion në telefonin e tij dhe vendos këtë informacion

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?