Revista prestigjioze “Wild Walls” përzgjedh muralen në Urën Vajgurore si 1 nga 10 më të mirat në botë

Revista prestigjioze “Wild Walls” përzgjedh muralen në Urën Vajgurore si 1 nga 10 më të mirat në botë 4

🕔14:06, 19.Sep 2018

  Revista prestigjioze zvicerane “Wild Walls” ka përzgjedhur muralen e pikturuar në qytetin e Urës Vajgurore si një nga 10  më të mirat në botë. Përzgjedhja është njoftuar nga kryeredaktorja e revistës, Angie Kordic, e cila ka publikuar listen e

Lexo më shumë
VIDEO: Ministri gjerman feston ditëlindjen, merr një surprizë nga Tirana

VIDEO: Ministri gjerman feston ditëlindjen, merr një surprizë nga Tirana 2

🕔13:46, 19.Sep 2018

Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas e gjeti ditëlindja e tij e 52-të në vizitën zyrtare në Tiranë. Teksa ishte duke dalë nga takimi i delegacioneve në ministrin e Jashtme për të shkuar në sallën e konferencave ai është ndeshur

Lexo më shumë
Aplikacioni për sulmet ajrore shpëton jetën e miliona sirianëve

Aplikacioni për sulmet ajrore shpëton jetën e miliona sirianëve 0

🕔13:38, 19.Sep 2018

Një avion luftarak rus nisi fluturimin në orën 4:47 nga një bazë Ruse në Hmeimim në Sirinë Perëndimore dhe është drejtuar nga lindja. Një vëzhgues shënon të tre detajet, hap një aplikacion në telefonin e tij dhe vendos këtë informacion

Lexo më shumë
Ambasadori i ri i Katarit merr detyrën në Tiranë

Ambasadori i ri i Katarit merr detyrën në Tiranë 0

🕔13:26, 19.Sep 2018

  Presidenti Ilir Meta ka pranuar sot (19 shtator) Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Katarit në vendin Shqipëri, Ali bin Hamad Al-Marri. Duke vlerësuar marrëdhëniet e mira mes dy vendeve, Meta shprehu mirënjohjen ndaj Katarit për ndihmën financiare

Lexo më shumë
Shteti ku 70 mijë njerëz janë mbi 100 vjeç

Shteti ku 70 mijë njerëz janë mbi 100 vjeç 0

🕔13:11, 19.Sep 2018

  Në vitin e largët 1963, vetëm 153 persona kishin arritur të kapnin moshën 100 vjeçare në Japoni, por kur jemi në vitin 2018 në këtë shtet tashmë janë mbi 70 mijë të moshuar që kanë arritur të festojnë të

Lexo më shumë
Gjonaj: Task-Forca Antikorrupsion ka shkarkuar 9 zyrtarë të lartë

Gjonaj: Task-Forca Antikorrupsion ka shkarkuar 9 zyrtarë të lartë 2

🕔13:06, 19.Sep 2018

  Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, nën rolin e koordinatores kombëtare Antikorrupsion ka bërë me dije masat e marra ndaj rasteve të denoncuara në administratën shtetërore. Pas verifikimeve të bëra nga Task-Forca Antikorrupsion, ministrja tha se janë rekomanduar 60 masa

Lexo më shumë
Gjiganti i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë, Veliaj: Kryeqyteti po kthehet në një destinacion turistik

Gjiganti i hotelerisë “Hilton” hap dyert në Tiranë, Veliaj: Kryeqyteti po kthehet në një destinacion turistik 1

🕔13:01, 19.Sep 2018

  Tiranës i shtohet një markë e re, ndër më të njohurat në fushën e hotelerisë. Gjiganti ndërkombëtar “Hilton” do të hapë dyert zyrtarisht në 26 shtator në kryeqytet, duke premtuar një cilësi të lartë në shërbimin e hotelerisë, por

Lexo më shumë
Roli që nëna e Ali Pashës ka luajtur në jetën e vezirit të Janinës

Roli që nëna e Ali Pashës ka luajtur në jetën e vezirit të Janinës 5

🕔12:49, 19.Sep 2018

Dr Dorian Koçi Esmihan Hanëmi (Hamko), ose Hanko, nëna e Ali Pashë Tepelenës (1725-1792) Ky është një ilustrim i hershëm i nënës së Ali Pashë Tepelenës. E ëma, Esmihan Hanëmi (Hanko), ishte bija e Zenel Beut të Konicës, feudalit më

Lexo më shumë
Moikom Zeqo, Lirizmi tokësor i Beduinit Kozmik

Moikom Zeqo, Lirizmi tokësor i Beduinit Kozmik 0

🕔12:45, 19.Sep 2018

  ( Per librin poetik I PADUKSHMI-POEZI -2009 te MOIKOM ZEQOS ) Kam shkruar disa shkrime për poezinë e çuditshme, të jashtëzakonshme, për fluturimet  Moikomiane Pindarike dhe metaforat fantastike. Po shkruaj dy fjalë për një diçka jo të zakonshme, për

Lexo më shumë
Diplomacia efektive, bisedë për Shqipërinë me publikun amerikan

Diplomacia efektive, bisedë për Shqipërinë me publikun amerikan 4

🕔12:33, 19.Sep 2018

  Prof. Fatos Tarifa: Të njohësh Shqipërinë DITA boton për të parën here në shqip një bisedë të ish-ambasadorit të Shqipërisë në Uashington, Prof. Fatos Tarifa, mbajtur për publikun amerikan me gazetarin Mark Evans, në studion e Televizionit 44WYBE, në

Lexo më shumë