Ballkan, 80% e të anketuarve: Ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë!

Ballkan, 80% e të anketuarve: Ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! 0

🕔19:33, 11.Sep 2018

Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledit, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR), Goran Svilanoviç, theksoi lidhjet e pazgjidhshme mes sigurisë, ligjit dhe

Lexo më shumë
Politika kthen djathtas kudo në Europë

Politika kthen djathtas kudo në Europë 7

🕔19:15, 11.Sep 2018

Suedia është shembulli më i ri. Më fillimin e krizës së refugjatëve, gati në të gjitha zgjedhjet në vendet e BE-së kanë fituar terren të madh partitë populiste të djathta. Në disa vende ato madje bashkëqeverisin. Itali Shokëve të idealit,

Lexo më shumë
Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit 1

🕔18:56, 11.Sep 2018

Një zjarr ka rënë në Parkun Kombëtar të Thethit. Dyshimet e para flasin për një zjarrvënie të qëllimshme. Në vendngjarje kanë shkuar punonjësit e zjarrfikëseve dhe ata të zonave të mbrojtura që po tentojnë të shuajnë flakët. Mësohet se zjarri

Lexo më shumë
Ksamil, gjendet një person i varur në pemë

Ksamil, gjendet një person i varur në pemë 8

🕔18:43, 11.Sep 2018

Në Manastir të Ksamilit është gjetur pasditen e së martës një trupi i pajetë, i varur në një pemë. Policia e Sarandës është nisur menjëherë drejt vendngjarjes për të sqaruar se çfarë ka ndodhur, ndërsa paraprakisht dyshohet se viktima është

Lexo më shumë
E majta polake shpreson tek një politikan homoseksual

E majta polake shpreson tek një politikan homoseksual 0

🕔18:37, 11.Sep 2018

  Gjatë një takimi me ithtarët e tij ai shfaqet i gëzuar, dinamik dhe i sigurt tek fitorja. Ka muaj që Robert Biedroń, kryetari i parë i një bashkie në Poloni, që tregon hapur se është homoseksual, bën reklamë për

Lexo më shumë
Historia e rrallë e kokainës, kur e reklamonte vetë… Papa!

Historia e rrallë e kokainës, kur e reklamonte vetë… Papa! 0

🕔18:30, 11.Sep 2018

Kokaina ishte fillimisht një substancë të cilës i atribuoheshin një sërë cilësish terapeutike. Kur u nxorr nga gjethet e kokas në vitin 1860 nga kimisti Albert Niemann, shumë farmacistë e shëronjës u hodhën që të shpallnin cilësitë pozitive të kokainës. Një

Lexo më shumë
Kosova mund të bëjë historinë, 4 fitore larg finaleve te Europianit

Kosova mund të bëjë historinë, 4 fitore larg finaleve te Europianit 0

🕔17:50, 11.Sep 2018

Vetëm dy vite më parë, Kosova u bë përfaqësuesja më e re e pranuar në UEFA dhe ne FIFA dhe deri tani ka marrë pjesë vetëm në fazën eliminatore të Botërorit të mbyllur këtë verë, Rusi 2018. Por pavarësisht këtij

Lexo më shumë
Spiropali: Propozimi i PD minon reformën në drejtësi

Spiropali: Propozimi i PD minon reformën në drejtësi 10

🕔17:50, 11.Sep 2018

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, reagoi pasditen e sotme pasi më herët PD depozitoi në Kuvend, pr/ligjin për Vettingun e politikanëve, ndërsa në një deklaratë Salianji u shpreh se vettingu në politikë ecën paralelisht me vettingun në drejtësi. Në

Lexo më shumë
Mazniku: Amendimi i ligjit për Teatrin e bën procesin më të hapur, Basha nuk vuri asnjë tullë për qytetin

Mazniku: Amendimi i ligjit për Teatrin e bën procesin më të hapur, Basha nuk vuri asnjë tullë për qytetin 0

🕔17:37, 11.Sep 2018

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku deklaron se amendimi i ligjit për ndërtimin e teatrit të ri do e bëjë procesin më të hapur. I ftuar në Neës 24, Mazniku theksoi se Komisioni Europian i hoqi opozitës çdo alibi

Lexo më shumë
Nëse nuk e keni shijuar mjaftueshëm detin, sinoptikanët kanë një lajm të mirë

Nëse nuk e keni shijuar mjaftueshëm detin, sinoptikanët kanë një lajm të mirë 0

🕔17:28, 11.Sep 2018

Temperatura do të jenë të përshtatshme për plazh të paktën deri më 20 shtator. Sinoptikanët parashikojnë se 10-ditëshi i dytë i shtatorit mbetet kryesisht i kthjellët me vranësira të përkohshme gjatë pasditeve, ndërsa shirat priten gjatë periudhës 15 – 20

Lexo më shumë