Plani B i May-t dhe lëkundja e Merkel-it

Plani B i May-t dhe lëkundja e Merkel-it 0

🕔10:23, 24.Sep 2018

Si pasojë e rezistencës në Bashkimin Evropian dhe planeve për Brexit, kryeministrja britanike Theresa May duket se po mendon edhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme në Britani të Madhe. May u ka dhënë për detyrë këshilltarëve të saj politikë që

Lexo më shumë
Rrjet i ri ujësjellës-kanalizimesh tek “Vasil Shanto” dhe Njësia 2

Rrjet i ri ujësjellës-kanalizimesh tek “Vasil Shanto” dhe Njësia 2 1

🕔10:12, 24.Sep 2018

Bashkia e Tiranës ka nisur një investim të rëndësishëm në një nga zonat e njohura të kryeqytetit. Specialistët e  UKT dhe mjetet e rënda kanë nisur zbatimin e projektit që  ka për qëllim nxjerrjen tërësisht nga funksioni të rrjetit të

Lexo më shumë
Çfarë është hipotensioni ortostatik dhe si duhet trajtuar?

Çfarë është hipotensioni ortostatik dhe si duhet trajtuar? 0

🕔10:04, 24.Sep 2018

Të gjithë e dimë se është më mirë të kemi vlera të ulëta të tensionit të gjakut për të gëzuar një shëndet më të mirë dhe pa ndërlikime. Megjithatë, edhe ulja e vlerave të tensionit të gjakut nën normat e

Lexo më shumë
Asambleja e Përgjithshme e OKB-së nis nesër punimet

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së nis nesër punimet 0

🕔09:45, 24.Sep 2018

Çdo shtator, udhëheqësit botërorë vijnë për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, me seli në Nju Jork. Këtë vit takimi fillon të martën, më 25 shtator. I ashtuquajturi “debat i përgjithshëm”, është takimi në Asamblenë

Lexo më shumë
Mashtrime me TVSH-në, arrestohet një nga gjashtë të shpallurit në kërkim

Mashtrime me TVSH-në, arrestohet një nga gjashtë të shpallurit në kërkim 0

🕔09:41, 24.Sep 2018

Ka shkuar në 5 numri i personave të arrestuar, në vijim të operacionit “TVSH”, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin krijon skema mashtrimi me firma fiktive me qëllim shmangien e pagesave të TVSH dhe tatimfitimin. Policia e Tiranës njofton se

Lexo më shumë
Dështimi i qeverisë me “PPP” dhe në ç’monedhë është projekti 1 mld

Dështimi i qeverisë me “PPP” dhe në ç’monedhë është projekti 1 mld 2

🕔09:34, 24.Sep 2018

Ylli Çabiri* Më 25 shtator 1992 një Ministër shqiptar shkon në Romë dhe nënshkruan me Z. Fernando De Angelis, President i shoqërisë Agip Petrol, marrëveshjen për disa nevoja “urgjente” për dimrin 1992/1993: 60 mijë soba me vajguri, 60 mijë ton

Lexo më shumë
Milan, Gattuso: Ekipi ka dy fytyra, duhet të përmirësohet

Milan, Gattuso: Ekipi ka dy fytyra, duhet të përmirësohet 0

🕔09:20, 24.Sep 2018

Milani barazoi 2-2 me Atalantën duke humbur dy pikë të rëndësishme dhe Rino Gattuso është shumë i zhgënjyer. “Ka keqardhje të madhe, nuk jam i zemëruar. Ekipi ka dy fytyra. Ne kemi luajtur një pjesë të parë shumë të mirë,

Lexo më shumë
Meta në SHBA, merr pjesë në meshë në kishën katolike shqiptare të Nju Jorkut

Meta në SHBA, merr pjesë në meshë në kishën katolike shqiptare të Nju Jorkut 2

🕔09:01, 24.Sep 2018

Gjatë vizitës zyrtare në SHBA, kreu i shtetit Ilir Meta ka marrë pjesë në meshën e mbajtur në kishën katolike shqiptare “Zoja e Shkodrës” në Hartsdale të Nju Jorkut. Në prani të famulltarit Dom Pjetër Popaj, klerikëve dhe besimtarëve Presidenti

Lexo më shumë
Raporti: Shqipëria nuk e vlerëson ndikimin shëndetësor të ndotjes së ajrit

Raporti: Shqipëria nuk e vlerëson ndikimin shëndetësor të ndotjes së ajrit 1

🕔09:00, 24.Sep 2018

Shqipëria nuk vlerëson ndikimin shëndetësor të ndotjes së ajrit, duke penguar matjen e saj të progresit drejt synimit të objektivave të mijëvjeçarit (SDG) të Kombeve të Bashkuara. Ky përfundim vjen nga Komisioni Ekonomik i Kombeve të Bashkuara për Evropën (UNECE).

Lexo më shumë
Vrasje, gjobëvënie dhe trafik droge, grupi ‘Bajri’ sot para Krimeve të Rënda

Vrasje, gjobëvënie dhe trafik droge, grupi ‘Bajri’ sot para Krimeve të Rënda 1

🕔08:54, 24.Sep 2018

Nëntë të arrestuarit e grupit “Bajri” pritet të dalin sot para gjykatës së Krimeve të Rënda. Një ditë më parë Krimet e Rënda bënë njoftimet drejt komisariateve ku mbahen të arrestuarit e operacionit “Oaz” si edhe drejt burgut të Shën

Lexo më shumë