Gatimi i orizit në raport 2:1, metodë e rrezikshme për shëndetin

Gatimi i orizit në raport 2:1, metodë e rrezikshme për shëndetin 3

🕔20:22, 30.Sep 2018

  Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë një ushqim tepër të pëlqyer jo vetëm në kulturën aziatike, por edhe atë perëndimore. Por ekspertët

Lexo më shumë
Rama: E kanë kapur vajzën si dru për të shembur portën

Rama: E kanë kapur vajzën si dru për të shembur portën 8

🕔20:06, 30.Sep 2018

Arrestimi i djalit të deputetit Rrahman Rraja ka vijuar të prodhojë replika edhe gjatë mbrëmjes. Përmes një postimi të dytë në Twitter, kryeministri Edi Rama ka sulmuar opozitën për deklaratat e saj gjatë të dielës: “E kanë kapur vajzën si

Lexo më shumë
Mbyllet votimi për referendumin në Maqedoni, pjesëmarrja e ulët

Mbyllet votimi për referendumin në Maqedoni, pjesëmarrja e ulët 2

🕔19:50, 30.Sep 2018

Ka përfunduar orari zyrtar i votimit për referendumin maqedonas për marrëveshjen me Greqinë për emrin e ri shtetëror. Sipas të dhënave më të fundit nga Komisioni Zgjedhor në Maqedoni, pjesëmarrja është në rreth 30%. Gjatë ditës u shënuan disa incidente

Lexo më shumë
Qyteti që po kërkon të humbë 100 mijë kilogramë

Qyteti që po kërkon të humbë 100 mijë kilogramë 1

🕔19:39, 30.Sep 2018

  Në Naron mund të jenë me mijëra ata që i janë rikthyer sportit duke anashkaluar nga menuja ditore proshutat, llojet e pafundme të salsiçeve dhe kallamarëve të skuqur, pasi qyteti spanjoll ka premtuar të humbë 100 000 kilogram në

Lexo më shumë
Shqiptari bën vjedhjen e pazakontë

Shqiptari bën vjedhjen e pazakontë 0

🕔19:22, 30.Sep 2018

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, si autorë të një vjedhjeje që është parandaluar nga policia. 28-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur nga mediat, u përpoq të vidhte makinën e plehrave. Por policia u vu menjëherë në

Lexo më shumë
Thaçi: Nuk i marr leje askujt për të vizituar veriun e Kosovës

Thaçi: Nuk i marr leje askujt për të vizituar veriun e Kosovës 1

🕔19:00, 30.Sep 2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se nuk ka marrë kurrë leje dhe nuk do të bëjë diçka të tillë për të vizituar Ujmanin dhe veriun e vendit. Sipas tij, vizita e djeshme në veri të vendit ishte shumë

Lexo më shumë
Emri, pengesa 27-vjeçare e Maqedonisë

Emri, pengesa 27-vjeçare e Maqedonisë 1

🕔18:47, 30.Sep 2018

  Referendumi për marrëveshjen e Prespës për emrin e ri shtetëror është i dyti më i rëndësishëm në historinë e Maqedonisë, pas atij të 8 Shtatorit të 1991, kur mbi 71% e votuesve vendosën krijimin e shtetit të pavarur dhe

Lexo më shumë
Rilind aparati i famshëm sovjetik ”Zenit”

Rilind aparati i famshëm sovjetik ”Zenit” 1

🕔18:36, 30.Sep 2018

Prodhuesi i famshëm gjerman i aparateve fotografike ”Leica” do të rinovojë aparatin e famshëm sovjetik ”Zenit”, më shumë se 30 vite pas përfundimit të prodhimit të tij në seri, me një model të ri që pritet të zbulohet, i frymëzuar

Lexo më shumë
“Më 10 tetor e pres Bashën në gjyq”, Balla “përshëndet”deklaratën e PD

“Më 10 tetor e pres Bashën në gjyq”, Balla “përshëndet”deklaratën e PD 6

🕔18:05, 30.Sep 2018

  Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur deklaratës së PD-së, lidhur me arrestimin e djalit të deputetit socialist Rrexhep Rraja. Në një reagim në rrjetin social Facebook, Balla shkruan se Partia Demorkatike nxjerr plotësisht zbuluar

Lexo më shumë
Kanye West nuk është më Kanye West

Kanye West nuk është më Kanye West 0

🕔17:43, 30.Sep 2018

  Kanye West ka ndryshuar emrin e tij. Reperi i famshëm amerikan, bashkëshorti i Kim Kardashian, do të quhet Ye. Këngëtari e ka dhënë lajmin në Twitter. “Jam njohur si Kanye West. Por, jam YE”, shkroi reperi. 41-vjeçari ka pasur

Lexo më shumë