Sekuestro pasurisë së oligarkëve? Deputeti i PD: Për vete nuk trembemi

Sekuestro pasurisë së oligarkëve? Deputeti i PD: Për vete nuk trembemi 2

🕔18:20, 25.Sep 2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj ishte i ftuari ditën e sotme në “Top Talk”, të drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ku ka folur mbi nismën e PD-së për sekuestron e kompanive me kontrata korruptive. Fillimisht, deputeti demokrat shpjegoi ndryshimin

Lexo më shumë
Hahn: Kosova, afër liberalizimit të vizave

Hahn: Kosova, afër liberalizimit të vizave 0

🕔18:12, 25.Sep 2018

  Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian Johanes Hahn gjatë bisedës me ministrin e Jashtëm Begjet Pacolli, është angazhuar për përparimin në dialogun me Serbinë. “Theksova rëndësinë e përparimit të dialogut me Qeverinë e Serbisë”, ka shkruar Hahn në Twitter

Lexo më shumë
Përkeqësohet liria ekonomike, Shqipëria humbet 2 pozicione në indeksin global              

Përkeqësohet liria ekonomike, Shqipëria humbet 2 pozicione në indeksin global               1

🕔18:11, 25.Sep 2018

Shqipëria ka humbur 2 pozicione në indeksin global të lirisë ekonomike, të publikuar çdo vit nga instituti prestigjioz “Fraser”, ndër më tët specializuarit në nivel global për lirinë ekonomike, raporton “TvScan“. Këtë vit Shqipëria renditet e 34-ta, ndër 162 vende

Lexo më shumë
Reagon DASH: Zgjidhje e qëndrueshme për “kufijtë”

Reagon DASH: Zgjidhje e qëndrueshme për “kufijtë” 0

🕔17:59, 25.Sep 2018

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar për herë të parë që pas deklaratës së Këshilltarit të Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardh John Bolton, lidhur me debatin për korrigjimin e kufjeve mes Kosovës dhe Serbisë. I pyetur nga Vizion Plus

Lexo më shumë
Bashkë-themeluesit e Instagramit lënë kompaninë

Bashkë-themeluesit e Instagramit lënë kompaninë 0

🕔17:57, 25.Sep 2018

  Kevin Systrom dhe Mike Krieger, bashkëthemeluesit e Instagramit, do të lenë shoqërinë. Ata janë dorëhequr dhe pritet të largohen në javët e ardhshme. Lajmin e bën të ditur New York Times duke cituar burime të forta, sipas të cilave

Lexo më shumë
Shtypi botëror lartëson Luka Modric, flet për mbylljen e epokës “Messi-Ronaldo”

Shtypi botëror lartëson Luka Modric, flet për mbylljen e epokës “Messi-Ronaldo” 0

🕔17:35, 25.Sep 2018

  Luka Modric fitoi çmimin “The Best 2018” përpara Cristiano Ronaldos dhe Mohamed Salah. Kroati i Real Madridit shfaqet sot në të gjitha faqet e para të mediave të botës. Në Angli përqendrohen te mposhtja e Salah, i cili duhej

Lexo më shumë
DOSSIER/ Gjeneralët shqiptarë që drejtuan armatën jugosllave

DOSSIER/ Gjeneralët shqiptarë që drejtuan armatën jugosllave 6

🕔17:34, 25.Sep 2018

Kongresi Amerikan në zi për gjeneralin shqiptar Leonard VEIZI Ai është një libër i rrallë dhe fare pak i njohur në publik, pasi hartuesi i saj, koloneli në rezervë Kujtim Halili arriti të botojë vetëm pak kopje dhe ta shihte

Lexo më shumë
Vlorë, pezullohet lundrimi detar si pasojë e motit

Vlorë, pezullohet lundrimi detar si pasojë e motit 0

🕔17:27, 25.Sep 2018

Erërat e fuqishme dhe dallgët deri në 7 ballë e kanë bërë të pamundur lundrimin detar në Vlorë. Trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk është nisur për shkak të motit të keq. Parashikohet që në orët e mbrëmjes fuqia e erës

Lexo më shumë
Prangoset në zyrë drejtori i Hipotekës së Shkodrës

Prangoset në zyrë drejtori i Hipotekës së Shkodrës 3

🕔17:20, 25.Sep 2018

Policia ka arrestuar ditën e sotme drejtorin e Hipotekës së Shkodrës, Zamir Leka teksa ndodhej në zyrat e Hipotekës. Arrestimi i tij vjen me urdhër të Prokurorisë, pasi Leka akuzohet për çështje korruptive gjatë kohës që drejtonte Hipotekën e Shkodrës.

Lexo më shumë
‘Albanian Lion 2018’/ Shefi i Shtabit FA: Shqipëria vend i vogël por pjesëmarrëse në disa operacione të NATO-s

‘Albanian Lion 2018’/ Shefi i Shtabit FA: Shqipëria vend i vogël por pjesëmarrëse në disa operacione të NATO-s 0

🕔17:16, 25.Sep 2018

Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku foli mbi stërvitjen “Albanian Lion 2018 në rubrikën “Opinion” në News24. Kollçaku u shpreh se “Albanian Lion 2018” zhvillohet për herë të gjashtë për FA, por këtë viti Shqipëria është vend

Lexo më shumë