Edhe liderët kanë nofka

Edhe liderët kanë nofka 2

🕔15:25, 30.Sep 2018

Liderëve të vendeve të Bashkimit Europian u pëlqen të ruajnë seriozitetin e të projektojnë një imazh të tillë në publik, por ndonjëherë, as këta njerëz të fuqishëm nuk i shmangin dot nofkat e publikut, apo edhe ato të dala nga

Lexo më shumë
Hamilton triumfon në Sochi

Hamilton triumfon në Sochi 0

🕔15:11, 30.Sep 2018

Lewis Hamilton ka hedhur një tjetër hap drejt titullit të 5-të kampion në Formula 1, teksa ka triumfuar në Çmimin e Madh të Rusisë, në Sochi. Piloti britanik, i cili u nis nga vendi i dytë, arriti ta mbyllë garën

Lexo më shumë
“E vërteta mund të mos na bëjë zengjinë, por do të na bëjë të lirë”

“E vërteta mund të mos na bëjë zengjinë, por do të na bëjë të lirë” 35

🕔15:00, 30.Sep 2018

Atij, pas vitit 1945 nuk i dhanë as punë shtetërore, as pension. I hoqën triskën e Frontit, triskën e ushqimeve, por ia doli të mbijetonte disi duke u marrë privatisht me përkthime. Vdiq më 1953 në spital, kur ishte i

Lexo më shumë
Referendumi, Rama: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Referendumi, Rama: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen 4

🕔14:52, 30.Sep 2018

Kryeministri Edi Rama u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të Maqedonisë që të votojnë pro referendumit që po zhvillohet ditën e sotme në vendin fqinj. “Uroj shumë që çdo shqiptar i Maqedonisë ta kuptojë peshën e përgjegjësisë që ka sot,

Lexo më shumë
Arrestohet Rexhep Rraja, djali i deputetit të Krujës

Arrestohet Rexhep Rraja, djali i deputetit të Krujës 17

🕔14:34, 30.Sep 2018

Gjykata e Krujës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Rexhep Rajën, djali i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Raja, masë e cila është ekzekutuar nga policia. I riu akuzohet se ka dhunuar 25 vjeçaren Xhisiela Maloku, duke

Lexo më shumë
Meta apel shqiptarëve të Maqedonisë: Merrni pjesë masivisht në referendum

Meta apel shqiptarëve të Maqedonisë: Merrni pjesë masivisht në referendum 0

🕔14:19, 30.Sep 2018

Presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje qytetarëve në Maqedoni, sidomos shqiptarëve, që të dalin sa më shumë për të votuar në referendumin e sot. Në një postim në rrjetet sociale, Presidenti Meta thekson se vota pro ndryshimit të emrit

Lexo më shumë
Manchester City, “çmenduri” 200 mln paundëshe për Mbappe

Manchester City, “çmenduri” 200 mln paundëshe për Mbappe 0

🕔14:08, 30.Sep 2018

Manchester City vë në shënjestër sulmuesin Kylian Mbappe. Sipas medies britanike, kampionët e Anglisë do të tentojnë të blejnë sulmuesin francez në merkaton e muajit janar. Trajneri Pep Guardiola beson se 19-vjeçari do të jetë një armë më shumë për

Lexo më shumë
Dokumentet/ Beteja 10-vjeçare e Shqipërisë për anëtarësimin në OKB

Dokumentet/ Beteja 10-vjeçare e Shqipërisë për anëtarësimin në OKB 16

🕔13:54, 30.Sep 2018

Këtë javë në Nju Jork zhvilloi punimet Asambleja e Përgjithshme OKB-së, ku Shqipëria shpreson për një vend si anëtar jo i përhershëm në Këshillin e Sigurimit 2022-2023. Arkiva online sjell në vëmendje përpjekjet e Shqipërisë për t’u bërë vend anëtar

Lexo më shumë
Majko: Korrigjimi i kufijve, dëshirë e Beogradit për të rritur tensionet

Majko: Korrigjimi i kufijve, dëshirë e Beogradit për të rritur tensionet 1

🕔13:42, 30.Sep 2018

Korrigjimi i kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është një dëshirë e Beogradit për të ngritur tension në rajon si një diplomaci verifikuese, falë edhe mbështetjes ruse. Kështu shkruan në rrjetin social facebook, ministri i Diasporës Pandeli Majko duke kujtuar që

Lexo më shumë
Arrestohet shefi i policisë së Patosit

Arrestohet shefi i policisë së Patosit 1

🕔13:34, 30.Sep 2018

  Shefi i stacionit të policisë së Patosit është arrestuar mbrëmjen e djeshme pasi drejtonte makinën në gjendje të dehur. Flamur Veliu u përfshi në një aksident rrugor dhe rezultoi se ishte fajtor i përplasjes. Veliu u arrestua nga Shërbimi

Lexo më shumë