Çfarë e ka Erion Veliaj këtë futbollist italian të viteve ’50?

Çfarë e ka Erion Veliaj këtë futbollist italian të viteve ’50? 4

🕔19:09, 23.Sep 2018

  Carlo Parola ishte një futbollist dhe trajner italian, nga Torino, i cili luajti si mbrojtës. Gjatë karrierës së tij, ai ka fituar disa tituj me klubin italian të Juventusit. Ai lindi më 20 shtator 1921 dhe ndërroi jetë më

Lexo më shumë
Sfida mes Kastriotit dhe Laçit është ndarë në paqe

Sfida mes Kastriotit dhe Laçit është ndarë në paqe 0

🕔19:00, 23.Sep 2018

Emocione, dy gola, kartonë të kuq dhe barazim… Në Fushë Krujë, sfida mes Kastriotit dhe Laçit është ndarë në paqe. Vendosën golat e Roger dhe Fangaj, teksa rastet për shënim kanë qenë me pikatore në këtë përballje. Arbitri është detyruar

Lexo më shumë
Meghan zbulon detajin e veçantë në vellon e nusërisë

Meghan zbulon detajin e veçantë në vellon e nusërisë 1

🕔18:53, 23.Sep 2018

Princ Harry dhe Meghan Markle më 19 maj të këtij viti kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. E gjithë bota ishte dëshmitare e asaj dasme përrallore që çdo kush e ëndërron. Dukesha e re e Sussex shndriti atë ditë, e

Lexo më shumë
Aktorja e famshme Romy Schneider, sot do të ishte 80 vjeçe

Aktorja e famshme Romy Schneider, sot do të ishte 80 vjeçe 0

🕔18:44, 23.Sep 2018

Në 23 shtator, Romy Schneider do të kishte mbushur 80 vjeç. Aktorja e famshme preku gjatë jetës së saj majat e suksesit dhe adhurimit absolut te publikut, por edhe abisin e humbjeve. Fati i saj, më shumë sesa i bukur,

Lexo më shumë
A e dini sa lloje inteligjencash ekzistojnë? Zbuloni ku bëni pjesë

A e dini sa lloje inteligjencash ekzistojnë? Zbuloni ku bëni pjesë 0

🕔18:40, 23.Sep 2018

Sipas një psikologu amerikan nuk ka vetëm një inteligjencë, por janë 9 ose 10 dhe secila prej tyre kontribuon në atë që ti je. A jeni një sportist ose një muzikant? Një politikan apo një mësues? Varet shumë nga lloji

Lexo më shumë
Rikthehet spektakli i balonave në Cappadocia

Rikthehet spektakli i balonave në Cappadocia 0

🕔18:26, 23.Sep 2018

Turistët po rikthehen në Cappadocia për të bërë një xhiro apo edhe thjeshtë për të parë spektaklin e famshëm të balonave me ajër të nxehtë që fluturojnë mbi peisazhet piktoreske të Turqisë. Industria e turizmit në këtë qytet pësoi një

Lexo më shumë
Monumenti “Muri i Portës”, 7 km nga Durrësi, por i mbetur jashtë vëmendjes

Monumenti “Muri i Portës”, 7 km nga Durrësi, por i mbetur jashtë vëmendjes 0

🕔18:16, 23.Sep 2018

Muri i Portës ndodhet rreth 7 km në veri të qytetit të Durrësit, në Porto Romano, fare pranë portit të karburanteve, dhe u ndërtua për të mbrojtur qytetin prej një sulmi të mundshëm nga veriu, duke shfrytëzuar afërsinë e detit

Lexo më shumë
Bilanci tragjik: 155 të vdekur nga tajfuni “Mangkhut”

Bilanci tragjik: 155 të vdekur nga tajfuni “Mangkhut” 0

🕔18:09, 23.Sep 2018

Tajfuni “Mangkhut” u ka marrë jetën të paktën 155 personave. Burime zyrtare bën të ditur sot se kjo ka ardhur si pasojë e rrëshqitjes së tokës dhe aksidenteve të tjera të shkaktuara nga tajfuni dhe shirat monsunë në Filipine. Sipas

Lexo më shumë
Lëkura do t’ju falënderojë pasi të konsumoni këto 5 ushqime

Lëkura do t’ju falënderojë pasi të konsumoni këto 5 ushqime 0

🕔18:05, 23.Sep 2018

Lëkura është organi më i ndjeshëm ndaj ndryshimeve atmosferike, si moti, klima, vendi etj. Prandaj duhet gjithmonë e kuruar dhe e hidratuar, sidomos tek femrat. Por, jo gjithmonë është e mundur që lëkura të detoksifikohet në kushte terapie, efekti detoks në lëkurë mund

Lexo më shumë
Shëngjergji pret “Domate Fest”, Veliaj: Konsumi i produkteve vendase ndihmon ekonominë lokale

Shëngjergji pret “Domate Fest”, Veliaj: Konsumi i produkteve vendase ndihmon ekonominë lokale 1

🕔18:04, 23.Sep 2018

  Një fundjavë ndryshe, jashtë qytetit, por jo larg Tiranës! Shëngjergji priti të shtunën festën tradicionale të domates, “Domate Fest“, një panair me produkte të zonës, ku banorët, por edhe restorantet e bujtinat e zonës, prezantuan pjatat e tyre me

Lexo më shumë