PD: Rama zgjodhi të mbrojë horrat dhe përdhunuesit e grupit të tij parlamentar

PD: Rama zgjodhi të mbrojë horrat dhe përdhunuesit e grupit të tij parlamentar 3

🕔13:21, 30.Sep 2018

Deklaratat e kryeministrit Rama për Xhisiela Malokun dhe nënkomisarin Emiljano Nuhu kanë sjellë reagimin e ashpër të opozitës. Deputetja e PD Albana Vokshi akuzoi Ramën se po mbron dhunuesit e vajzës 25 vjeçare. “Vajza e re dhe familja e saj

Lexo më shumë
Hazard “tremb” Chelsean: Nuk e di nëse do të rinovoj!

Hazard “tremb” Chelsean: Nuk e di nëse do të rinovoj! 0

🕔13:07, 30.Sep 2018

E ardhmja e Eden Hazard te Chelsea nuk është e sigurtë, edhe pse ai ka edhe dy vite kontratë me “Blutë” e Londrës. Vet mesfushori belg ka shfaqur dilemën e tij për rinovimin apo jo të kontratës me Chelsean, në

Lexo më shumë
Vuçiç, akuza ndërkombëtarëve për provokim

Vuçiç, akuza ndërkombëtarëve për provokim 14

🕔13:01, 30.Sep 2018

Serbia është ende në gjendje gatishmërie për shkak të vizitës së Presidentit Hashim Thaçi në veri të Kosovës. Kjo ka shkaktuar pakënaqësi në kryeqytetin serb. Presidenti Aleksandar Vuçiç, ka theksuar se është i gatshëm të mbrojë serbët nëse do të

Lexo më shumë
Ura 1500 metra shembet në mënyrë spektakolare për pak sekonda

Ura 1500 metra shembet në mënyrë spektakolare për pak sekonda 3

🕔12:40, 30.Sep 2018

Pamjet e jashtëzakonshme tregojnë moment kur një urë 1524 m shembet për disa sekonda. Shpërthimi i kontrolluar i urës u realizua në Kinën Lindore. Ura 23-vjeçare me shumë korsi “Ji’an Ganjiang”, e cila u ndërtua mbi lumin Gan në provincën

Lexo më shumë
Aksion në Lezhë, 4 në pranga, 15 të shoqëruar. Zbulohen drogë e mina

Aksion në Lezhë, 4 në pranga, 15 të shoqëruar. Zbulohen drogë e mina 0

🕔12:31, 30.Sep 2018

Policia e Lezhës dhe FNSH kanë zhvilluar një aksion të koduar “Telekomanda”, ku kanë arrestuar disa persona si dhe janë sekuestruar armë, mina dhe lëndë narkotike. Gjatë orëve të natës, në aksin Milot-Lezhë u ndalua një makinë tip “Opel” që

Lexo më shumë
Zbrazja e Shqipërisë, politikë zyrtare e të gjitha qeverive këto tridhjetë vjet!

Zbrazja e Shqipërisë, politikë zyrtare e të gjitha qeverive këto tridhjetë vjet! 11

🕔12:24, 30.Sep 2018

Që në vitin Nëntëdhjetë, ikja e madhe ka nisur, dhe pastaj vit pas viti, Atdheu është boshatisur! Nga gjëmat që na kanë ndodhur, kjo është tamam kryegjëma, se tani shqiptarët janë, më shumë jashtë e më pak brënda! Vetëm ata

Lexo më shumë
“Nga Tirana në Sarandë për 3 orë”, nisin punimet e rrugës Kardhiq-Delvinë

“Nga Tirana në Sarandë për 3 orë”, nisin punimet e rrugës Kardhiq-Delvinë 7

🕔12:12, 30.Sep 2018

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inagurimin e nisjes së punimeve të rrugës Kardhiq-Delvinë. Rama ka thënë se ndërtimi i kësaj rruge do të shkurtojë përshkimin e distancës nga Tirana në Sarandë në 3 orë dhe se kjo rrugë

Lexo më shumë
Kush mbjell urrejtje, nuk korr dashuri

Kush mbjell urrejtje, nuk korr dashuri 5

🕔12:03, 30.Sep 2018

Nga Sevo Tarifa Ajo që më shtyn të shkruaj për këtë temë, është një motiv moral, aktual, që po merr gjithnjë e më shumë ngjyresë politike, jetësore: urrejtja. 1 Urrejtja dhe dashuria ndodhen përballë njëra-tjetrës. Janë dy ndjenja njerëzore të

Lexo më shumë
Botërori i basketbollit për femra, SHBA-Australi në finale

Botërori i basketbollit për femra, SHBA-Australi në finale 0

🕔11:57, 30.Sep 2018

Shtetet e Bashkuara dhe Australia janë skuadrat që do të diskutojnë titullin botëror në basketboll për femra. Skuadra amerikane, që do të luajë finalen e 11 të saj në të tilla turne, mundi në gjysmëfinale Belgjikën me rezultatin 93-77. Sfida

Lexo më shumë
Midis familjarëve dhe bashkëfshatarëve të Fan Nolit

Midis familjarëve dhe bashkëfshatarëve të Fan Nolit 2

🕔11:49, 30.Sep 2018

Nga Prof. Nasho Jorgaqi Nuk ishte hera parë që gdhihesha në një ngulim shqiptar në vend të huaj. E kisha provuar këtë situatë disa vjet më parë, në një fshat arbëresh në mes të maleve të Kalabrisë. Tani kjo ndodhte

Lexo më shumë