Cikloni “Zorba” përmbyt Athinën dhe zonat përreth

Cikloni “Zorba” përmbyt Athinën dhe zonat përreth 0

🕔11:33, 30.Sep 2018

Greqia është përballur me përmbytje për shkak të ciklonit “Zorba”, që shkaktoi probleme në Korinth, Argolida, Mani. Deri tani, mediat greke nuk raportojnë për viktima, por vetëm për të zhdukur. Katër persona raportohen të zhdukur si pasojë e përmbytjeve. Në

Lexo më shumë
Forcat e Armatosura, certifikohet grupi “i gatshëm për luftë”

Forcat e Armatosura, certifikohet grupi “i gatshëm për luftë” 12

🕔11:26, 30.Sep 2018

Forcat e Armatosura të Shqipërisë duke nisur nga dita e sotme kanë një grup batalioni me aftësi të plota luftarake, sipas standardeve të NATO-s. Në fund të stërvitjes një javore “Albania Lion/Biza 18”, ku morën pjesë mbi 1 mijë e

Lexo më shumë
Natasha Sela, aktore me plastikë të veçantë

Natasha Sela, aktore me plastikë të veçantë 3

🕔11:24, 30.Sep 2018

Nga Dhimitër Shtembari Gjatë Edicionit të pestë të çmimeve “Harpa”, organizuar para pak kohësh, në një mbrëmje gala, ku ndodheshin figura të njohura të artit, kulturës, letërsisë, medias e politikës të ardhur nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia, akademiku Ali Aliu

Lexo më shumë
Përplas taksinë, pranga shoferit të dehur në Vlorë

Përplas taksinë, pranga shoferit të dehur në Vlorë 0

🕔11:20, 30.Sep 2018

Një 56-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi po drejtonte makinën e tij tip “Benz” në gjendje të dehur. Blutë e qytetit të Vlorës bëjnë me dije se Dine Zeqaj, u përplas me një makinë tjetër “Taxi-Ford”

Lexo më shumë
Zbulime kulturore poetike

Zbulime kulturore poetike 0

🕔11:12, 30.Sep 2018

Moikom Zeqo (Botohen për herë të parë)   Epika e një iliri panon të vdekur Libri i Richmond Lattimore “Themes in Greek and Latin epitaphs” botuar nga Universiteti i Illinois në SHBA në 1962 ka disa epigrama përkujtimore të viseve

Lexo më shumë
Diktatura dhe ‘Demokracia’

Diktatura dhe ‘Demokracia’ 11

🕔10:56, 30.Sep 2018

Prof. Xhelal Gjeçovi Kohët e fundit, diskutimi  mbi të kaluarën, ka marre tone të nxehta, megjithë që debati mbi këtë temë, nuk është i ri. Biles, para ca kohe, OSBE, institucion i rëndësishëm ndërkombëtar organizoi dhe një sondazh me të

Lexo më shumë
Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër

Qytetarët mbushin sheshin “Skënderbej”, shfaqje muzikore dhe akrobaci në ajër 6

🕔10:42, 30.Sep 2018

Sheshi “Skënderbej” ia ka dalë të kthehet në një qendër të madhe eventesh artistike. Pas një vere të mbushur me spektakle kulturore e sportive, sheshi kushtuar qytetarëve të Tiranës është hapësira më e frekuentuar për shfaqje të ndryshme. Këtë të

Lexo më shumë
Lëvizte me 9 kg kanabis me vete, pranga të riut nga Korça

Lëvizte me 9 kg kanabis me vete, pranga të riut nga Korça 0

🕔10:35, 30.Sep 2018

Policia e Shtetit ka sekuestruar 11 kg marijuanë në Maliq. Për ngjarjen ka rënë në pranga Saimir Kroi, 29 vjeç, banues në fshatin Vreshtas-Maliq. 29-vjeçari u kap në flagrancë me një qese plasmasi të madhe, brenda së cilës ndodheshin edhe

Lexo më shumë
Shpejtësi e frikshme në Tiranë – Durrës, Policia Rrugore: Familja ju pret

Shpejtësi e frikshme në Tiranë – Durrës, Policia Rrugore: Familja ju pret 0

🕔10:11, 30.Sep 2018

Policia Rrugore ka ushtruar kontrolle me radarë në rrugën interurbane Tiranë-Durrës me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Gjatë kontrolleve është ndaluar një 28-vjeçar nga Preza, i cili po udhëtonte me 225 km/h. Në postimin e tyre, Policia Rrugore shkruan se

Lexo më shumë
Meta e Haradinaj, takim në Nju Jork

Meta e Haradinaj, takim në Nju Jork 3

🕔09:57, 30.Sep 2018

Gjatë qëndrimit në Nju Jork, Presidenti Ilir Meta dhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj kanë zhvilluar një takim jo formal. Haradinaj ka publikuar një foto dhe një status në rrjetet sociale, ku thekson se gjatë bisedës u konfirmua vendosmëria e

Lexo më shumë