Kryemadhi për lokalet: Në zgjedhje pa kryeministrin, Rama bie deri në qershor

Kryemadhi për lokalet: Në zgjedhje pa kryeministrin, Rama bie deri në qershor 20

🕔18:24, 22.Sep 2018

“Rama nuk do jetë deri në qershor kryeministër, atëherë kur do zhvillohen zgjedhjet lokale”. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte e ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ në News24, ku ka folur ndër të tjera për aksionin e opozitës si dhe

Lexo më shumë
Mezani e nis me këmbë të mbarë. Luftëtari mposht 3-1 Teutën

Mezani e nis me këmbë të mbarë. Luftëtari mposht 3-1 Teutën 0

🕔18:23, 22.Sep 2018

Luftëtari ka fituar 3-1 ndaj Teutës në ndeshjen e parë të tij me në krye trajner Gentian Mezanin në Gjirokastër. Vendasit dominuan ndeshjen ndaj durrsakëve dhe në minutën e 37, Vasil Shkurtaj mposhti portierin Hidi. Në minutën e 59 Luftëtari

Lexo më shumë
“Lasgush” drejt Stambollit me gazetarë, “Air Albania” flet shqip

“Lasgush” drejt Stambollit me gazetarë, “Air Albania” flet shqip 0

🕔18:17, 22.Sep 2018

Avioni Airbus 319 që mban emrin e shkrimtarit “Lasgush” u nis drejt Stambollit. Pas fluturimit të studentëve ekselentë dhe një grupi pensionistësh, fluturimi i tretë i kompanisë që mban flamurin shqiptar “Air Albania” ishte me gazetarë. Në Shtator, “Air Albania”

Lexo më shumë
Dita pa makina. Pedalimi me biçikleta, nga Presidenca te liqeni

Dita pa makina. Pedalimi me biçikleta, nga Presidenca te liqeni 0

🕔18:12, 22.Sep 2018

22 shtatori është Dita Botërore pa Makina. Qëllimi është sensibilizimi i njerëzve për të shmangur sa më shumë mjetet motorike. Për ta shënuar atë, një grup qytetarësh të të gjitha moshave organizuan një pedalim të përbashkët që nisi nga Presidenca

Lexo më shumë
Operacioni “Oaz”/ FSHF: Të presim drejtësinë!

Operacioni “Oaz”/ FSHF: Të presim drejtësinë! 1

🕔18:00, 22.Sep 2018

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar në lidhje me arrestimin e ish portierit Armir Grima, i arrestuar si pjesë e bandës “Bajri”. Në njoftimin e publikuar në faqen zyrtare thuhet se Federata Shqiptare e Futbollit është njohur me ngjarjen e

Lexo më shumë
Britani-Shqipëri-Kosovë-Kroaci, nis stërvitja “Albanian Lion 2018”

Britani-Shqipëri-Kosovë-Kroaci, nis stërvitja “Albanian Lion 2018” 0

🕔17:58, 22.Sep 2018

Për rreth tre javë Forcat e Armatosura të Shqipërisë, Britanisë, Kosovës dhe Kroacisë do të përdorin bazat më të mëdha ushtarake shqiptare, në stërvitjen më të madhe ndërkombëtare që zhvillohet në vendin tonë. Rreth 1200 trupa dhe dhjetëra mjete, tokësore,

Lexo më shumë
28 shtete pjesëmarrëse në Maratonën e Tiranës, nga Kanadaja tek Hondurasi

28 shtete pjesëmarrëse në Maratonën e Tiranës, nga Kanadaja tek Hondurasi 0

🕔17:53, 22.Sep 2018

Ndonëse vetëm në edicionin e 3-të, Maratona e Tiranës ia ka dalë që të fitojë seriozitetin e një aktiviteti ndërkombëtar, çka premton një garë të vërtetë sportive. Në garën që do të mbahet me datë 7 tetor, do të jenë

Lexo më shumë
Athinë, në pranga 22 persona mes tyre edhe shqiptarë

Athinë, në pranga 22 persona mes tyre edhe shqiptarë 0

🕔17:47, 22.Sep 2018

Policia greke ka ndërmarrë një operacion të madh në Athinë, ndërsa janë arrestuar 22 persona, mes të cilëve 11 greke dhe 11 të huaj, ku disa prej tyre janë shqiptarë. Operacioni është zhvilluar prej ditës se djeshme nga sektori i

Lexo më shumë
Përplasjet Thaçi – Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog

Përplasjet Thaçi – Haradinaj zhvlerësojnë Kosovën në dialog 2

🕔17:42, 22.Sep 2018

Përplasjet me deklarata të krerëve të institucioneve më të larta të Kosovës, presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, shpërfaqin skajshëm mungesën e një konsensusi të spektrit politik institucional, lidhur me qasjen ndaj dialogut me Serbinë në Bruksel, por edhe

Lexo më shumë
Tirana ngjall kureshtjen, turistë të shumtë në kryeqytet këtë fundjavë

Tirana ngjall kureshtjen, turistë të shumtë në kryeqytet këtë fundjavë 0

🕔17:39, 22.Sep 2018

Tirana është shndërruar në një ndër qytetet më atraktive dhe që ngjall kureshtjen jo vetëm të fqinjëve, por të turistëve nga vende të ndryshme të Europës. “Jam nga Parisi. Është hera e parë që vij. Jam duke zbuluar Tiranën sepse

Lexo më shumë