Vuçiç: Nuk do ta njohim Kosovën

Vuçiç: Nuk do ta njohim Kosovën 0

🕔17:49, 18.Oct 2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha se vendi i tij zotohet për zgjidhje kompromisi për Kosovën, por kjo nuk do të thotë se ajo duhet të humbë gjithçka. Sidoqoftë, ai paralajmëroi se nuk do të ketë njohje të Pavarësisë së

Lexo më shumë
Thaçi flet ende për marrjen e Preshevës pa dhënë asgjë

Thaçi flet ende për marrjen e Preshevës pa dhënë asgjë 0

🕔17:45, 18.Oct 2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, vazhdon të flas për idenë e tij të korrigjimit të kufijve dhe marrjen e Luginës së Preshevës kudo që shkon, shkruan Gazeta Express. Ai këto ide të tij i përmend si pjesë të

Lexo më shumë
Zbuloni se sa para fitojnë në ditë pasanikët më të famshëm të botës

Zbuloni se sa para fitojnë në ditë pasanikët më të famshëm të botës 0

🕔17:40, 18.Oct 2018

Një përqindje e vogël e njerëzve në botë fitojnë mesatarisht në ditë, aq sa pjesa më e madhe e botës nuk arrin do t’i mbledhë as në një vit aq para dhe në disa raste as tërë jetën nuk i

Lexo më shumë
STASI gjerman, një dosje “ekstra” për spiunët shqiptarë

STASI gjerman, një dosje “ekstra” për spiunët shqiptarë 0

🕔17:34, 18.Oct 2018

 Zbardhen sekretet e dosjeve të ish-shërbimi informativ gjermano-lindor. Ja çfarë përmbajnë arkivat për Shqipërinë   Deutsche Welle shtroi për herë të parë pyetjen “Çfarë përmbajnë arkivat e ish sigurimit gjermanolindor Shtazit (Staasi) për Shqipërinë? Me këtë pyetje kolegët e redaksisë shqipe

Lexo më shumë
Sherr mes të rinjve në Fier, goditet me thikë për vdekje një 16-vjeçar

Sherr mes të rinjve në Fier, goditet me thikë për vdekje një 16-vjeçar 0

🕔17:22, 18.Oct 2018

Një sherr me thika mes dy të rinjve ka përfunduar me një të vdekur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta në vendin e quajtur ‘Zogu i Zi’ në qendër të qytetit të Fierit. Sipas burimeve të Report Tv, dy

Lexo më shumë
2 vjet SPAR Albania, kompania feston suksesin duke dhuruar 2 apartamente në Gjirin e Lalzit

2 vjet SPAR Albania, kompania feston suksesin duke dhuruar 2 apartamente në Gjirin e Lalzit 0

🕔17:16, 18.Oct 2018

SPAR Albania, një ndër rrjetet më të mëdha dhe cilësore të marketeve dhe hipermarketeve në Shqipëri,është kthyer në një kohë shumë të shkurtër në një nga emrat më të besueshëm në treg.Për të festuar bashkë me klientët e tij besnikë,

Lexo më shumë
KQZ zyrtarisht në ngërç, Zguri letër Kuvendit: S’ka kuorum për mbledhje

KQZ zyrtarisht në ngërç, Zguri letër Kuvendit: S’ka kuorum për mbledhje 1

🕔17:00, 18.Oct 2018

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, prej 11 tetorit ka hyrë zyrtarisht në ngërç për shkak të vakancave të krijuara. Parlamenti duhet të kishte nisur procedurën për zëvendësimin e 4 anëtarëve, por ndërhyrjet politike ne formulën e kompozimit e vënë në vështirësi

Lexo më shumë
Ministria e Financave: Jo më vepra publike me PPP

Ministria e Financave: Jo më vepra publike me PPP 1

🕔16:45, 18.Oct 2018

Këshilli i Ministrave rekomandon që të mos lejohen më propozime për vepra në partneritet publik-privat të cilat do të krijojnë kosto të drejtpërdrejta apo të tërthorta për buxhetin e shtetit. Kërcënimet më të mëdha për pagesat që do të duhet

Lexo më shumë
OSBE e shqetësuar për portalet: Regjistrimi, efekt negativ në lirinë e medias

OSBE e shqetësuar për portalet: Regjistrimi, efekt negativ në lirinë e medias 1

🕔16:30, 18.Oct 2018

Përfaqësuesi i OSBE-së për Lirinë e Medias, Harlem Désir, shprehu të enjten shqetësimin pas lajmërimit për një sistem të ri regjistrimi për 44 faqe interneti në Shqipëri dhe mbylljen e mundshme të tyre. “Shtetet nuk duhet të imponojnë regjistrimin e

Lexo më shumë
Dosja “Xhisiela”, përfundon dëshminë Artur Bushi: Nuk kam qenë në komisariat, kam prova

Dosja “Xhisiela”, përfundon dëshminë Artur Bushi: Nuk kam qenë në komisariat, kam prova 0

🕔16:15, 18.Oct 2018

“Shpjegova me detaje se si është e vërteta”, këto kanë qenë fjalët e para të kreut të Bashkisë së Krujës, Artur Bushi, pasi ka dalë nga Prokurori, ku është pyetur në lidhje me akuzat që janë hedhur ndaj tij për

Lexo më shumë