Emigrantët, Trump: Do çojmë 15 mijë trupa në kufi me Meksikën

Emigrantët, Trump: Do çojmë 15 mijë trupa në kufi me Meksikën 1

🕔22:41, 31.Oct 2018

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi këtë të mërkurë se mund të dërgojë deri në 15 mijë ushtarë në kufirin mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, për të ndalur ato që ai i përshkroi si grupe të rrezikshme emigrantësh. E ndërsa

Lexo më shumë
Përplasje me armë në Kumanovë, 5 shqiptarë të plagosur              

Përplasje me armë në Kumanovë, 5 shqiptarë të plagosur               1

🕔22:21, 31.Oct 2018

Të paktën 5 shqiptarë kanë mbetur të plagosur në Kumanovë të Maqedonisë si pasojë e përplasjeve me armë zjarri mes dy familjeve. Alsat M raporton se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën ‘Tode Mendoll’, ndërsa në konflikt janë

Lexo më shumë
Dobraç dhe Kiras, lagjet shkodrane që kanë prodhuar dhjetëra viktima

Dobraç dhe Kiras, lagjet shkodrane që kanë prodhuar dhjetëra viktima 2

🕔21:37, 31.Oct 2018

Përplasjet e dhunshme mes dy fiseve shkodrane, Barjët dhe Licët, njerëz të vrarët dhe të ngujuarit në lagjet Kiras dhe Dobraç, ishte fokusi kryesor i emisionit të Top Channel. Top Story udhëtoi në Dobraç, në fshatin aty ku jetojnë Bajrat

Lexo më shumë
Blogerja e njohur rendit Tiranën si qytetin e dytë më të mirë për artistët

Blogerja e njohur rendit Tiranën si qytetin e dytë më të mirë për artistët 9

🕔21:30, 31.Oct 2018

Ajo quhet Sabrina Barbante dhe është blogere e njohur për rrëfimet e udhëtimeve të saj nëpër botë. Në një nga postimet e fundit përmend Tiranën. “Qytet për artistët: Ja cilat janë vendet që duhen konsideruar për të jetuar, nëse merresh

Lexo më shumë
“Çmendet” Mitropoliti i Konicës: Të shpëtojmë nga barbarët shqiptarë, Greqia të çlirojë “Vorio Epirin”

“Çmendet” Mitropoliti i Konicës: Të shpëtojmë nga barbarët shqiptarë, Greqia të çlirojë “Vorio Epirin” 23

🕔21:14, 31.Oct 2018

Vrasja e 35-vjeçarit grek Kostantinos Katsifas, ka sjellë një sërë reagimesh nga aktorë të ndryshëm. Mes tyre është edhe Mitropoliti I Konicës, Konstantinos Andreas, i cili i bën thirrje shtetit grek të ‘ndërhyjë’ për të çliruar “Epirin e Veriut”. Në

Lexo më shumë
Aksidenti në Itali/ Humb jetën tragjikisht shqiptarja, nëna e dy fëmijëve

Aksidenti në Itali/ Humb jetën tragjikisht shqiptarja, nëna e dy fëmijëve 0

🕔20:48, 31.Oct 2018

Një grua shqiptare humbi jetën tragjikisht në një aksident në Rieti të Italisë. Nëna e re e quajtur Adelina Toska, 33 vjeç, gjeti vdekjen në kilometrin e 48-t në Salaria. Ajo udhëtoi me një automjet tip Peugeot 206 nga Salaria

Lexo më shumë
Deputeti grek: “Bularati” të sqarohet, emigrantët shqiptarë vlerë e shtuar për ne

Deputeti grek: “Bularati” të sqarohet, emigrantët shqiptarë vlerë e shtuar për ne 15

🕔20:37, 31.Oct 2018

Politika greke apelon për të ulur tensionet pas ngjarjes së Bularatit. Në një takim të Dhomës së Tregtisë së Athinës, ku janë pjesë edhe rreth 2.700 emigrantë shqiptarë, deputeti Andreas Loverdos dënoi si vrasjen e 35-vjeçarit, ashtu dhe aktet e

Lexo më shumë
E rrallë në qeveri: Denoncuesi i zv.ministrit emërohet zv.ministër

E rrallë në qeveri: Denoncuesi i zv.ministrit emërohet zv.ministër 4

🕔19:53, 31.Oct 2018

Ervin Demo mbase nuk do ta kishte menduar asnjëherë që postin e tij do ta zinte personi që u bë shkak për t’u larguar nga detyra e zv/ministrit të Arsimit. Megjithatë kjo ndodhi. Në mbledhjen e sotme të Këshillit të

Lexo më shumë
Vuçiç: Ende shumë larg zgjidhjes me Kosovën

Vuçiç: Ende shumë larg zgjidhjes me Kosovën 3

🕔19:45, 31.Oct 2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi për mediat në vend se kishte marrë një mesazh nga ministri i Jashtëm rus, duke arritur në përfundimin se një marrëveshje përfundimtare me Kosovën është ende shumë larg. Aleksandar Vuçiç, presidenti i Serbisë, mohoi

Lexo më shumë
“Vrasja e Kacifas”/ Pas Athinës, thirrje raciste edhe në Selanik (video)

“Vrasja e Kacifas”/ Pas Athinës, thirrje raciste edhe në Selanik (video) 12

🕔19:38, 31.Oct 2018

Vrasja e minoritarit grek, Kostandinos Kacifas, është shoqëruar me tone të ngritur të politikës  shqiptare, por edhe asaj greke. Kjo ngjarje ka ndezur gjuhën raciste në Greqi. Qytetarët grekë, kryesisht ato që vijnë nga radhët e Agimit të Artë kanë

Lexo më shumë