Fshati francez që po shqetësohet nga Brexit

Fshati francez që po shqetësohet nga Brexit 0

🕔22:48, 30.Nov 2018

Alet-les-Bains është një fshat në Francën jugore, i cili ka filluar të shqetësohet për komunitetin e tij britanik. Edhe pse është shumë larg Britanisë së Madhe, Brexit duket se është një problem i madh për 440 banorët e atij fshati,

Lexo më shumë
Kryemadhi: Veliaj po punon. Rama, marionetë e krimit

Kryemadhi: Veliaj po punon. Rama, marionetë e krimit 8

🕔22:36, 30.Nov 2018

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka deklaruar sot se Erion Veliaj nuk është i përfshirë me kriminelë ashtu siç është i përfshirë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Krymadhi shprehet se kryetari i bashkisë së Tiranës ka punuar për qytetin. “Veliaj

Lexo më shumë
Nga shëndeti i trurit tek sheqeri në gjak: Këto janë 6 vetitë mrekullibërëse të lakrës

Nga shëndeti i trurit tek sheqeri në gjak: Këto janë 6 vetitë mrekullibërëse të lakrës 0

🕔22:24, 30.Nov 2018

  Lakra është një nga perimet e preferuara të stinës së dimrit dhe i përket llojit Brassica,  që gjithashtu përfshin brokolin, lulelakrën dhe spinaqin. Lakra ka disa ngjyra të ndryshme të kuqe, vjollcë, të bardhë dhe jeshile. Veçse shumë e

Lexo më shumë
Nga 5 milionë qese plastike në ditë, sot përdoren vetëm 1 milion

Nga 5 milionë qese plastike në ditë, sot përdoren vetëm 1 milion 2

🕔22:06, 30.Nov 2018

Zv/ministrja e Mjedisti Ornela Çuçi tha se përdorimi i qeseve plastike në Shqipëri është ulur në mënyrë të ndjeshme. Çuçi tha se nga 5 mln qese që përdoreshin çdo ditë, pas vendimit për ti ndaluar ato, numri është reduktuar në

Lexo më shumë
Mema i revoltuar nga humbja e Tiranës: Papërgjegjshmëri totale, kështu nuk vazhdohet

Mema i revoltuar nga humbja e Tiranës: Papërgjegjshmëri totale, kështu nuk vazhdohet 0

🕔21:40, 30.Nov 2018

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka dhënë një intervistë për emisionin “Gol pas Goli”, pasi bardheblutë humbën derbin në mënyrë “të hidhur”, duke parë t’u përmbyset avantazhi fillestar. Mema shprehet i revoltuar mbi situatën e krijuar Sa keqardhje ndjen, pasi

Lexo më shumë
Zhduket 14-vjeçarja nga Tirana

Zhduket 14-vjeçarja nga Tirana 0

🕔21:22, 30.Nov 2018

Një 14-vjeçare nga Tirana është zhdukur nga banesa, që prej ditës së djeshme ndërsa sot nëna e saj ka bërë denoncimin në polici. Mësohet se A.Ç., 34 vjeçe ka denoncuar se i është larguar nga banesa vajza e saj me

Lexo më shumë
“Forbes” prezanton moderatorët më të paguar të vitit, Ellen DeGeneres zbret në vendin e dytë

“Forbes” prezanton moderatorët më të paguar të vitit, Ellen DeGeneres zbret në vendin e dytë 0

🕔21:10, 30.Nov 2018

Pasi ka publikuar listën e milionerëve të vitit, reperëve më të paguar, revista “Forbes” këtë radhë ka sjellë një listë me moderatorët më të paguar në botë. Sigurisht që në mendje tuaj vjen emri i prezantueses së “Ellen show”, Ellen

Lexo më shumë
Tusk: I bindur se BE do të vazhdojë sanksionet ndaj Rusisë

Tusk: I bindur se BE do të vazhdojë sanksionet ndaj Rusisë 0

🕔20:51, 30.Nov 2018

Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian (BE), Donald Tusk, në lidhje me tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë në Detin Azov, tha se “Jam i bindur se BE do të zgjasë sanksionet ndaj Rusisë në muajin dhjetor”, transmeton Anadolu Agency (AA).

Lexo më shumë
KLSH: Dështim me antikorrupsionin, as BE nuk monitoron fondet e veta

KLSH: Dështim me antikorrupsionin, as BE nuk monitoron fondet e veta 4

🕔20:33, 30.Nov 2018

Strategjia antikorrupsion e nisur nga qeveria shqiptare 3 vjet më parë ka dështuar. Ky është konstatimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Sipas këtij institucioni, strategjia ka mbetur jetime dhe as Bashkimi Europian nuk monitoron më fondet që jep në

Lexo më shumë
Partizani fiton me përmbysje 2-1 ndaj Tiranës

Partizani fiton me përmbysje 2-1 ndaj Tiranës 1

🕔20:15, 30.Nov 2018

Një fitore në derbi nuk shijon kurrë si gjithë të tjerat. Madje bëhet edhe më e ndjeshme kur vjen pas një përmbysjeje rezultati, brenda 45 minutave të dyta të takimit të luajtur pasditen e kësaj të premteje në “Selman Stërmasi”

Lexo më shumë