Meghan Markle, personi më i kërkuar në Google për 2018

Meghan Markle, personi më i kërkuar në Google për 2018 0

🕔16:46, 13.Dec 2018

Meghan Markle i ka befasuar të gjitha audiencat me dasmën, foshnjën që po pret dhe me evolucionin e stilit, teksa bëri hapat e saj të parë në një familje mbretërore. Ajo është aq e famshme sa, sipas Google, është personi

Lexo më shumë
Rama-studentëve: Pse po na ikin orët pa folur?

Rama-studentëve: Pse po na ikin orët pa folur? 4

🕔16:24, 13.Dec 2018

Teksa protesta e studentëve vazhdon, kryeministri Edi Rama u bën sërish thirrje që të ulen të dialogojnë. Në InstaStory, Rama shkruan: Pse po na ikin orët pa folur? Qindra studentë po protestojnë prej 9 ditësh për plotësimin e 8 kërkesave

Lexo më shumë
Studenti: Do të ngrihen përfaqësi për të drejtuar protestën, jo për dialog

Studenti: Do të ngrihen përfaqësi për të drejtuar protestën, jo për dialog 5

🕔16:09, 13.Dec 2018

Një prej studentëve, i cili po proteston përpara Kryeministrisë ka deklaruar për Ora News se po përgatiten për të ngritur përfaqësi në mënyrë që protesta të këtë një organizim. Ai tha se këto përfaqësi nuk do të ngrihen për të

Lexo më shumë
Kthimi i buxhetit nga Meta, zëdhënësi: Vendimi pas fjalës së Taulant Ballës në kuvend

Kthimi i buxhetit nga Meta, zëdhënësi: Vendimi pas fjalës së Taulant Ballës në kuvend 2

🕔15:37, 13.Dec 2018

Presidenca reagoi pasi kryeministri Rama e lidhi rrëzimin e dekretit për buxhetin 2019 nga presidenti Ilir Meta me votën kundër të shumicën parlamentare për dy amendamente e paraqitura nga LSI-ja në seancën e sotme plenare. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi,

Lexo më shumë
“Xhisiela”, Prokuroria kërkon 1 vit burg për djalin e deputetit socialist

“Xhisiela”, Prokuroria kërkon 1 vit burg për djalin e deputetit socialist 1

🕔15:33, 13.Dec 2018

Një vit burg ka kërkuar prokuroria për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit socialist Rrahman Rraja. I riu akuzohet për dhunimin e Xhisiela Malokut dhe pse ai ka mohuar akuzat. Gjykata para ca kohësh ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar

Lexo më shumë
KPA shtyn vendimin për kreun e Gjykatës Kushtetuese

KPA shtyn vendimin për kreun e Gjykatës Kushtetuese 0

🕔15:26, 13.Dec 2018

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja ka dalë përpara trupës së Kolegjit të Posaçëm të Apelimit (KPA), për seancën publike të rivlerësimit në këtë stad të dytë të vetting-ut. Por, KPA-ja konstatoi pamundësi absolute për të dhënë vendim dhe për

Lexo më shumë
Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për dialog

Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për dialog 1

🕔15:14, 13.Dec 2018

Pas Kishës katolike, edhe Vëllazëria Ungjillore e Shqipërisë apelon për një marrëveshje veprimi mes qeverisë dhe studentëve. Përmes një mesazhi të bërë nga Pastor Ylli Doçi,Kryetari i VUSH,  aktorët e shumtë të shoqërisë dhe qeverisë, inkurajohen të mobilizohen për qartësim

Lexo më shumë
Një këshillë për shefin e qeverisë

Një këshillë për shefin e qeverisë 24

🕔15:03, 13.Dec 2018

Lëvizja e studentëve i kërkon Kryeministrit: “Plotëso tetë pikat tona”. Më e rëndësishmja prej tyre dhe më lehtë e zbatueshme nga qeveria është përgjysmimi i tarifave. Është më e lehtë, pasi mund të realizohet me një vendim të Këshillit të

Lexo më shumë
Rama e ironizoi si enverist anti-dialog, vjen reagimi: Jam me diplomë nderi, ma ka dhënë Qeveria

Rama e ironizoi si enverist anti-dialog, vjen reagimi: Jam me diplomë nderi, ma ka dhënë Qeveria 6

🕔14:48, 13.Dec 2018

Sherif Bundo i është përgjigjur kryeministrit Rama pas publikimit të një video ku ai shfaqej teksa fliste para studentëve të Ekonomikut dhe bënte thirrje për të mos dialoguar. Sipas pedagogut, video është prerë qëllimisht dhe nuk është transmetuar e plotë.

Lexo më shumë
Çfarë na thonë njerëzit e këqij për të na bërë të ndjehemi keq

Çfarë na thonë njerëzit e këqij për të na bërë të ndjehemi keq 0

🕔14:45, 13.Dec 2018

Nëse flitet për negativitet, mizori apo viktimizim, disa persona mund të themi se janë mjeshtra të praktikimit të të gjithave. Këta njerëz do të gjykojnë edhe në situatën më të keqe të jetës tënde. Njerëzit toksikë janë manipulatorë. Gjykojnë, nuk

Lexo më shumë