Mesazhi i Ramës për mbylljen e vitit

Mesazhi i Ramës për mbylljen e vitit 31

🕔18:22, 31.Dec 2018

Kryeministri ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri 2019 nëpërmjet një mesazhi të publikuar në ERTV. Në këtë urim, kreu i qeverisë ka bërë një përmbledhje të asaj që sipas tij është arritur deri tani si dhe tregon ligjet që

Lexo më shumë
Banorët e Astirit protestojnë me pemën e Vitit të Ri në mes të rrugës

Banorët e Astirit protestojnë me pemën e Vitit të Ri në mes të rrugës 4

🕔18:01, 31.Dec 2018

Banorët e Unazës së Re janë sërish në protestë edhe sot. Megjithatë ata sot kanë protestuar ndryshe, si simbolikë të natës së ndërrimit të viteve, kanë marrë një pemë të Vitit të Ri dhe e kanë vendosur në mes të

Lexo më shumë
Ryshfet për Ujësjellësin? Rama: Erion Braçes i merrni të keqen të gjithë

Ryshfet për Ujësjellësin? Rama: Erion Braçes i merrni të keqen të gjithë 17

🕔18:00, 31.Dec 2018

Kryeministri Rama ka folur sot për ndryshimet në Qeveri, duke përmendur edhe Erjon Braçen. Në një editorial botuar në kopertinën e djeshme të Ditës shkruhet se Braçe u përdor për t’u hedhur hi syve socialistëve e për t’u thënë  që

Lexo më shumë
Goli i Milot Rashicës është zgjedhur nga UEFA si më i bukuri

Goli i Milot Rashicës është zgjedhur nga UEFA si më i bukuri 0

🕔17:37, 31.Dec 2018

Goli i Milot Rashicës u shpall nga UEFA, si më i bukuri në Ligën e Kombeve. Futbollisti i Kosovës e shënoi atë rrjetë në barazimin në fushën e Ishujve Faroe. Një dhuratë për fundvit. Kosova ia kishte bërë vetes dhuratën

Lexo më shumë
Festa e Vitit të Ri, urimi i Bashës: Le të nisim bashkë këtë vit me shpresë

Festa e Vitit të Ri, urimi i Bashës: Le të nisim bashkë këtë vit me shpresë 4

🕔17:32, 31.Dec 2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një mesazhi në mediat sociale ka uruar të gjithë qytetarët për festën e vitit të ri. Basha me një mesazh të shkurtër shkruan se uron nga zemra bashkëqytetarët për Vitin e

Lexo më shumë
Igli Tare rrëfehet për karrierën, merkaton dhe…kërcënimet!

Igli Tare rrëfehet për karrierën, merkaton dhe…kërcënimet! 0

🕔17:23, 31.Dec 2018

Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare, Igli Tare ishte në fokusin e emisionit të “Sky Sport” për arritjet e tij tashmë në nivel drejtuesi në Serie A. Njeriu që u votua nga tifozët dhe gazetarët si “drejtori më i mirë sportiv” i

Lexo më shumë
SMS-ja e Ardi Veliut për policët: Viti i Ri për secilin prej nesh ka një mesazh fortë

SMS-ja e Ardi Veliut për policët: Viti i Ri për secilin prej nesh ka një mesazh fortë 0

🕔17:20, 31.Dec 2018

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka uruar me një mesazh në telefon  të gjithë punonjësit e policisë për Vitin e Ri. Me anë të mesazhit, Veliu u bën thirrje efektivëve të punojnë me ndjeshmëri e profesionalizëm

Lexo më shumë
Apeli i policisë për shoferët: Kujdes me alkoolin!

Apeli i policisë për shoferët: Kujdes me alkoolin! 0

🕔17:16, 31.Dec 2018

Në prag të festës së ndërrimit të viteve, Policia Rrugore e Tiranës ka shtuar patrullimet me përzgjedhje në të gjitha rrugët e qytetit, me qëllim sigurinë rrugore. “Policia Rrugore e kryeqytetit, duke konsideruar qytetarët, si një nga aleatët me të

Lexo më shumë
Meta takohet me violinistin e njohur Olen Çezari, urimi që bën

Meta takohet me violinistin e njohur Olen Çezari, urimi që bën 2

🕔17:13, 31.Dec 2018

Në ditën e Vitit të Ri, Presidenti Ilir Meta gjithashtu është takuar me violinistin e njohur me famë botërore, Olen Çezari. Presidenti Meta në një postim në rrjetin social Facebook falenderon artistët për kontributin e tyre të shquar gjatë këtij

Lexo më shumë
Kryedelfini demaskon komplotin në PS (Nuk është Gojët e Liga)

Kryedelfini demaskon komplotin në PS (Nuk është Gojët e Liga) 25

🕔17:12, 31.Dec 2018

Kryeministri, ose “kryedelfini i radhës i Saliut” siç e quante dje një redaksional i komentuar gjerësisht në Dita, i pyetur në konferencën e sotme për media, për pakënaqësitë brenda PS-së, dha një përgjigje epike. Përdori nga ato talljet, të cilat

Lexo më shumë