Përse nuk është dëshmor Hulusi Dizdari?

Përse nuk është dëshmor Hulusi Dizdari? 1

🕔14:32, 13.Dec 2018

Shaqir Vukaj Luftërat, të çdo lloji, lënë pasoja të pashlyeshme në jetën e popujve. Gjatë Luftës  sw Dytë Botërore u vranë mbi 50 milionë njerëz, miliona të tjerë mbetën të gjymtuar, miliona nëna  humbën bijtë e bijat e tyre,  miliona

Lexo më shumë
Ndërhyrja e Muller, t’i thuash kafshëri është pak (Video)

Ndërhyrja e Muller, t’i thuash kafshëri është pak (Video) 1

🕔14:23, 13.Dec 2018

Sulmuesi i Bayern Munchen, Thomas Muller u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Ajax për një ndërhyrje shumë të ashpër me takë në kokën e Nicolas Tagliafico. Mbrojtësi i ekipit holandez pati nevojë për qepje në kokë pasi

Lexo më shumë
Rama: Presidenti ktheu buxhetin e Shqipërisë pas kërkesave të LSI

Rama: Presidenti ktheu buxhetin e Shqipërisë pas kërkesave të LSI 4

🕔14:16, 13.Dec 2018

Kryeministri Rama i është përgjigjur kthimit për rishqyrtim të buxhetit nga ana e Presidentit. Sipas Ramës, vendimi i Ilir Metës vjen pikërisht pas kërkesës së LSI në Kuvend. “Interesant! Presidenti kthen buxhetin e Shqipërisë pas prezantimit të kërkesave të LSI-së. Asnjë

Lexo më shumë
ANALIZA/ Si të bësh revolucion me protestë pa udhëheqës dhe të fitosh ndryshimin politik

ANALIZA/ Si të bësh revolucion me protestë pa udhëheqës dhe të fitosh ndryshimin politik 0

🕔13:58, 13.Dec 2018

Shpërthimi i jelek-verdhëve ta pranojmë që nisi si një kryengritje pa udhëheqje nga politikanët edhe pse pati përpjekje shumë nga rebelët për tu përzier, me disa herë ku ia arritën qëllimit. Këto lloje protestash nuk do jenë as të parat

Lexo më shumë
Protesta zhvendoset te Kryeministria: “Këtë herë është vendim unanim”

Protesta zhvendoset te Kryeministria: “Këtë herë është vendim unanim” 4

🕔13:57, 13.Dec 2018

Pas përfundimit të seancës plenare në Kuvend, studentët  e kanë  zhvendosur protestën e tyre drejt Kryeministrisë. Ata shprehen se do vazhdojnë të jenë të bashkuar, pavarësisht zërave për përçarje. “Kjo nuk është përçarje, do jemi të gjithë bashkë. Vendimi u

Lexo më shumë
Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh?

Foto-Tym i zi te Ministria e Jashtme/ Çfarë po ndodh? 1

🕔13:57, 13.Dec 2018

Shtëlluga të zeza tymi janë parë të dalin mesditën e sotme nga Ministria e Jashtme. Nga fotot shihet se në disa ambiente  të Ministrisë ka rënë zjarr, por zyra e shtypit e saj ka bërë me dije për mediat se

Lexo më shumë
Vajza e Hajdarit “tërhiqet nga tërheqja”, kthehet në Parlament

Vajza e Hajdarit “tërhiqet nga tërheqja”, kthehet në Parlament 4

🕔13:50, 13.Dec 2018

Deputetja Rudina Hajdari e cila më herët kishte deklaruar se do tërhiqej nga jeta parlamentare duke dorëzuar mandatin e saj për t’u bashkuar me studentët, ende nuk e ka mbajtur premtimin. Madje sot ishte e pranishme edhe në Kuvend. Sipas

Lexo më shumë
Meta kthen në Kuvend Ligjin e Buxhetit 2019: E bëra për studentët

Meta kthen në Kuvend Ligjin e Buxhetit 2019: E bëra për studentët 10

🕔13:46, 13.Dec 2018

Teksa studentet e universiteteve publike ne vend protestojnë para Kuvendit, vjen një reagim nga presidenti Ilir Meta. Mësohet se kreu i shtetit ka kthyer ligjin per buxhetin e 2019 serish ne Kuvend. NJOFTIMI Presidenti i Republikës Ilir Meta, duke ndjekur

Lexo më shumë
Kryeministri e ka fiksimin me Yllin dhe Qimin, shton “profesor Qorin”

Kryeministri e ka fiksimin me Yllin dhe Qimin, shton “profesor Qorin” 22

🕔13:44, 13.Dec 2018

Kryeministri Edi Rama theksoi edhe njëherë nga foltorja e Kuvendit se 8 kërkesat e studentëve janë të realizueshme. Por vijoi edhe këtë herë me një “por” e më pas bëri humor me “Yllin” dhe “Qimin”, që sipas tij janë “kadrinj:

Lexo më shumë
Onufri dhe Mikelanxhelo

Onufri dhe Mikelanxhelo 0

🕔13:38, 13.Dec 2018

Moikom Zeqo Janë disa motive që flenë thellë në vetëdije, mundet të mos dalin në sipërfaqe asnjëherë, ose të fosilizohen ashtu si qymyri kthehet në diamant gjatë një kohe të gjatë. Por vetia shpërthyese, gjithsesi është brenda. E vështirë është

Lexo më shumë