Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve

Limaj: S’ka marrëveshje me Serbinë pa u zgjidhur çështja e të pagjeturve 1

🕔17:06, 31.Dec 2018

Fatmir Limaj është zotuar se tema e të pagjeturve do të jetë një nga temat e para që do të diskutohet në Bruksel me palën serbe. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për bisedime me Serbinë

Lexo më shumë
Rrëfehet Duka: Panucci, Arena Kombëtare dhe organizimi i Botërorit

Rrëfehet Duka: Panucci, Arena Kombëtare dhe organizimi i Botërorit 2

🕔17:04, 31.Dec 2018

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në një intervistë për A2, dhënë për gazetarin Erald Kodheli, qetëson publikun sa i përket të ardhmes së trajnerit Christian Panucci mbi të cilin u njoftua nëpërmjet mediave për një largim të

Lexo më shumë
Vrasja e trefishtë në Elbasan pa autor, policia kërkon të dhëna në Angli, Holandë dhe Rumani

Vrasja e trefishtë në Elbasan pa autor, policia kërkon të dhëna në Angli, Holandë dhe Rumani 2

🕔16:59, 31.Dec 2018

Policia e Elbasanit dhe ekspertët e Drejtorisë së Përgjithshme të mbërritur nga Tirana nuk kanë asnjë person të dyshuar në lidhje me vrasjen e trefishtë që ndodhi mbrëmjen e 29 dhjetorit në Bradashesh. Burimet nga grupi i hetimit thanë për

Lexo më shumë
OSHEE  garanton furnizimin me energji, vë 2 mijë punonjës në gatishmëri

OSHEE garanton furnizimin me energji, vë 2 mijë punonjës në gatishmëri 1

🕔16:58, 31.Dec 2018

31 dhjetori është dita me konsumin më të lartë të energjisë në Shqipëri. Operatori i sistemit të shpërndarjes thotë se kulmi do të arrijë në orët e pasdites deri në darkë dhe për këtë janë marrë masa si nga ana

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës dhe Kreu i Prezencës së OSBE-së drekë festive për njerëzit në nevojë në qendrat sociale

Bashkia e Tiranës dhe Kreu i Prezencës së OSBE-së drekë festive për njerëzit në nevojë në qendrat sociale 0

🕔16:42, 31.Dec 2018

Me rastin e natës së ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka shtruar një drekë të veçantë në të gjithë qendrat e saj sociale për njerëzit në nevojë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Kreu i Prezencës së

Lexo më shumë
Këshilla si të zbukuroheni për darkën e sotme

Këshilla si të zbukuroheni për darkën e sotme 0

🕔16:36, 31.Dec 2018

Festat janë një rast i mrekullueshëm për të qëndruar bashkë. Duhet pranuar: atmosfera speciale na bën euforikë. Kemi nevojë të ndihemi të bukura, shumë të bukura. Të shkëlqesh me një dritë speciale, qoftë edhe për një moment, të paktën për

Lexo më shumë
Trafik droge Shqipëri-Greqi-Turqi, arrestohen 3 shqiptarë

Trafik droge Shqipëri-Greqi-Turqi, arrestohen 3 shqiptarë 1

🕔16:34, 31.Dec 2018

Policia greke ka goditur një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës Shqipëri-Greqi-Truqi, ndërsa në pranga janë venë 3 shtetas shqiptarë. Operacioni është zhvilluar në Orestiada, ku është ndaluar një mjet, brenda të cilit u sekuestruan 72 kg marijuanë. Droga do

Lexo më shumë
Arrestimi i porositësit të vrasjes së Cukut, reagon ministri Lleshaj

Arrestimi i porositësit të vrasjes së Cukut, reagon ministri Lleshaj 4

🕔16:28, 31.Dec 2018

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka përshëndetur aksionin për arrestimin porositësit të vrasjes së Artan Cukut Në një postim në twitter ai shkruan se finalizimi i aksionit është një sukses dhe mesazh i rëndësishëm. Ai gjithashtu paralajmëron se “Policia e

Lexo më shumë
Rama: Ridvan Bode është personalitet, në Bankë e propozova unë

Rama: Ridvan Bode është personalitet, në Bankë e propozova unë 41

🕔16:23, 31.Dec 2018

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar për herë të parë në publik arsyen e propozimit të Ridvan Bodes në Këshillin Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. Gjatë konferencës së sotme për shtyp, Rama u pyet nga gazetarët në lidhje me këtë dhe

Lexo më shumë
Ministri i Jashtëm u hoq sepse ishte “më i miri në historinë e tranzicionit”

Ministri i Jashtëm u hoq sepse ishte “më i miri në historinë e tranzicionit” 13

🕔16:09, 31.Dec 2018

Kryeministri Edi Rama, në konferencën maratonë për shtyp në ditën e fundit të vitit, vlerësoi një nga ministrat që e hoqi disa ditë më parë. “Ditmir Bushati është ministri më jetëgjatë i Ministrisë së Jashtme dhe ministri më i mirë

Lexo më shumë