Moikom Zeqo: Fabrikimi i frikshëm i personaliteteve të rremë

Moikom Zeqo: Fabrikimi i frikshëm i personaliteteve të rremë 0

🕔01:22, 19.Jan 2019

INTERVISTË – Ditët e fundit në publik janë denoncuar dhjetëra raste politikanësh të lartë në nivel deputetësh dhe ministrash që kanë mashtruar për shkollimin e tyre. Ka nga ata që nuk kanë pasur fare diplomë dhe kanë paraqitur si arsim

Lexo më shumë
Receta për të vdekurit!

Receta për të vdekurit! 0

🕔01:20, 19.Jan 2019

Farmacitë e lidhura me ish-drejtues të Fondit nën akuzë për mashtrim. Prokuroria e Tiranës lëshoi urdhër-arreste për Gazmend Aliajn dhe Petrit Skurën pas akuzave të ngritura për mashtrim me ilaçet e rimbursueshme përmes recetave të falsifikuara në emër të personave

Lexo më shumë
Kujdes pas ndarjes!

Kujdes pas ndarjes! 0

🕔00:42, 19.Jan 2019

Dr. Adem Harxhi* Ndarjet mes çifteve që kanë shumë vite bashkë si dhe divorcet mes çifteve të martuara janë nga përvojat emocionalisht më traumatike. Shpesh kjo ndryshon gjithçka në jetën tuaj. Marrëdhëniet e me fëmijët dhe me gjithë anëtarë e

Lexo më shumë
Vitamina B17, “molla e ndaluar” që dikur shëronte kancerin

Vitamina B17, “molla e ndaluar” që dikur shëronte kancerin 0

🕔22:56, 18.Jan 2019

A keni dëgjuar ndonjëherë për vitaminën B17. Jo? Mos u shqetësoni, ja se ku mund ta gjeni. Lajthi Frutat e pyllit Perime Mbase kurrë më parë nuk keni dëgjuar për vitaminën B17, por duhet të dini që ka shumë mënyra

Lexo më shumë
Arrestohet ‘truri’ i bandës së Shijakut. Hekuran Hoxha, porositi heroinën në Has

Arrestohet ‘truri’ i bandës së Shijakut. Hekuran Hoxha, porositi heroinën në Has 0

🕔22:40, 18.Jan 2019

Arrestohet “truri” i grupit kriminal të Shijakut në vijim të megaoperacionit “Vol-vo 4”. Në prangat e policisë ka rënë Hekuran Hoxha, 48-vjeç, banues në Xhafzotaj. Urdhërarresti është ekzekutuar mbrëmjen e sotme, një ditë pas lëshimit nga Prokuroria e Krimeve të

Lexo më shumë
Këshilli Rajonal i Farmacistëve kërcënon me protestë

Këshilli Rajonal i Farmacistëve kërcënon me protestë 0

🕔22:30, 18.Jan 2019

Këshilli Rajonal i Urdhrit të Farmacistëve në Tiranë, pas  denoncimeve të vazhdueshme në lidhje me problemin  e vonesave në pagesën e rimbursimeve për farmacitë nga ana e Fondit të Sigurimeve, ka dalë sot me një deklaratë për mediat. Ata shprehen

Lexo më shumë
Arrestohen 8 shqiptarë në Itali

Arrestohen 8 shqiptarë në Itali 0

🕔22:18, 18.Jan 2019

Tetë shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane, pasi akuzohen për një sërë grabitjesh. Operacioni i karabinierëve është zhvilluar në provincën e Casertës, ndërsa shqiptarët ishin prej disa muajsh nën vëzhgim pasi ishin kthyer në makthin e pronarëve të

Lexo më shumë
I këndoi Enver Hoxhës, Paro Ziflaj: Nuk më vjen aspak keq

I këndoi Enver Hoxhës, Paro Ziflaj: Nuk më vjen aspak keq 2

🕔22:09, 18.Jan 2019

Festivalet e këngës polifonike në Gjirokastër ishin “trampolin” për shumë këngëtarë të njohur, që janë në skenë edhe sot. Një prej artisteve që u bë e njohur nga Festivalet e Gjirokastrës, është Paro Ziflaj, e cila mbahet mend për këngën

Lexo më shumë
Zyrat e aplikimit për karta ID, të hapura edhe këtë të shtunë

Zyrat e aplikimit për karta ID, të hapura edhe këtë të shtunë 0

🕔21:54, 18.Jan 2019

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 19 Janar 2019, deri në trajtimin e qytetarit të fundit

Lexo më shumë
Tirana nesër pa drita, ja orari dhe zonat që preken

Tirana nesër pa drita, ja orari dhe zonat që preken 0

🕔21:43, 18.Jan 2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se të shtunën në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Sipas OSHEE-së, për shkak të punimeve në linjën 110 kV L 110-46 Selitë –Tirana 2 400 kV, në

Lexo më shumë