Berisha: Unë nuk kam dashur kurrë të shkoj privatisht në SHBA

Berisha: Unë nuk kam dashur kurrë të shkoj privatisht në SHBA 5

🕔23:12, 31.Jan 2019

Sali Berisha në një lidhje telefonike në emisionin “Opinion” foli rreth pyetjeve të bëra sot nga Edi Rama nëse mund të shkojë përtej oqeanit. Berisha është shprehur se nuk ka dashur kurrë të shkojë në SHBA privatisht. Ai ka hedhur

Lexo më shumë
Rama: E kam gozhdë në zemër që nuk sfidohem nga inteligjenca

Rama: E kam gozhdë në zemër që nuk sfidohem nga inteligjenca 28

🕔23:01, 31.Jan 2019

Në rubrikën “Përgjigjia ime“, Rama në përgjigje të komentueses M.B. Rama thotë se ndihet keq në Parlament. “Populli thotë “kush fle me qenin gdhihet me pleshta” . Kjo më gjeti dhe mua sot. Kur të zë rrugën një i marrë,

Lexo më shumë
Zbulime të reja për planetin Mars, gjurmë liqenesh e mineralesh

Zbulime të reja për planetin Mars, gjurmë liqenesh e mineralesh 0

🕔22:45, 31.Jan 2019

Zbulohen në planetin Mars gjurmë të 24 liqeneve antikë. Sipas analizimeve shkencore, duket se 3.5 miliardë vjet më parë planeti i kuq ishte shumë i pasur me ujë, dhe këta liqene ishin shumë të thellë, të paktën 4 mijë metër.

Lexo më shumë
Parlamenti Evropian njeh Guaidon si President të Venezuelës, Meta: Përshëndes vendimin

Parlamenti Evropian njeh Guaidon si President të Venezuelës, Meta: Përshëndes vendimin 3

🕔22:32, 31.Jan 2019

President Ilir Meta përmes një statusi në rrjetin social “Twitter” ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Evropian për të njohur Juan Guaido si president të Venezuelës. Kreu i shtetit shprehet se populli i Venezuelës ka të drejtë të zgjedhë në mënyrë

Lexo më shumë
Braçe: Hipoteka e Durrësit ka çeduar, do vijojë pastrimi i zyrtarëve

Braçe: Hipoteka e Durrësit ka çeduar, do vijojë pastrimi i zyrtarëve 0

🕔22:04, 31.Jan 2019

Zv.kryemninistri Erion Braçe ka evidentuar në studion e ABC News problematikën në tre qarqet kryesorë të vendit që ai ka nisur inspektimet. Në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, Braçe renditi problematikën që ekziston në zyrat e Hipotekës, ALUIZINI-t dhe zyrat koncensionare,

Lexo më shumë
Dako në linjën e Ramës: “VOA merret me paçavure, ka degraduar”

Dako në linjën e Ramës: “VOA merret me paçavure, ka degraduar” 3

🕔21:52, 31.Jan 2019

Kryebashkaiku i Durrësit, Vangjush Dako, i përfshirë si personazh i rendësishëm i përgjimeve të dosjes 339, ka ndjekur trendin e shefit të tij Edi Rama, në vlerësimin e Zwrit tw Amerikws. Ndërsa Rama përsëriti thënien “kazan” për VOA-n, Dako u

Lexo më shumë
A humbet Kosova veriun e Mitrovicës? Thaçi: Në asnjë rrethanë

A humbet Kosova veriun e Mitrovicës? Thaçi: Në asnjë rrethanë 10

🕔21:52, 31.Jan 2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ftuar sot në emisionin “Të Paekspozuarit” në News24, ka këmbëngulur se marrëveshja Kosovë- Serbi, nënkupton korrigjim të kufijve dhe jo ndarje të Kosovës. Thaçi u shpreh se në këtë marrëveshje mund të përfshihet Presheva,

Lexo më shumë
Dreka e darka të përditshme, Dako: S’e mbaj mend Altin Avdylin

Dreka e darka të përditshme, Dako: S’e mbaj mend Altin Avdylin 6

🕔21:26, 31.Jan 2019

I ftuari i mbrëmjes së të enjtes në emisionin “Open” ka qenë kryebashkiaku i Durrësit prej 3 mandatesh, Vangjush Dako. Përballë një paneli gazetarësh, ai ka folur rreth versionit të tij mbi disa nga çështjet më të nxehta të aktualitetit

Lexo më shumë
“Kur Zëri i Amerikës flet një herë është rast, nëse flet dy herë…”

“Kur Zëri i Amerikës flet një herë është rast, nëse flet dy herë…” 11

🕔21:16, 31.Jan 2019

Duke marrë shkasë nga publikimet e Zërit të Amerikës, Spartak Ngjela thotë se tashmë bëhet fjalë për raport. “Nëse Zëri i Amerikës flet një herë është rast, nëse flet dy herë është raport. Ky është raport. A kemi një precedent?

Lexo më shumë
Vendimi, 3 mijë familje në Bashkinë e Tiranës do të përfitojnë ndihmë ekonomike (lista)

Vendimi, 3 mijë familje në Bashkinë e Tiranës do të përfitojnë ndihmë ekonomike (lista) 0

🕔20:44, 31.Jan 2019

Rreth 3 mijë familje në Bashkinë e Tiranës do të përfitojnë ndihmë ekonomike. Këshilli Bashkiak miratoi në mbledhjen e sotme vendimin për dhënien e ndihmës ekonomike për muajin janar, nga ku në total përfitojnë 2924 familje. Sipas projektvendimit 2470 familje

Lexo më shumë