“Betejë” në ajër, avioni luftarak rus detyron F-15 të largohet (video)

“Betejë” në ajër, avioni luftarak rus detyron F-15 të largohet (video)

🕔20:13, 31.Jan 2019

Këto pamje po bëjnë xhiron e botës. Një avion luftarak rus detyroi një avion të SHBA-së që të largohej nga hapësira ajrore mbi Detin e Zi. Video që qarkullon nëpër mediat sociale, tregon qartë momentin kur avioni rus bën manovër

Lexo më shumë
Në fshatin norvegjez, atje ku librat gjenden kudo

Në fshatin norvegjez, atje ku librat gjenden kudo 6

🕔20:02, 31.Jan 2019

Mirë se vini në Mundal, i njohur edhe si “The Norwegian Booktown”, ose fshati norvegjez i librave. Ai numëron rreth 280 banorë, thuajse të gjithë fermerë, por më shumë se 150 mijë libra. Në vitin 1996, fshati iu bashkua projektit

Lexo më shumë
Përplasja për taksën/ Thaçi mbledh liderët: Ja çfarë kërkon Trump nga Kosova

Përplasja për taksën/ Thaçi mbledh liderët: Ja çfarë kërkon Trump nga Kosova 3

🕔19:44, 31.Jan 2019

Në Prishtinë janë duke u zhvilluar takime intensive për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Kështu sot pasdite në orën 18:30 përfundoi takimi i thirrur në Presidencë nga Hashim Thaçi dhe ku morën pjesë Kryeministri Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj,

Lexo më shumë
Rritja e korrupsionit në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit i TI, shqetësues

Rritja e korrupsionit në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit i TI, shqetësues 17

🕔19:18, 31.Jan 2019

Transparency International publikoi rezultatet e Indeksit për Perceptimin e Korrupsionit për vitin 2018, duke e renditur Shqipërinë në vend të 99-të mes 180 vendeve dhe territoreve të përfshira në këtë indeks. Shqipëria shënoi 36 nga 100 pikë gjithsej, duke humbur

Lexo më shumë
Shqip në Parlamentin e Shkupit, kryeparlamentari Xhaferi hapi seancën

Shqip në Parlamentin e Shkupit, kryeparlamentari Xhaferi hapi seancën 7

🕔18:44, 31.Jan 2019

“Zonja dhe zotërinj, e hap seancën…”. Me këto fjalë, kryetari i Parlamentit maqedonas Talat Xhaferi çeli seancën e parë të këtij institucioni të drejtuar në gjuhën shqipe. Xhaferi sqaroi në një takim paraparak me gazetarët se, ligji për përdorimin e

Lexo më shumë
Parkimet në kryeqytet, Kryetari i Bashkisë thotë se, po lehtësohen qytetarët duke shtuar mënyrat e pagesës

Parkimet në kryeqytet, Kryetari i Bashkisë thotë se, po lehtësohen qytetarët duke shtuar mënyrat e pagesës 1

🕔18:40, 31.Jan 2019

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi vendimin “Për një shtesë në vendimin Nr 49, datë 11.11.2015 “Për miratimin e kritereve të përcaktimit të zonave të administrimit të parkimit dhe nënzonave të destinuara për parkim, si dhe tarifave të shërbimit të parkimit

Lexo më shumë
“Ka një vendim nga DASH për Berishën dhe familjen, pritet botimi”

“Ka një vendim nga DASH për Berishën dhe familjen, pritet botimi” 30

🕔18:25, 31.Jan 2019

Kryeministri Rama në seancën e sotme në Kuvend ‘thumboi’  Sali Berishën, kur e pyeti: ‘N’ mundsh a e kalon Oqeanin?’ duke lënë të kuptohet se ambasada i ka hequr vizën për në SHBA. Gazetari Artan Hoxha u shpreh në Report

Lexo më shumë
Karta e Studentit tagër i universiteteve, Bashkia e Tiranës e gatshme ta prodhojë, Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë që tani

Karta e Studentit tagër i universiteteve, Bashkia e Tiranës e gatshme ta prodhojë, Veliaj: Ja 40 shërbimet që ofrojmë që tani 3

🕔18:16, 31.Jan 2019

Studentët në Tiranë përfitojnë  40 shërbime  falas ose me tarifa tejet të reduktuara. Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak, Kryebashkiaku Veliaj sqaroi edhe çështjen e kartës së studentëve, ku theksoi se ato aktualisht janë tagër i universiteteve dhe çdo

Lexo më shumë
Dy metra vend për Mestan Ujanikun: për një varr, për një bust a për një emër…

Dy metra vend për Mestan Ujanikun: për një varr, për një bust a për një emër… 13

🕔18:11, 31.Jan 2019

Albana Musabelliu – Michigan, USA S’ka varr, por ka mbetur në këngë, s’ka monument, por ka bërë histori, dhe flet me zërin e saj. Pasaporta e tij ishte shqiptarizmi. Lirinë- e kishte ëndërr, mburojë-atdhetarinë e trashëguar nga gjaku dhe raca. Mali

Lexo më shumë
Basha nga Unaza e Re: Me 16 shkurt të rrëzojmë qeverinë Rama

Basha nga Unaza e Re: Me 16 shkurt të rrëzojmë qeverinë Rama 5

🕔17:59, 31.Jan 2019

Nga Unaza e Re, ku rezistenca e banorëve të Astirit është shndërruar në simbol të protesës, kreu i Partisë Demokratike  ftoi qytetarët të dalin masivisht në protestën e 16 shkurtit për të shtrirë përdhe, siç tha ai, këtë qeverisje të

Lexo më shumë