Rama e nis 2019-n me rrjetet sociale, publikon foton familjare

Rama e nis 2019-n me rrjetet sociale, publikon foton familjare 22

🕔08:20, 1.Jan 2019

Kryeministri i vendit ka zgjedhur që foton e parë për vitin 2019 në rrjetet sociale, të jetë ajo më familjen, një imazhi i plotë, ku tashmë edhe Zaho shfaqet me fytyrë. Edi Rama ka postuar në Faebook “foton e ditës”,

Lexo më shumë
Ndryshimet në qeveri, Nishani: Kapriço politike, ka dështuar modeli i qeverisjes

Ndryshimet në qeveri, Nishani: Kapriço politike, ka dështuar modeli i qeverisjes 3

🕔07:48, 1.Jan 2019

Për ish-Presidentin e Republikës, Bujar Nishani ndryshimet në qeveri nuk lidhet me ndryshimin e emrave të ministrave. I ftuar në studion e lajmeve të Ora News, me gazetaren Beti Njuma, ish-kreu i shtetit tha se modeli i qeverisjes nga Rama

Lexo më shumë
Analizë e mrekullisë ekonomike që prezantoi Kryeministri

Analizë e mrekullisë ekonomike që prezantoi Kryeministri 17

🕔03:31, 1.Jan 2019

Si në një spektakël kick-box, Rama ua përplasi shifrat një pas një në fytyrë përfaqësuesve të “kazanit” që dëgjonin të urtë si në meshë. Si për ta bërë edhe më të besueshëm referatin e tij, Kryeministri nuk hezitoi të marrë

Lexo më shumë
Byrorat që na kanë uzurpuar karriket dhe ekranet plot 30 vjet!

Byrorat që na kanë uzurpuar karriket dhe ekranet plot 30 vjet! 12

🕔03:30, 1.Jan 2019

Vetëm kur të hiqet dorë nga sistemi zgjedhor “spanjoll” që promovoi “byrora politike” e ortakëri në klientelizëm pafund dhe të rikthehet sistemi mazhoritar që promovon meritën dhe shpagimin nëse votuesi shpërfillet prej deputetit më pas, vetëm atëhere mund të themi

Lexo më shumë