Putini në Beograd, Haradinaj: Serbia gati të antarësohet në Bashkimin Sovjetik

Putini në Beograd, Haradinaj: Serbia gati të antarësohet në Bashkimin Sovjetik 1

🕔18:23, 17.Jan 2019

Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj të enjten ka komentuar vizitën e Presidentit rus, Vladimir Putin në Beograd, duke u shprehur se Serbisë nuk i ka mbetur asgjë tjetër përveçse anëtarësimit në Bashkimin Sovjetik. “I shoh marrëveshjet ekonomike mes Serbisë dhe Rusisë

Lexo më shumë
Braçe mesazh studentëve: Komunikimi dhe dialogu në ADN-në tuaj

Braçe mesazh studentëve: Komunikimi dhe dialogu në ADN-në tuaj 2

🕔18:17, 17.Jan 2019

Me theksin te vendosmëria për të çuar përpara reformat e nisura nga Senida Mesi në shërbimet publike dhe administratën shtetërore, Erjon Braçe ka mbajtur pasditen sotme fjalimin e parë si Zëvendës Kryeministër i Shqipërisë. Sipas tij, kushdo që ka zgjedhur

Lexo më shumë
Mustafaj: Protestat, rruga e vetme kundër qeverisë shurdhe

Mustafaj: Protestat, rruga e vetme kundër qeverisë shurdhe 0

🕔18:02, 17.Jan 2019

Ish ministri i jashtëm, Besnik Mustafaj ka folur për protestat e opozitës të paralajmëruara nga kreu i PD, Lulzim Basha kundër qeverisë.  I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Besnik Mustafaj tha se rruga e vetme për të rrëzuar qeverinë

Lexo më shumë
Putin: S’ka ndryshuar qëndrimi ynë për Kosovën, taksa dhe ushtria tensionuan situatën

Putin: S’ka ndryshuar qëndrimi ynë për Kosovën, taksa dhe ushtria tensionuan situatën 1

🕔17:54, 17.Jan 2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, në konferencë për media ka folur edhe për çështjen e zgjidhjes së problemit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Putin ka thënë se tashmë pozicioni i Rusisë karshi kësaj çështje është i njohur. “Pozita ruse

Lexo më shumë
INSTAT: Rekord historik i eksporteve në 2018, për herë të parë ulen importet

INSTAT: Rekord historik i eksporteve në 2018, për herë të parë ulen importet 1

🕔17:44, 17.Jan 2019

Viti 2018 ishte viti më i suksesshëm në histori për sa i përket sasisë së eksporteve shqiptare. Një e dhënë e tillë u konfirmua ditën e sotme nga “INSTAT”, që publikoi shifrat përfundimtare për bilancin tregtar të vitit të lënë

Lexo më shumë
“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House” 4

🕔17:38, 17.Jan 2019

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti në skenë operetën e famshme “La Traviata”, konsiderohet ylli i operistikës ndërkombëtare. Jaho e ka kënduar

Lexo më shumë
Shpërthen zjarri në një pus nafte në Zharrëz, zjarrfikëset në vendngjarje

Shpërthen zjarri në një pus nafte në Zharrëz, zjarrfikëset në vendngjarje 0

🕔17:35, 17.Jan 2019

Një grykë pusi nafte në Zharrëz të Fierit është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Gropa e pusit ka qenë me mbetje të naftës bruto, ndërsa nuk dihen endë shkaqet e zjarrit. Ne vendin e ngjarjes ndodhen forca te shumta

Lexo më shumë
Rikthehet Berluskoni, hedh kandidaturën për Parlamentin Europian

Rikthehet Berluskoni, hedh kandidaturën për Parlamentin Europian 2

🕔17:22, 17.Jan 2019

Silvio Berlusconi ka zgjedhur Parlamentin Europian në përpjekjen e tij për tu rikthyer në qendër të skenës. “Në moshën time të bukur, unë kam vendosur një ndjenjë përgjegjësie për të shkuar në Europë ku ka një mungesë të mendimit të

Lexo më shumë
Horoskopi kinez/ Gjeni shenjën tuaj dhe zbuloni çfarë ka rezervuar për ju 2019

Horoskopi kinez/ Gjeni shenjën tuaj dhe zbuloni çfarë ka rezervuar për ju 2019 0

🕔17:12, 17.Jan 2019

A i keni parë ndonjëherë shenjat e zodiakut kinez? Nëse jo, ndonjëherë duhet t’u hidhni një sy. Në zodiakun kinez mund të gjenden informacione vërtet interesante në lidhje me personalitetin. Viti yt i lindjes përcakton edhe kafshën së cilës i

Lexo më shumë
Shitet një tjetër bank

Shitet një tjetër bank 0

🕔16:56, 17.Jan 2019

Një tjetër bankë në tregun shqiptar është shitur. ICB Bank, e cila është një pronësi të një grupi malajzez është shitur pranë Union Bank, bankë e nivelit të dytë me kapital shqiptar. Autoriteti i Konkurrencës ka miratuar kalimin e pronësisë,

Lexo më shumë