Asnjëherë mos i hiqni këpucët në avion, as në një udhëtim shumë të gjatë

Asnjëherë mos i hiqni këpucët në avion, as në një udhëtim shumë të gjatë 0

🕔17:49, 31.Jan 2019

Stjuardesat, pilotet të cilët janë gjithnjë të pranishëm në udhëtime të ndryshme kanë parë cdo gjë të mundshhme në avion. Dhe ky që do të lexoni më poshtë është një nga sekretet që nuk ja u kanë thënë: Banjat e

Lexo më shumë
Ekonomia e Italisë bie në recesion

Ekonomia e Italisë bie në recesion 0

🕔17:40, 31.Jan 2019

Ekonomia e Italisë ka rënë në recesion në fund të vitit të kaluar, bënë të ditur të dhënat e agjencisë shtetërore të statistikave Istat. Në tre muajt e fundit të vitit 2018, ekonomia është tkurrur për 0.2%, pas një rënieje

Lexo më shumë
Apple ndalon aksesin e programeve të Facebook në iPhone

Apple ndalon aksesin e programeve të Facebook në iPhone 0

🕔17:25, 31.Jan 2019

  Apple ka mbyllur aksesin e Facebook për të shpërndarë aplikacione të brendshme në iOS, nga njoftimet e hershme të aplikacionit Facebook  në programet bazë si dhe në menu. Një person i njohur me situatën tregon për  ‘The Verge’ se

Lexo më shumë
Edhe dy prokurorë të Krimeve të Rënda aplikojnë për t’u bërë pjesë e SPAK

Edhe dy prokurorë të Krimeve të Rënda aplikojnë për t’u bërë pjesë e SPAK 0

🕔17:24, 31.Jan 2019

Dy prokurorë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda në Tiranë kanë aplikuar për të qenë pjesë e SPAK. Prokurorët që aplikuan për SPAK janë Doloreza Musabelliu dhe Eugen Beci. Me

Lexo më shumë
Kuvend, miratohet ngritja e Komisionit hetimor për DSIK-në, ja anëtarët

Kuvend, miratohet ngritja e Komisionit hetimor për DSIK-në, ja anëtarët 0

🕔17:15, 31.Jan 2019

Parlamenti ka votuar me 78 vota pro, pasditen e kësaj të enjteje, ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në. Deri më tani janë mësuar emrat përbërës të këtij komisioni, teksa nga shumica parlamentare do të jenë 5 anëtarë dhe 4

Lexo më shumë
EKONOMI / Kuvendi rezulton me humbje, gjysma e deputetëve dalin në asistencë

EKONOMI / Kuvendi rezulton me humbje, gjysma e deputetëve dalin në asistencë 4

🕔17:10, 31.Jan 2019

TIRANË – Mungesa e produktivitetit dhe rrudhja e tregjeve i ka bërë të papërballueshme shpenzimet e Kuvendit të Shqipërisë, duke e nxjerrë legjislativin shqiptar me humbje për tremujorin e fundit të vitit 2018. “Duke parë se kostot po i tejkalojnë

Lexo më shumë
Vrasja e ish-policit, identifikohet automjeti i ekzekutorit, me targa false

Vrasja e ish-policit, identifikohet automjeti i ekzekutorit, me targa false 0

🕔17:09, 31.Jan 2019

Policia ka mundur të identifikojë automjetin nga ku u qëllua plot 14 herë një ditë më parë me kallashnikov, mbi trupin e ish-policit Arben Bilali, i cili ndërroi jetë në spital si pasojë e plagëve të rënda të marra. Automjeti

Lexo më shumë
Gallup: Popullariteti i politikanëve në pikiatë të pashembullt

Gallup: Popullariteti i politikanëve në pikiatë të pashembullt 0

🕔16:53, 31.Jan 2019

Në të gjithë botën po rritet pakënaqësia me liderët e politikës. Këtë e konfirmon një studim i Shoqatës Ndërkombëtare Gallup. Po shtohen shenjat e destabilizimit, thotë sociologu, Kancho Stachev. Shoqata Gallup International (GIA), një bashkim ndërkombëtar i instituteve të studimit

Lexo më shumë
I dënuar për vjedhje me dhunë, esktradohet nga Athina 27-vjeçari

I dënuar për vjedhje me dhunë, esktradohet nga Athina 27-vjeçari 0

🕔16:27, 31.Jan 2019

Policia Shqiptare në bashkëpunim me Interpol Athina ka bërë të mundur ekstradimin e 27-vjeçarti Leo Roçi, i cili ishte në listën e më të kërkuarve. Në një njoftim pwr mediat, Polcia bwn me dije se “Leo Roçi ishte shpallur në

Lexo më shumë
Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK, kërkon shkarkimin e kryegjyqtares së Krujës

Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK, kërkon shkarkimin e kryegjyqtares së Krujës 0

🕔16:14, 31.Jan 2019

Komisioneri Publik, brenda afatit ligjor, ka ushtruar ankim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, kundër vendimit nr. 86, datë 17.12.2018, të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për subjektin e rivlerësimit znj. Alma Kolgjoka, me detyrë Kryetare e

Lexo më shumë