Dyshime për korrupsion, pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës

Dyshime për korrupsion, pezullohet drejtori i burgut të Rrogozhinës 0

🕔12:36, 22.Jan 2019

Pezullohet nga detyra drejtori i burgut të Rrogozhinës, Ibrahim Bejo. Mesohet se Bejo është pezulluar për shkak të një hetimi të nisur nga ana e Prokurorisë për korrupsion. Institucioni i Ekzekutimit të Vendimeve Penale Rrogozhinë është vënë në funksion të

Lexo më shumë
Avokati i Aleko Petros: Nëse e ka përdhunuar vajzën, nuk e mbroj më

Avokati i Aleko Petros: Nëse e ka përdhunuar vajzën, nuk e mbroj më 1

🕔12:20, 22.Jan 2019

Kur pritet përgjigja e rezultateve të ADN-së për të vërtetuar nëse Angelina Petro është dhunuar seksualisht nga babai i saj, i cili akuzohet për vrasjen e saj, vjen një deklaratë nga avokati i Aleko Petros. Avokati grek Vassilis Noulezas deklaroi

Lexo më shumë
Vëzhgues ndërkombëtarë në seancën për Donika Prelën, çfarë i la shije të keqe Jacobs?

Vëzhgues ndërkombëtarë në seancën për Donika Prelën, çfarë i la shije të keqe Jacobs? 2

🕔12:08, 22.Jan 2019

Drejtuesja e  Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela  e cila ndodhet nën sitën e Vettingut është vënë në vështirësi nga përfaqësuesi i ONM-së lidhur me të ardhurat e bashkëshortit të saj. Theo Jacobs e pyeti direkt Prelën: Përse burri

Lexo më shumë
Zhduket avioni me futbollistin Sala në bord

Zhduket avioni me futbollistin Sala në bord 0

🕔11:51, 22.Jan 2019

Lojtari i Premier Ligës, Emiliano Sala ishte në bordin e një avioni të vogël që u zhduk pranë Britanisë së Madhe. Klubi Cardiff City tha se ishte shumë i shqetësuar për sulmuesin argjentinas, që la Nantën në Francë për të

Lexo më shumë
Evazion fiskal, Ronaldo i shpëton burgut, paguan miliona euro

Evazion fiskal, Ronaldo i shpëton burgut, paguan miliona euro 0

🕔11:45, 22.Jan 2019

  Cristiano Ronaldo u paraqit në Gjykatën e Madridit i qeshur dhe i kapur për dore me të fejuarën e tij Xhorxhina dhe në të njëjtën mënyrë doli, pas pak minutash doli sërish. Interesimit të madh të mediave dhe pyetjeve

Lexo më shumë
Soreca: Vendimin e qershorit nuk duhet ta merrni si të mirëqenë

Soreca: Vendimin e qershorit nuk duhet ta merrni si të mirëqenë 5

🕔11:37, 22.Jan 2019

Në një kohë që Rumania merr Presidencën e Këshillit, ambasadori i BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca përsëriti mesazhin që vendet e BE-së i përcjellin qeverisë për rezultate të prekshme në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. “Ajo që shtetet anëtare presin

Lexo më shumë
56 vite miqësi, Gjermania dhe Franca rinovojnë traktatin

56 vite miqësi, Gjermania dhe Franca rinovojnë traktatin 3

🕔11:27, 22.Jan 2019

Një pakt i ri Francë-Gjermani, gjesti më i fundit i miqësisë së ngushtë mes dy vendeve, synon të thellojë bashkëpunimin mes tyre, por edhe të shtrojë rrugën për reforma në Bashkimin Europian. Ndërsa shënuan në qytetin gjerman të Ahenit 56-vjetorin

Lexo më shumë
Vuçiç dhe Merkel një takim për Kosovën

Vuçiç dhe Merkel një takim për Kosovën 2

🕔11:19, 22.Jan 2019

Mësohet se Vuçiç do të qëndrojë deri më 25 janar në Davos, ku do të marrë pjesë në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror. Në këtë ngjarje Vuçiç do të takohet me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Gazeta serbe ‘Kurir’ thotë

Lexo më shumë
Shteti burgos gazetarin që intervistoi homoseksualin dhe mbyll televizionin

Shteti burgos gazetarin që intervistoi homoseksualin dhe mbyll televizionin 2

🕔11:15, 22.Jan 2019

  Një gazetar i një televizioni në Egjipt u dënua me 12 muaj burgim të dielën për “promovimin e homoseksualitetit” pasi intervistoi të ftuarin në studio i cili ishte homoseksual. Mohammed al-Gheiti u akuzua nga gjykata për “shpërfillje të fesë”

Lexo më shumë
Gjendet gomonia me 500 kg hashash në Vlorë

Gjendet gomonia me 500 kg hashash në Vlorë 1

🕔11:09, 22.Jan 2019

Një gomone rreth 10 metra e gjatë është gjetur sot, në orët e para të mëngjesit, nga Policia Kufitare e Vlorës. Gomonia është gjetur në grykëderdhjen e Vjosës. Në mjet janë gjetur edhe pako me hashash. Mendohet që në to

Lexo më shumë