Bushati: Nuk do digjen mandatet. Është presion për Ramën, t’i marrin prapë atë që duan në tavolinë

Bushati: Nuk do digjen mandatet. Është presion për Ramën, t’i marrin prapë atë që duan në tavolinë 0

🕔01:21, 20.Feb 2019

Ish-anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike Endira Bushati duke folur për aksionin opozitar për të djegur mandatet, u shpreh se do të jetë e vështirë që opozita të djegë madatet. Bushati u shpreh se Basha po kërkon që të ushtrojë

Lexo më shumë
Ngjela: Rama të rrijë Ministër i Jashtëm, janë të paktën 10 socialistë që e bëjnë kryeministrin më mirë se ai

Ngjela: Rama të rrijë Ministër i Jashtëm, janë të paktën 10 socialistë që e bëjnë kryeministrin më mirë se ai 1

🕔01:15, 20.Feb 2019

Avokati Spartak Ngjela, sheh si të vetmen mundësi për zgjidhjen e krizës politike dorëheqjen e Ramës si Kryeministër dhe zëvendësimin e tij me një tjetër socialist. I ftuar në Ora News, Ngjela thotë se ky  veprim do të qetësonte dhe

Lexo më shumë
Kopertina / Ata dhe Ne. A ka ardhur koha për ndryshimin e madh?

Kopertina / Ata dhe Ne. A ka ardhur koha për ndryshimin e madh? 4

🕔00:43, 20.Feb 2019

Nga Jorgo Mandili Gjithandej njerëzit janë të dëshpëruar. Të dëshpëruar nga zhgënjimi i madh që pësuan nga “kryeburri i korruptuar”. Të revoltuar nga “kryeburri i pandëshkuar”. Të neveritur nga “qetësia dhe dashuria”e Likes. Dhe në këtë habitat politik të shoqërisë

Lexo më shumë
Për aq kohë sa plaga e ndarjes, akoma nuk është shëruar…

Për aq kohë sa plaga e ndarjes, akoma nuk është shëruar… 0

🕔00:42, 20.Feb 2019

Dr. Adem Harxhi* Ndarjet mes çifteve që kanë shumë vite bashkë si dhe divorcet mes çifteve të martuara janë nga përvojat emocionalisht më traumatike. Shpesh kjo ndryshon gjithçka në jetën tuaj. Më me rëndësi akoma, ndarja dhe/ose divorci ka ndryshuar

Lexo më shumë
Opozita e tashme nuk është gjë tjetër veçse qeverisja 2009-2013

Opozita e tashme nuk është gjë tjetër veçse qeverisja 2009-2013 0

🕔00:36, 20.Feb 2019

Nga Bedri Islami Befas, kur asnjë nuk e dinte, shefi  de jure i opozitës, pasi kishte marrë vetëm bekimin e shefit faktik, bëri shpalljen e tij për djegien e mandateve të deputetëve opozitarë. Megjithëse ndodh për herë të parë në

Lexo më shumë
20 shkurt 2019

20 shkurt 2019 0

🕔00:36, 20.Feb 2019 Lexo më shumë
Dorëzimi i mandateve, Ruçi takim me Ramën në Kryeministri

Dorëzimi i mandateve, Ruçi takim me Ramën në Kryeministri 0

🕔22:57, 19.Feb 2019

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka zhvilluar një takim mbrëmjen e sotme me kryeministrin Rama në zyrën e tij në Kryeministri. Në fokus të diskutimeve mes tyre mendohet të ketë qenë vendimi i opozitës për dorëzimin e mandateve. Takimi Ruçi-Rama

Lexo më shumë
Trump flet për negociatat tregtare me Pekinin: Janë komplekse por po zhvillohen shumë mirë

Trump flet për negociatat tregtare me Pekinin: Janë komplekse por po zhvillohen shumë mirë 0

🕔22:45, 19.Feb 2019

“Negociatat e vështira tregtare mes Uashingtonit dhe Pekinit po zhvillohen shumë mirë”, deklaroi sot president amerikan, Donald Trump. “Megjithatë këto bisedime janë shumë komplekse”, shtoi ai. Bisedimet tregtare mes SHBA-së dhe Kinës, që duhet t’i japin fund luftës të taksave

Lexo më shumë
Balla: S’kanë për t’i djegur mandatet, duhen 84 vota për të votuar KLGJ e KLP

Balla: S’kanë për t’i djegur mandatet, duhen 84 vota për të votuar KLGJ e KLP 4

🕔22:30, 19.Feb 2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla shprehet se qëllimi i djegies së mandateve nga PD dhe LSI është bllokimi i ngritjes së institucioneve të Vettingut. Sipas Ballës, për votimin e kandidatëve të KLGJ dhe KLP ditën e

Lexo më shumë
“Frikë nga Reforma ka edhe Rama. Skema e FBI mbrojti KM”

“Frikë nga Reforma ka edhe Rama. Skema e FBI mbrojti KM” 8

🕔22:17, 19.Feb 2019

Avokat, Spartak Ngjela, i ftuar në studion e emisionit “Dritare”, në TV News 24, ka komentuar mënyrën sesi policia mbrojti kryeministrinë në datën 16 Shkurt. Ngjela, theksoi se skema e përdorur nga Garda dhe Policia e Shtetit, ishte si ato

Lexo më shumë