Rikthimi i “zërit”, pajisja që kthen mendimet në fjali

Rikthimi i “zërit”, pajisja që kthen mendimet në fjali 3

🕔23:06, 28.Feb 2019

Teknologjia e së ardhmes mesa duket është shumë më afër nga sa mendonim. Shkencëtaret kanë arritur të ndërtojnë një pajisje që do t’u vijë në ndihmë njerzve, të cilët nuk mund të flasin e komunikojnë me botën përreth. Sistemi i

Lexo më shumë
Për një martesë të suksesshme? Mashkull i gjatë dhe femër e shkurtër

Për një martesë të suksesshme? Mashkull i gjatë dhe femër e shkurtër 3

🕔23:04, 28.Feb 2019

E keni bërë ndonjëherë pyetjen se pse meshkujt tërhiqen më tepër nga femrat e shkurtra? Apo pse femrat tërhiqën nga meshkujt e gjatë? Kjo çështje shkon më tej akoma. Sipas një studimi të bërë, gjatësia e dy partnerëve ndikon drejtpërdrejt

Lexo më shumë
Çantat dhe kuletat: pse gratë e familjes mbretërore i mbajnë gjithmonë në dorën e majtë

Çantat dhe kuletat: pse gratë e familjes mbretërore i mbajnë gjithmonë në dorën e majtë 2

🕔23:01, 28.Feb 2019

Një ndër aksesorët më identifikues të mbretëreshës së Anglisë Elisabetë dhe pjesëtareve të tjera të familjes mbretërore është çanta e dorës. Në çdo dalje publike çanta është elementi që ka tërhequr gjithmonë vëmendje ndërsa mbajtja apo lëvizja e saj përçon

Lexo më shumë
Spiropali: E kemi dorën e zgjatur tek opozita

Spiropali: E kemi dorën e zgjatur tek opozita 11

🕔23:00, 28.Feb 2019

Edhe pse opozita ka djegur mandatet për t’u dorëhequr nga Kuvendi, ministrja Elisa Spiropali gjatë diskutimit në emisionin “Opinion” në Tv Klan, tha se pavarësisht asaj që thonë ndërkombëtarët, mazhoranca e ka dorën e zgjatur tek opozita. “Pavarësisht asaj që

Lexo më shumë
Dikur rrihnin burrat, vajzat që i presin flokët vetëm një herë në  jetë

Dikur rrihnin burrat, vajzat që i presin flokët vetëm një herë në jetë 1

🕔22:58, 28.Feb 2019

Prerja e flokëve për disa mund të konsiderohet e nevojshme, për disa thjesht stil. Por a keni menduar të prisni flokët veç një herë në jetë? Njihuni me fshatin Huang Luo, një mijë milje larg Pekinit në Kinë, i cili

Lexo më shumë
Dy herë në javë, me dikë që sapo e ke njohur…

Dy herë në javë, me dikë që sapo e ke njohur… 4

🕔22:55, 28.Feb 2019

Çiftet që sapo kanë filluar të dalin, duhet të reduktojnë sasinë e kohës që kalojnë bashkë. Ky është konstatimi i fundit që vjen nga shkenca. Në fazat e para të një lidhjeje, entusiazmi që keni takuar një person të ri,

Lexo më shumë
Logoja e Coca-Colës…pse gjithmonë e kuqe?

Logoja e Coca-Colës…pse gjithmonë e kuqe? 0

🕔22:53, 28.Feb 2019

Coca-Cola dhe ngjyra e kuqe janë të lidhur me njëra tjetrën që prej shumë e shumë kohësh. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se pse kompania vendosi këtë ngjyrë për logon e saj? Disa thonë se ngjyra e kuqe erdhi

Lexo më shumë
Berisha: Unë kam thënë i pari për djegien e mandateve

Berisha: Unë kam thënë i pari për djegien e mandateve 13

🕔22:50, 28.Feb 2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për djegien e mandateve nga opozita, duke thënë ndonëse ka qenë i pari që e ka artikuluar këtë ide, nuk ka nxitur apo të ndikojë tek anëtarët e opozitës. “Është e vërtetë që unë e

Lexo më shumë
Gara për kreun e myslimanëve, myftiu Gurra pritet të kërkojë shtyrjen e zgjedhjeve

Gara për kreun e myslimanëve, myftiu Gurra pritet të kërkojë shtyrjen e zgjedhjeve 0

🕔22:49, 28.Feb 2019

Në garë për kreun e Komunitetit Mysliman Shqiptar (KMSH) kanë hyrë edhe tre kandidatë të tjerë. Krahas Skënder Bruçajt dhe Ylli Gurrës, futen në garë edhe Islam Hoxha, kryetar i Këshillit të Përgjithshëm të KMSH; Bujar Spahiu, nënkryetar i KMSH-së

Lexo më shumë
Shkollat në Francë nuk do të përdorin më fjalët “Mami”ose “Babi”

Shkollat në Francë nuk do të përdorin më fjalët “Mami”ose “Babi” 6

🕔22:42, 28.Feb 2019

Shkollat në Francë do të votojnë një ligj të ri për zëvendësimin e fjalëve “mami” dhe “babi” me “prindi 1” dhe “prindi 2”. Mbështetësit e këtij ndryshimi thonë se një veprim i tillë do t’i japë fund diskriminimit ndaj prindërve

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim