Daçiç: Beogradi kërkon përcaktimin e kufirit me Kosovën

Daçiç: Beogradi kërkon përcaktimin e kufirit me Kosovën 1

🕔22:02, 19.Feb 2019

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç, tha të martën se propozimi zyrtar i Beogradit për zgjidhjen e çështjes së Kosovës është kufiri ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve. Ai i bëri këto komente në Beograd gjatë punimeve të një konference mbi të

Lexo më shumë
Izraeli nis në Hënë anijen më të vogël kozmike në botë

Izraeli nis në Hënë anijen më të vogël kozmike në botë 0

🕔21:33, 19.Feb 2019

Një anije kozmike izraelite, një metër e gjysmë e gjatë dhe e gjerë dy metra, do të niset më 22 shkurt nga Cape Canaveral (SHBA), dhe sipas parashikimeve duhet të mbërrijë në Hënë më 11 prill, pas një udhëtimi prej

Lexo më shumë
Mesazhi / PD, mobilizim online për të komentuar kundër SHBA?

Mesazhi / PD, mobilizim online për të komentuar kundër SHBA? 9

🕔21:16, 19.Feb 2019

Vendimi për djegien e mandateve nga opozita solli edhe reagimin e Ambasadës amerikane në Tiranë, që ndër të tjera thoshte se ky vendim është një minim i parimeve të demokracisë. Menjëherë, pas postimit të Ambasadës amerikane në rrjetet sociale kanë

Lexo më shumë
Soreca: Pse djegia e mandateve ka 93 % të shqiptarëve kundër

Soreca: Pse djegia e mandateve ka 93 % të shqiptarëve kundër 3

🕔21:14, 19.Feb 2019

“Heqja dorë nga mandatet është dukshëm kundërproduktive për Shqipërinë dhe shkon kundër interesave të qytetarëve për reforma. 93% e shqiptarëve dëshirojnë t’i bashkohen BE-së, që do të thotë se janë votues nga të gjitha krahët e Parlamentit”. Kështu deklaroi sot

Lexo më shumë
Qytetarët 334 ankesa për naftën: E shtrenjtë dhe pa cilësi

Qytetarët 334 ankesa për naftën: E shtrenjtë dhe pa cilësi 1

🕔20:34, 19.Feb 2019

Cilësia e naftës dhe çmimet e larta janë kthyer në një shqetësim serioz për qytetarët shqiptarë. Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit bën me dije se që prej 1 janarit janë regjistruar 334 ankesa, të cilat i janë dërguar institucioneve të

Lexo më shumë
Thirrja e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës

Thirrja e SHBA për opozitën, reagon Braçe: Grusht i rëndë i Amerikës 4

🕔20:08, 19.Feb 2019

Zv/ kryeministri Erjon Brace ka reaguar pas deklaratës së fortë të Ambasadës së SHBA-së drejtuar opozitës shqiptare për të mos djegur mandatet e deputetëve (lexo ketu). Braçe e cilëson si një grusht të rëndë të Amerikës kundër opozitës shqiptare. Deklarata

Lexo më shumë
Reagimi / Basha i mëson Lincoln-in ambasadës amerikane

Reagimi / Basha i mëson Lincoln-in ambasadës amerikane 13

🕔19:52, 19.Feb 2019

Partia Demokratike zhvilloi një mbledhje me kryesinë, ku u miratua djegia e mandateve me votë unanime nga të gjithë deputetët e kësaj force. “Djegia e mandateve nuk është qëllim në vetvete. Djegia e mandateve është alternativa i fundit që i

Lexo më shumë
Forcat e Armatosura rekrutojnë dhe vajza, 10 kandidate nisin stërvitjen

Forcat e Armatosura rekrutojnë dhe vajza, 10 kandidate nisin stërvitjen 0

🕔19:36, 19.Feb 2019

143 djem e vajza u nisën sot për në Shkollën e Trupës në Bunavi, ku për rreth 3 muaj do t’i nënshtrohen Stërvitjes Individuale Bazë, përpara se të betohen si ushtarët dhe detarët më të rinj të Forcave të Armatosura.

Lexo më shumë
Gjermania, 6 milionë euro për 250 vjetorin e lindjes së Beethoven-it

Gjermania, 6 milionë euro për 250 vjetorin e lindjes së Beethoven-it 3

🕔19:22, 19.Feb 2019

Gjashtë milionë euro është shuma e parave që Gjermania do të shpenzojë vitin e ardhshëm, për 250-vjetorin e lindjes së kompozitorit Ludwig van Beethoven, njoftoi sot Ministria gjermane e Kulturës. “Programi ynë në përvjetorin e vdekjes së kompozitorit do ta

Lexo më shumë
Kukan: Dënojmë dhunën. Bojkoti, jo përgjigje për problemet

Kukan: Dënojmë dhunën. Bojkoti, jo përgjigje për problemet 10

🕔19:09, 19.Feb 2019

Raporteri në hije për Shqipërinë Eduard Kukan në përgjigje të interesimit të ABC News ka deklaruar se është e drejta e qytetarëve që të protestojnë dhe të tregojnë mosmarrëveshjet e tyre ndaj politikave të qeverisë. Por Kukan tha se nuk

Lexo më shumë