Ngjela “fshikullon” opozitën: Populli do t’u marrë me dru

Ngjela “fshikullon” opozitën: Populli do t’u marrë me dru 8

🕔22:27, 28.Feb 2019

Avokati Spartak Ngjela i rezervoi deklarata të forta opozitës në emisionin “Open”. “Opozitën do ta braktisë populli sepse ndërkombëtarët folën drejtpërdrejtë, pa ekuivok. Ata thanë që opozita do të bëhet shkak për të mos hyrë në Evropë. Populli do të

Lexo më shumë
Samiti i Diasporës, Basha i kthehet Ramës: Nuk mund ta pranoj

Samiti i Diasporës, Basha i kthehet Ramës: Nuk mund ta pranoj 10

🕔22:16, 28.Feb 2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur për Samitin e Diasporës, i cili ka nisur punimet sipas një axhende të bërë publike në Tiranë. Shefi i selisë blu shkruan se ndaj diasporës kemi një borxh të madh, ndërsa thekson

Lexo më shumë
Shpërthim me eksploziv pranë gjykatës së Tiranës

Shpërthim me eksploziv pranë gjykatës së Tiranës 2

🕔21:45, 28.Feb 2019

Një shpërthim  me lëndë plasëse është regjistruar mbrëmjen e sotme pranë shkollës “Vasil Shanto”, përballë Gjykatës së Tiranës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:10, në rrugën “Mihal Popi”. Policia thotë se në katin e dytë të një pallati ka shpërthyer,

Lexo më shumë
Rama në RAI 2: Krizë artificiale! Nuk ka zgjedhje të parakohshme

Rama në RAI 2: Krizë artificiale! Nuk ka zgjedhje të parakohshme 6

🕔21:34, 28.Feb 2019

Kryeministri  Edi Rama ishte i ftuar në emisionin TG2Plus në RAI 2. Rama qëndron i palëkundur në idenë se nuk ka zgjedhje të parakohshme dhe se kriza që ka prodhuar opozita me dorëheqjet nga Kuvendi dhe protestat e dhunshme është

Lexo më shumë
STOP: Skandal në Divjakë, e mitura ngacmohet seksualisht, policia dhunon babain e vajzës (Video)

STOP: Skandal në Divjakë, e mitura ngacmohet seksualisht, policia dhunon babain e vajzës (Video) 4

🕔21:33, 28.Feb 2019

Emisioni “Stop” në Tv Klan mbrëmjen e sotme ka trajtuar rastin një ngacmimit seksual të një 13-vjeçareje në Divjakë dhe dhunën e ushtruar nga policia ndaj babait të së miturës. Kanë qenë prindërit e vajzës të cilët kërkuan ndihmën e

Lexo më shumë
Kryetari i Republikës së Re niset për fundjavë në shtëpinë e tij në Holandë

Kryetari i Republikës së Re niset për fundjavë në shtëpinë e tij në Holandë 5

🕔21:21, 28.Feb 2019

Kryetari i Republikës së Re, Lulzim Basha, ka braktisur Shqipërinë, ditën e sotme dhe është nisur për në Hollandë. Basha kalon fundjava të shumta në Hollandë, ku ka kryer studimet, ku ka edhe prona e pasuri dhe ku bashkëshortja e

Lexo më shumë
I pandëshkuari: Rama po fshihet si mi në kafaz, i ka orët të numëruara

I pandëshkuari: Rama po fshihet si mi në kafaz, i ka orët të numëruara 19

🕔21:18, 28.Feb 2019

Ish-kryeministri Sali Berisha në emisionin “360 Gradë” në Ora News ku po diskutohet tema “Kur dorëzohet Rama?” u shpreh se kryeministri Edi Rama i ka orët e numëruara. Më tej Berisha u shpreh se sot Shqipëria ka opozitën më të

Lexo më shumë
Kryemadhi me të rinjtë: S’ka kthim pas, mbështetje për ju

Kryemadhi me të rinjtë: S’ka kthim pas, mbështetje për ju 6

🕔21:01, 28.Feb 2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në njësinë nr.1 në Tiranë teksa pohoi se nuk do të këtë asnjë kthim pas nga rruga që ka nisur opozita dhe LSI-ja. Ajo u shpreh se

Lexo më shumë
Hamendje në stinën e protestave

Hamendje në stinën e protestave 5

🕔20:47, 28.Feb 2019

Çapajev Gjokutaj Vështirë se mund të parashikosh me saktësi ç’do të ndodhë pas dorëheqjes në grup të opozitës. Situata është e paprecedent dhe shumë delikate. Gjithsesi, duke përdorur logjikën dhe, sidomos duke parë ç’ka ndodhur në të shkuarën, mund të

Lexo më shumë
Samiti i Diasporës, Majko lëvizje për të ‘pajtuar’ Bashën e Ramën

Samiti i Diasporës, Majko lëvizje për të ‘pajtuar’ Bashën e Ramën 16

🕔20:36, 28.Feb 2019

Ministri i shtetit për Diasporën, Pandeli Majko iu uroi mirëseardhjen biznesmenëve të Samitit të Dytë të Diasporës, i cili po zhvillohet në Tiranë. Majko u shpreh se ky samit është vendi ku takohen të gjithë shqiptarët, pavarësisht trevave dhe shteteve 

Lexo më shumë