“Kryemadhi na la përshtypjen se nuk i bëhet vonë për integrimin”

“Kryemadhi na la përshtypjen se nuk i bëhet vonë për integrimin” 13

🕔20:02, 28.Feb 2019

Knut Fleckenstein raportuesi për Shqipërinë, pak përpara largimit nga Shqipëri, në një intervistë për gazetarin e Top Channel, Muhamed Veliu, jep detaje të reja për “debatet” mes eurodeputetëve dhe shefes së LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit që patën në selinë

Lexo më shumë
Dokumenti: E mohuan, por Rama e Peleshi firmosën TEC-in në Korçë

Dokumenti: E mohuan, por Rama e Peleshi firmosën TEC-in në Korçë 24

🕔19:56, 28.Feb 2019

Një projekt i firmosur nga kryeministri Edi Rama me datë 14.02.2018 dhe që është prezantuar nga Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë me datë 29.03.2018, për ndërtimin e një TEC-i me gaz në qytetin e Korçës ka shkaktuar debate të shumta

Lexo më shumë
Fuqitë bërthamore, India qëndron në gatishmëri përballë Pakistanit

Fuqitë bërthamore, India qëndron në gatishmëri përballë Pakistanit 0

🕔19:51, 28.Feb 2019

India qëndron në gjendje gatishmërie përballë Pakistanit në krizën që kundërvë dy fuqitë bërthamore në rajonin e Kashmirit, deklaroi sot ushtria indiane, pavarësisht lirimit të njoftuar të pilotit indian të kapur nga Islamabadi. “Ne jemi krejtësisht të përgatitur dhe në

Lexo më shumë
SHBA: Taksa duhet pezulluar që të rinisë dialogu Serbi-Kosovë

SHBA: Taksa duhet pezulluar që të rinisë dialogu Serbi-Kosovë 7

🕔19:16, 28.Feb 2019

Ambasada amerikane në Prishtinë tha të enjten se zyrtarët e lartë të Këshillit të Sigurisë Kombëtare John Erath dhe Brad Berkley, u kanë thënë udhëheqësve të institucioneve të Kosovës, se tarifat ndaj prodhimeve nga Serbia dhe Bosnja, duhet të pezullohen,

Lexo më shumë
Shqiptarët udhëtojnë me avionë të prodhuar 20-30 vite më parë

Shqiptarët udhëtojnë me avionë të prodhuar 20-30 vite më parë 3

🕔19:02, 28.Feb 2019

Standardet e avionëve me të cilën udhëtojnë qytetarët shqiptarë janë më të ulta se ato të vendeve të Bashkimit Europian. Sipas të dhënave, rezulton se një pjesë e mirë e kompanive kanë avionë që variojnë nga 20 deri në 30

Lexo më shumë
Qëndrimi i PE-së kundër PD dhe LSI, reagimi i Ramës: Çfarë sikleti

Qëndrimi i PE-së kundër PD dhe LSI, reagimi i Ramës: Çfarë sikleti 11

🕔18:41, 28.Feb 2019

Kryeministri Rama shprehet se nuk ndjen gëzim për qëndrimin e ashpër në bllok të europarlamentarëve kundër largimit të opozitës nga Kuvendi. Madje shton se ndihet në siklet. “Asnjë gëzim për qëndrimin e ashpër në bllok të europarlamentarëve kundër arratisë së

Lexo më shumë
Panariti: Po na thirri Meta ulemi me Ramën në dialog!

Panariti: Po na thirri Meta ulemi me Ramën në dialog! 14

🕔18:22, 28.Feb 2019

Pas deklaratave të forta nga SHBA-ja dhe të gjitha kancelaritë europiane, opozita shqiptare duket se është tërhequr nga qëndrimi i prerë për të mos u ulur në një tryezë për dialog me kryeministrin Edi Rama. Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti

Lexo më shumë
Kaliforni, “sërf” në rrugën e përmbytur

Kaliforni, “sërf” në rrugën e përmbytur 0

🕔18:05, 28.Feb 2019

Kjo foto është shkrepur në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe është publikuar nga The Guardian. Një burrë përdor një tabelë sërfimi për të bërë rrugën e tij përmes rrethit të përmbytur të Barlow Market. Fotografi: Eric Risberg

Lexo më shumë
Derbi i kryeqytetit/ Tirana, 5 vite pa fitore ndaj Partizanit

Derbi i kryeqytetit/ Tirana, 5 vite pa fitore ndaj Partizanit 0

🕔17:56, 28.Feb 2019

Kanë mbetur më pak se 24 orë nga drebi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, i cili përball dy nga skuadrat me më shumë trofe në vendin tonë. Bardheblutë prej mëse 5 vitesh nuk arrijnë të fitojnë një përballje me

Lexo më shumë
Ruçi: Objektivat e integrimit po përmbushen

Ruçi: Objektivat e integrimit po përmbushen 5

🕔17:50, 28.Feb 2019

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi ka deklaruar vendosmërinë e Shqipërisë për të vazhduar avancimin e axhendës së BE-së për ruajtjen e ritmit të reformave, si dhe garancinë se opozita shqiptare do të ushtrojë përgjegjësitë e saj parlamentare. Zoti

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim