Dy vendimet e tjera të marra sot nga PD veç djegies së mandateve

Dy vendimet e tjera të marra sot nga PD veç djegies së mandateve 9

🕔13:03, 18.Feb 2019

Në mbledhjen e grupi parlamentar të PD janë marrë tre vendime. Së pari u vendos që unanimisht të votohet pro djegies së mandateve, pavarësisht diskutimeve në parim. Së dyti u vendos që të mandatohet kryetari Basha  që të mbledhë këshillin

Lexo më shumë
PD: Deputetët, pro djegies së mandateve, Këshilli do ta vendosë

PD: Deputetët, pro djegies së mandateve, Këshilli do ta vendosë 7

🕔12:52, 18.Feb 2019

Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD është vendosur pro djegies së mandateve. Burime pranë PD thonë se votimi ka qenë unanim Pas këtij veprimi kreu i PD lulzim Basha do të mbledhë Këshillin për vendimin përfundimtar. Mbledhja e sotme

Lexo më shumë
Boja në Kuvend, PS përgatit ndryshime: Sanksione të forta ndaj dhunës

Boja në Kuvend, PS përgatit ndryshime: Sanksione të forta ndaj dhunës 2

🕔12:50, 18.Feb 2019

Një grup i posaçëm pune është ngritur nga Partia Socialiste, përmes të cilit pritet të propozohen sanksione të forta në rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë për deputetët që do të përdorin dhunë të çdo forme apo fjalë të rënda në

Lexo më shumë
Kur i ka fillesat atletika në Shqipëri

Kur i ka fillesat atletika në Shqipëri 7

🕔12:48, 18.Feb 2019

Atletika, si sport që përfshin vrapimet, ecjen, kërcimet dhe hedhjen e veglave sportive, dëshmohet që në periudhën ilire. Stadiumi i Plloçës së Vlorës shërbente për atletikë. Veprimtaria e parë e organizuar është vrapimi në Shkodër më 1920. Kampionati i parë

Lexo më shumë
Hapen zyrat e reja për aplikimin për karta dhe pasaporta biometrike në Njësitë 6 dhe 7

Hapen zyrat e reja për aplikimin për karta dhe pasaporta biometrike në Njësitë 6 dhe 7 0

🕔12:46, 18.Feb 2019

Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si lloto, ku të rinjtë harxhonin jo vetëm kohë, por edhe kursimet familjare për të vënë baste. Sot ajo është transformuar totalisht, për t’u kthyer në

Lexo më shumë
LSI jep sinjale të qarta që nuk do t’i bashkohet PD për mandatet

LSI jep sinjale të qarta që nuk do t’i bashkohet PD për mandatet 3

🕔12:43, 18.Feb 2019

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar, ku shumica, përfshirë edhe ish-kryeministrin Sali Berisha janë shprehur pro propozimit të Lulzim Bashës për djegien e mandateve të deputetëve. Por, ka qënë i menjëhershëm ka qënë reagimi i deputetëve të LSI-së. I pari

Lexo më shumë
Video: Banori i ‘Astirit’ nuk mban më me deputetin që u shkon në protestë çdo ditë: Ik se na na çave…

Video: Banori i ‘Astirit’ nuk mban më me deputetin që u shkon në protestë çdo ditë: Ik se na na çave… 6

🕔12:38, 18.Feb 2019

Banorët e zonët së “Astirit” në Tiranë, vijojnë të protestojnë duke kërkuar dëmshpërblim më të lartë për shtëpitë e tyre, të cilat pritet të shemben në kuadër të zgjerimit dhe rehabilitimit të plotë të Unazës së re. Deputeti Klevis Balliut

Lexo më shumë
Pse shpesh vazhdojmë të qëndrojnë në marrëdhënie të vështira…

Pse shpesh vazhdojmë të qëndrojnë në marrëdhënie të vështira… 4

🕔12:30, 18.Feb 2019

Një nga arsyet që dikush mund të qëndrojë në një marrëdhënie, e cila nuk është më e lumtur ose e shëndetshme, mund të jetë sepse ata kanë vetëbesim të ulët. Dikush që ka vetëbesim të lartë ka edhe vetëvlerësim të

Lexo më shumë
Pak fjalë për Kiço Blushin

Pak fjalë për Kiço Blushin 4

🕔12:24, 18.Feb 2019

Albert Shala  (Miqësia është nje shpirt i vetëm që banon në dy trupa-  Aristoteli)                      Çdokush që ikën nga kjo botë lë pas shumëçka, lë familje, lë femijë, lë shokë e miq, lë vepra e emrin e tij. Këpucari mbahet mend për

Lexo më shumë
Rrjeti super i shpejtë “5G”, katastrofë globale dhe burim sëmundjesh

Rrjeti super i shpejtë “5G”, katastrofë globale dhe burim sëmundjesh 0

🕔12:20, 18.Feb 2019

Industria e telekomunikacionit, prej disa kohësh tashmë, ka nxjerrë njoftime rreth një gjeneratë të re të shërbimit me shpejtësi të lartë. Kompanitë nëpër botë kanë nisur testimet dhe kanë filluar të dalin pajisjet e para wireless që e suportojnë 5G-në.

Lexo më shumë