Meta për Kiço Blushin: Do mbetet përherë në kujtesën tonë!

Meta për Kiço Blushin: Do mbetet përherë në kujtesën tonë! 2

🕔21:52, 8.Feb 2019

Presidenti Ilir Meta ka qenë ndër të parët politikanë, të cilët përmes rrjetit social “Facebook” kanë shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të shkrimtarit e publicistit, Kiço Blushi. “I pikëlluar prej lajmit të trishtë, ndaj me Mirën, Benin dhe Martinin,

Lexo më shumë
Sherr masiv në Kamzë, 6 djem përleshen me njëri-tjetrin në mes të qytetit (Video)

Sherr masiv në Kamzë, 6 djem përleshen me njëri-tjetrin në mes të qytetit (Video) 8

🕔21:41, 8.Feb 2019

Një sherr mes dy grupesh të rinjsh ka ndodhur këtë pasdite në Kamzë, ku 5 djem janë konfliktuar me një tjetër i cili ishte i shoqëruar me dy vajza. Në këtë video të bërë publike nga “Joq” shihen pamjet e

Lexo më shumë
Tradita e çuditshme në Turqi, nuset në ditën e dasmës duhet të shkojnë në varreza

Tradita e çuditshme në Turqi, nuset në ditën e dasmës duhet të shkojnë në varreza 4

🕔21:17, 8.Feb 2019

Çdo shtet ka zakonet e tij, të cilat për disa vende të tjera cilësohen si të papërshtashme apo dhe të çuditshme. Kështu cilësohet edhe një zakon në Turqi, ku nuset në ditën e dasmës së tyre i dërgojnë në varreza.

Lexo më shumë
Vijon fluksi i aplikimit për karta identiteti, zyrat të hapura edhe të shtunën

Vijon fluksi i aplikimit për karta identiteti, zyrat të hapura edhe të shtunën 0

🕔21:08, 8.Feb 2019

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID dhe për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, ka urdhëruar hapjen e zyrave të aplikimit për Tiranën dhe disa prej qyteteve kryesore të vendit, të shtunën,

Lexo më shumë
Video e prindërve të 13-vjeçares nga Kavaja, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

Video e prindërve të 13-vjeçares nga Kavaja, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni? 19

🕔21:05, 8.Feb 2019

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali shkoi sot në familjen e të miturës me të cilën abuzuan seksualisht 8 të rinj në qytetin e Kavajës. Spiropali takoi prindërit dhe gjyshin e vajzës se abuzuar seksualisht dhe videoja

Lexo më shumë
Publikohen SMS-të tronditëse: Si e shtyu e dashura adoleshentin drejt vetëvrasjes

Publikohen SMS-të tronditëse: Si e shtyu e dashura adoleshentin drejt vetëvrasjes 1

🕔20:56, 8.Feb 2019

Një vajzë që kishte shtyrë të dashurin e saj drejt vetëvrasjes, duke e bindur me mesazhe në rrjetet shoqërore, është dënuar për vrasje nga pakujdesia. Mishel Karter u shpall fajtore nga gjykata e Masaçusets, SHBA, për vetëvrasjen e të dashurit

Lexo më shumë
Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare shkrimtari Kiço Blushi

Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare shkrimtari Kiço Blushi 17

🕔20:44, 8.Feb 2019

  Kiço Blushi skenarist dhe shkrimtar shqiptar ka ndërruar jete para pak minutash. Blushi u nda nga jeta ne moshën 75 vjeçare. Kiço Blushi ka lindur në qytetin e Korçës në 23 gusht të vitit 1943. Pas mbarimit të studimeve

Lexo më shumë
Ermonela Jaho: Emocioni dhe gëzimi nuk kanë intonacion

Ermonela Jaho: Emocioni dhe gëzimi nuk kanë intonacion 1

🕔20:15, 8.Feb 2019

Vazhdimisht e krahasuar me Callas, Ermonela Jaho është balanca e përkryer e vendosmërisë dhe brishtësisë. Aftësia e saj për t’u bërë mishërim i plotë i personazheve të saj e ka lejuar Jahon të paraqesë interpretime “emocionalisht shpartalluese” të heroinave më

Lexo më shumë
‘Mbylle moj gojën, llaxore’, të gjitha debatet dje në Kuvend

‘Mbylle moj gojën, llaxore’, të gjitha debatet dje në Kuvend 8

🕔20:10, 8.Feb 2019

Seanca e djeshme plenare është shoqëruar me tensioned he fyerje të shumta, pas akuzave të opozitës për ngjarjen e ndodhur në Kavajë. Basha: Sot është rasti i parafundit për t’i bërë një thirrje ndërgjegjes së socialistëve të ndershëm, të cilët detyrojnë

Lexo më shumë
Video e shpërthimit: Bomba nga Elbasani në Shkodër

Video e shpërthimit: Bomba nga Elbasani në Shkodër 0

🕔20:00, 8.Feb 2019

13 janari 2018 dukej një ditë brenda rutinës në qytetin e Shkodrës. Deri në çastin kur në afërsi të tregut shfaqet me makinën e blinduar Lulzim Kulla, një nga personazhet sfidues jo vetëm për kundërshtarët, por edhe për policinë. Në

Lexo më shumë