Këshilla për nuset e acaruara me vjehrrat

Këshilla për nuset e acaruara me vjehrrat 0

🕔23:40, 31.Mar 2019

Nuk mund të gjenden dy persona me karaktere të njëjta, sikurse nuk mund të gjendet nje nuse dhe një vjehrrë të shkojnë mirë që në ditën e parë. Kemi dëgjuar histori nga më të ndryshmet rreth kësaj teme, shpesh herë

Lexo më shumë
Industria e veshjeve përpara ’90-s

Industria e veshjeve përpara ’90-s 4

🕔23:25, 31.Mar 2019

Para Çlirimit veshjet përgatiteshin nga zejtarët dhe në ekonomi shtëpiake. Me bashkimin e zejtarëve, në vitet e para të Çlirimit u organizuan kooperativa rrobaqepësie. Ndërmarrja e parë e veshjeve u ngrit në Tiranë mbi bazën e kooperativës së rrobaqepësisë “Ylli

Lexo më shumë
FOTO: Shkatërrohet ish-bastioni osman që përdori si konak Princ Vidi

FOTO: Shkatërrohet ish-bastioni osman që përdori si konak Princ Vidi 17

🕔23:18, 31.Mar 2019

Dy fotot e mëposhtme tregojnë një mur në dhjetor 2018 dhe tani në mars 2019. Gërmimet e ekskavatorit për të ashtuquajturin “projekti Veliera” kanë kthyer në një pirg gurësh, një pjesë të mureve të bastionit fortifikues të shek. XVII dhe

Lexo më shumë
Profesori i akuzuar për shpifje nga Conad nuk e pranon pajtimin

Profesori i akuzuar për shpifje nga Conad nuk e pranon pajtimin 13

🕔23:03, 31.Mar 2019

Kompania “Food Trade” ngriti akuza penale për shpifje ndaj një klienti të saj i cili u ankua në rrjetin social Facebook për fshirje të datës origjinale të skadencës së një produkti të importuar nga Italia, proces që filloi në gjykatën

Lexo më shumë
Brenda 5 viteve, mbi 170 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova

Brenda 5 viteve, mbi 170 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova 1

🕔22:40, 31.Mar 2019

Sipas të dhënave zyrtare brenda 5 viteve, mbi 170 mijë qytetarë janë  larguar nga Kosova. Përfaqësues të organizatave për mbrojtjen e të drejtave të njeriut shprehen se ky numër në realitet është edhe më i madh. Sipas tyre largimi i

Lexo më shumë
Liverpuli fitoi në minutën e fundit

Liverpuli fitoi në minutën e fundit 0

🕔22:34, 31.Mar 2019

Liverpuli arriti një sukses dramatik ndaj Totenhemit dhe u ngjit sërish në krye të Premier Ligës angleze. Një autogol në sekondat e fundit vendosi një ndeshje të madhe Ndeshje të tilla nuk mund të fitohen nëse nuk ke fat. Liverpuli

Lexo më shumë
Papa Françesku, porosi katolikëve në Marokun me shumicë myslimane

Papa Françesku, porosi katolikëve në Marokun me shumicë myslimane 0

🕔22:19, 31.Mar 2019

Papa Françesku është ndalur në Marok, në atë që përbën udhëtimin e tij më të fundit në një vend të dominuar nga myslimanët. Ati i Shenjtë u takua me emigrantë, me udhëheqësit myslimanë, e më pas mbajti edhe një meshë

Lexo më shumë
OKB, premtime të reja për paqeruajtjen

OKB, premtime të reja për paqeruajtjen 0

🕔22:12, 31.Mar 2019

Paqeruajtja është një nga synimet unanime të OKB. Të gjitha vendet e duan paqen me mënyrën e tyre. Dhe të gjitha vendet janë dakord se misionet paqeruajtëse janë një nga instrumentat më të suksesshëm për kalimin nga konflikti në paqe.

Lexo më shumë
Hamilton-Mercedes, triumfon në Bahreinin 

Hamilton-Mercedes, triumfon në Bahreinin  0

🕔21:55, 31.Mar 2019

Lewis Hamilton befason të gjithë, për më tepër tifozët e Ferrarit në garën e tyre të preferuar të Bahreinit, duke triumfuar kështu në Çmimin e Madh, falë edhe gabimeve dhe fatit të keq të Vettel dhe Leclerc. Dy pilotët e

Lexo më shumë
Maqedoni e Veriut/ Nis fushata e kandidatëve për President, garon dhe Blerim Reka

Maqedoni e Veriut/ Nis fushata e kandidatëve për President, garon dhe Blerim Reka 0

🕔21:41, 31.Mar 2019

Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë nisur fushatën elektorale. Temat që pritet të dominojnë në këtë proces, që do të zgjasë deri më 19 prill, janë skandali i përgjimeve, lufta ndaj korrupsionit, marrëveshja e Prespës dhe ligji për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim