Ahmetaj: Hetoni kompanitë ajrore

Ahmetaj: Hetoni kompanitë ajrore 8

🕔14:16, 19.Mar 2019

Ish-ministri i financave Arben Ahmetaj, i kërkoi Autoritetit të Konkurrencës që të nisë një hetim të thelluar për kompanitë ajrore lidhur me çmimet e biletave. Sipas tij, janë dy linja kryesore që mbajnë peshën më të madhe të fluturimeve që

Lexo më shumë
Letërporosi nga Skocia, Basha dhe Ristani thirren në Prokurori

Letërporosi nga Skocia, Basha dhe Ristani thirren në Prokurori 18

🕔14:11, 19.Mar 2019

Pas ardhjes së dy letërporosive, një nga SHBA dhe një tjetër nga Skocia, duket se prokurorët, që janë duke hetuar lobimin në shumën prej 675 mijë dolllarësh nga PD në SHBA, e kanë rihapur këtë çështje. Mësohet se kryedemokrati Lulzim

Lexo më shumë
Doktori me 48 fëmijë, përdori spermën e tij pa dijeninë e pacientëve

Doktori me 48 fëmijë, përdori spermën e tij pa dijeninë e pacientëve 9

🕔13:56, 19.Mar 2019

Një mjek i specializuar për fekondime artificiale në Indiana të Shteteve të Bashkuara, i cili akuzohet se ka përdorur spermën e tij për të fekonduar artificialisht pacientet e tij pa konsensusin e këtyre të fundit, është konfirmuar tashmë nga testet

Lexo më shumë
Arta Marku: Vlora qyteti me kriminalitetin më të lartë

Arta Marku: Vlora qyteti me kriminalitetin më të lartë 3

🕔13:41, 19.Mar 2019

Në një deklaratë, u shpreh se qyteti bregdetar ka nivelin më të lartë të kriminalitetit në qark dhe një pjesë e madhe e ngjarjeve janë të pazbardhura. “Niveli i kriminalitetit është më i lartë në Vlorës se në Fier, Berat

Lexo më shumë
Veliaj i dorëzon ‘Çelësin e Qytetit’ presidentit të Akademisë Papnore të Vatikanit

Veliaj i dorëzon ‘Çelësin e Qytetit’ presidentit të Akademisë Papnore të Vatikanit 5

🕔13:38, 19.Mar 2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzoi “Çelësin e Qytetit” Shkëlqesisë së Tij, Mons. Vincenzo Paglia, President i Akademisë Papnore të Vatikanit dhe një ndër themeluesit e këshilltar shpirtëror i Komunitetit të Sant’Egidio, me veprimtari humanitare anembanë botës.

Lexo më shumë
Kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët për prokuror të përgjithshëm

Kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët për prokuror të përgjithshëm 0

🕔13:35, 19.Mar 2019

  Pasi Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi sot garën për Prokuror të Përgjithshëm, miratoi rregulloren për kriteret dhe procedurën për përzgjedhjen e kandidatëve me një mandat kushtetues 7-vjecar. KLP-ja ka vendosur katër kritere për vlerësimin e kandidatëve që do

Lexo më shumë
Zgjedhjet lokale, ja si do zëvendësohen komisionerët e PD-LSI

Zgjedhjet lokale, ja si do zëvendësohen komisionerët e PD-LSI 10

🕔13:23, 19.Mar 2019

Vendimi politik i opozitës joparlamentare shqiptare, për të mos propozuar komisionarët zgjedhorë, nuk mund të bllokojë zhvillimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit 2019. Kodit Zgjedhor parashikon qartësisht mekanizma zgjidhjeje në rastet kur partitë politike, për interesat dhe llogaritë e

Lexo më shumë
Abrahami, pararendësi i errët Kishotian i Kafkës

Abrahami, pararendësi i errët Kishotian i Kafkës 0

🕔13:05, 19.Mar 2019

Njohja e vetvetes më të thellë, më tepër sesa e “Psikës së fragmentarizuar” ishte mënyra tejet dhe jashtëzakonisht e individualizuar e negativizmit të Franc Kafkës, e përshtatshme për një shkrimtar, motot e të cilit përfshinin “Kurrë më Psikologji!”, “Psikologjia është

Lexo më shumë
Nimet Musai largohet si këshilltar, pranon mandatin e deputetit

Nimet Musai largohet si këshilltar, pranon mandatin e deputetit 3

🕔12:50, 19.Mar 2019

Nimet Musai, kreu i grupit të këshilltarëve të LSI-së në Fier, ka dhënë dorëheqjen këtë të martë nga mandati i këshilltarit të Bashkisë së Fierit, për të pranuar mandatin e deputetit. Gjatë mbledhjes së sotme, Musai është shprehur se do

Lexo më shumë
A po shkojmë drejt fundit të qytetërimit tonë?

A po shkojmë drejt fundit të qytetërimit tonë? 3

🕔12:48, 19.Mar 2019

Shoqëria moderne, po vuan nga “shterimi i përkohshëm”, tha në një rast sociologia Eliza Bulding. “Nëse dikush ka mbetur i asfiksuar nga ballafaqimi me të tashmen, ai nuk ka më energji për të imagjinuar të ardhmen”- shkruante ajo. Në të

Lexo më shumë