“Turp-turp, na ke helmuar”, Lleshaj pritet me protesta në Durrës

“Turp-turp, na ke helmuar”, Lleshaj pritet me protesta në Durrës 14

🕔12:31, 19.Mar 2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i shoqëruar nga kreu i Policisë Ardi Veliu dhe kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka mbërritur në Universitetin “Aleksandër Moisiu” ku është pritur me protesta nga studentët, të rinj të strukturave të Partisë Demokratike. Në

Lexo më shumë
Studimi: Nëse nuk jeni 30 vjeç, nuk jeni plotësisht të rritur

Studimi: Nëse nuk jeni 30 vjeç, nuk jeni plotësisht të rritur 0

🕔12:21, 19.Mar 2019

Kur njerëzit mbushin 18 vjeç mendojnë se kanë arritur moshën madhore dhe janë të pjekur. Por, kjo teori tashmë është rrëzuar. Disa studiues të Universitetit të Cambridge pretendojnë se njerëzit nuk janë plotësisht të “pjekur” nëse nuk kanë arritur moshën

Lexo më shumë
Policia arreston hajdutët e bagëtive në Kamëz

Policia arreston hajdutët e bagëtive në Kamëz 0

🕔12:10, 19.Mar 2019

Tre persona u arrestuan nga Policia e Tiranës dhe një tjetër u shpall në kërkim për vjedhje në bashkëpunim të bagëtive të trasha në Kamëz. Ndërkohë nga hetimet e kryera rezultoi nga janari 2018 deri në mars 2019, kanë kryer

Lexo më shumë
Kukësi shkarkon trajnerin, Armando Cungu

Kukësi shkarkon trajnerin, Armando Cungu 0

🕔12:00, 19.Mar 2019

Klubi i Kukësit ka shkarkuar këtë të martë trajnerin, Armando Cungu. Skuadra ka njoftuar se klubi do të drejtohet nga Ramazan Ndreu. Shkak për shkarkimin e Cungut janë rezultatet negative të javëve të fundit, njofton klubi në rrjetin social Facebook.

Lexo më shumë
Brexit, dështon votimi i tretë

Brexit, dështon votimi i tretë 0

🕔11:45, 19.Mar 2019

Kur kanë mbetur edhe 11 ditë nga skadimi i afatit për Brexit, kryeministrja britanike Theresa May, përballet me telashe të reja. Pas refuzimit dy herë nga parlamenti të planit të saj për Brexit, këtë herë është kryetari i Dhomës së

Lexo më shumë
Nëse thyen dhe shkel ligjet do të paguash që ç’ke me të!..

Nëse thyen dhe shkel ligjet do të paguash që ç’ke me të!.. 5

🕔11:43, 19.Mar 2019

Për gjithë dhunuesit e ndaluar, Basha e quan herezi, dhe thotë se s’do na ndalin dot, në protestimet për liri!.   Po si gjithmonë ky karabush, marrëzi shkruan dhe tani, se nuk i ka ndaluar kush, në demonstrimet për “liri”!.

Lexo më shumë
Basha nis të kërcënojë me shifra, Rama merr frymë i lehtësuar: Ja hodhëm

Basha nis të kërcënojë me shifra, Rama merr frymë i lehtësuar: Ja hodhëm 6

🕔11:31, 19.Mar 2019

TIRANË- E kishte nisur për një vizitë të shkurtër, por sipas burimeve osumase për Gojët e Liga, kryeministri Edi Rama është dystuar në Berat. Madje menjëherë pas protestës së të shtunës, Edi ndërroi planet dhe shtroi një darkë të madhe,

Lexo më shumë
A e dini si janë krijuar ujëvarat? Ja shpjegimi i shkencëtarëve

A e dini si janë krijuar ujëvarat? Ja shpjegimi i shkencëtarëve 1

🕔11:31, 19.Mar 2019

Sipas studimeve ujëvarat formohen nga forca të jashtme, të tilla si tërmetet, rrëshqitjet e tokës ose lëvizjet në nivelin e detit që ndryshojnë shumë dhe pengojnë peizazhet dhe shtretërit e lumenjve. Një studim i ri nga hulumtuesit në ‘Caltech’ propozon

Lexo më shumë
A do t’i njohë OSBE zgjedhjet lokale pa opozitën? Përgjigjet Borchardt

A do t’i njohë OSBE zgjedhjet lokale pa opozitën? Përgjigjet Borchardt 16

🕔11:26, 19.Mar 2019

Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt e quajti një shembull të keq për rajonin djegien e mandateve. “Është kritikuar nga të gjithë ndërkombëtarët sepse është fitili që i vë flakën të gjithë sistemeve parlamentare” Por a do t’i njohin zgjedhjet lokale

Lexo më shumë
Thellohet bilanci, shkon në 89 numri i viktimave nga përmbytjet në Indonezi

Thellohet bilanci, shkon në 89 numri i viktimave nga përmbytjet në Indonezi 1

🕔11:20, 19.Mar 2019

Ka shkuar në 89 të vdekur dhe qindra të zhdukur bilanci viktimave, nga shirat e mëdha që kanë përfshirë provincën indoneziane të Papua, duke shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu. Balta ka shkatërruar rrugë dhe ura të shumta në zonën e

Lexo më shumë