Këto janë qytetet më të shtrenjta në botë

Këto janë qytetet më të shtrenjta në botë 0

🕔11:10, 19.Mar 2019

Parisi është në krye të listës së qyteteve më të shtrenjta në botë, së bashku me Hong Kongun dhe Singaporin. Është hera e parë që tri qytete ndajnë vendin e parë në anketën e Institutit “Economist Intelligence Unit”, me seli

Lexo më shumë
Deputeti i PD në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Deputeti i PD në Prokurorinë e Krimeve të Rënda 18

🕔11:08, 19.Mar 2019

Ervin Salianji është paraqitur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Sipas Ora News, ish deputeti i PD ka qëndruar për rreth 20 minuta në Prokurori. Salianji akuzohet për “kallëzim të rremë” për dosjen “Babalja”. Sipas kodit penal me këtë akuzën

Lexo më shumë
Gati këndi i ri i lojërave te Liqeni Artificial, oaz ekologjik për lojën e të vegjëlve

Gati këndi i ri i lojërave te Liqeni Artificial, oaz ekologjik për lojën e të vegjëlve 5

🕔11:02, 19.Mar 2019

  Së shpejti të vegjlit e kryeqytetit, dhe jo vetëm, do të kenë gati një kënd fantastik lojërash, i cili i shtohet parkut të madh të Liqenit Artificial. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen financiare të TIKA-s dhe Agjencisë së Parqeve

Lexo më shumë
Të enjten përpara Parlamentit! Opozita sërish në protestë

Të enjten përpara Parlamentit! Opozita sërish në protestë 12

🕔10:49, 19.Mar 2019

Opozita do të dalë sërish në protestë këtë të enjte, para Parlamentit, ndërkohë që brenda në sallë do të zhvillohet seanca plenare e radhës. Vendimi është marrë mbrëmjen e kaluar, pas konsultimit të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha me

Lexo më shumë
Porti i Durrësit, Lleshaj: Duhen ndërhyrje të thella!

Porti i Durrësit, Lleshaj: Duhen ndërhyrje të thella! 0

🕔10:38, 19.Mar 2019

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka qenë sot në Durrës, ku ka zhvilluar një takim me strukturat dhe agjencitë që operojnë në Port. Ai tha se në drejtim të sigurisë është bërë progres por se ka nevojë për ndërhyrje të

Lexo më shumë
FOTO: A është gati Dhërmiu për pritjen e turistëve?!

FOTO: A është gati Dhërmiu për pritjen e turistëve?! 3

🕔10:35, 19.Mar 2019

Entela Resuli Verën e kaluar, shëtitorja e Dhërmiut ishte në rikonstruksion. Një pjesë e saj ka përfunduar,  rruga për qarkullimin e makinave, ishte ende në fazë punimesh ndërsa pluhuri ishte prezent gjithandej. Ndërsa duhen edhe një muaj nga çelja e

Lexo më shumë
Dhuna dhe grabitjet e “jelekverdhëve”, Macron shkarkon shefat e policisë

Dhuna dhe grabitjet e “jelekverdhëve”, Macron shkarkon shefat e policisë 2

🕔10:26, 19.Mar 2019

Emmanuel Macron shkarkoi shefat e policisë së Parisit mbrëmë pasi protestuesit ”jelekverdhë” shkaktuan trazira për të tretën ditë radhazi. Deri tek ky vendim Presidenti francez erdhi pasi 200 protestues shkatërruan Champ-Elyseen në një mbrëmje tjetër kaotike në kryeqytetin francez. Macron

Lexo më shumë
“Babalja”/ Verifikim për ‘shpërdorim detyre’ ish-kreut të Krimeve të Rënda

“Babalja”/ Verifikim për ‘shpërdorim detyre’ ish-kreut të Krimeve të Rënda 10

🕔10:14, 19.Mar 2019

Teksa në gjyq kanë përfunduar si të pandehur për akuzën e “Kallëzimit të remë” Albert Veliu ose “Babalja”, Fredi Alizoti, gazetari Jetmir Olldashi dhe ish-deputeti i PD Ervin Salianji, prokuroria e Tiranës mësohet të ketë hapur një dosje të dytë

Lexo më shumë
Dështimi i aventurierëve

Dështimi i aventurierëve 49

🕔10:05, 19.Mar 2019

E gjithë sjellja e opozitës aktuale politike, sidomos me fillimin e këtij viti, nuk mund të përcaktohet ndryshe veç si një aventurë politike, një aventurë për qëllime dhe interesa të një grushti njerëzish të inkriminuar në të shkuarën, të pashpresë

Lexo më shumë
Vlorë, grabitet arka e filialit të Postës Shqiptare në fshatin Brataj

Vlorë, grabitet arka e filialit të Postës Shqiptare në fshatin Brataj 4

🕔09:53, 19.Mar 2019

Persona ende të paidentifikuar kanë grabitur gjatë natës arkën e postës shqiptare në fshatin Brataj të Vlorës. Mësohet se autorët kanë marrë një sasi të konsiderueshme parash nga arka dhe janë larguar me shpejtësi. l.h/ dita

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?