Detajet: 26 gëzhoja në vendin ku u vra Jurgen Kurti, 10 të shoqëruar në polici

Detajet: 26 gëzhoja në vendin ku u vra Jurgen Kurti, 10 të shoqëruar në polici 6

🕔09:41, 19.Mar 2019

Detaje të reja zbulohen për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti mbrëmjen e djeshme në rrugën “Zef Jubani” pranë stadiumit ‘Selman Stërmasi’. Kurti është ekzekutuar pranë banesës së tij më breshëri plumbash, pasi në vendngjarje policia gjeti dhe sekuestroi 23 gëzhoja

Lexo më shumë
BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu makinat me motor diesel

BE: Brenda dy viteve të largohen nga tregu makinat me motor diesel 0

🕔09:18, 19.Mar 2019

Prodhuesit evropianë të automjeteve duhet t’i japin konsumatorëve më shumë lehtësira për të kthyer pas automjetet në kuadër të skandalit me motorët diesel, deklaroi Komisioni Evropian. Në një dokument strategjik, komisioni tha se këto lehtësira mund të përfshijnë shërbimet falas

Lexo më shumë
KLP çel sot garën për Prokuror të Përgjithshëm

KLP çel sot garën për Prokuror të Përgjithshëm 3

🕔09:12, 19.Mar 2019

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet këtë të martë prej orës 10:00 në atë që rezulton të jetë mbledhja e 8 e këtij institucioni të ri të ngritur prej miratimit të Reformës në Drejtësi, me në fokus dy

Lexo më shumë
19 mars 2019

19 mars 2019 12 Updated

🕔02:00, 19.Mar 2019 Lexo më shumë
Horoskopi, 19 mars 2019

Horoskopi, 19 mars 2019 0 Updated

🕔01:10, 19.Mar 2019

Dashi Tani duket se ditët tuaja do të jenë më të tensionuar, më me shumë preokupime, pasi për këtë ndikon shumë edhe pozicioni i ri i Marsit. Për fatin tuaj të mirë, fundjava e sapokaluar ju ka bërë më të

Lexo më shumë
Bashkimi Europian si Bashkimi Sovjetik? Krahasim i pavend

Bashkimi Europian si Bashkimi Sovjetik? Krahasim i pavend 5 Updated

🕔23:12, 18.Mar 2019

Politika e Bashkimit Europian të kujton praktikat e byrosë politike të ish-vendeve komuniste, dëgjohet nga qarqet populiste të djathta pak javë para zgjedhjeve europiane. Por a mund të krahasohet BE e Bashkimi Sovjetik? “Vitet e fundit kemi vënë rë që

Lexo më shumë
Të shtëna me armë te ‘Tirana e Re’, mbetet i vdekur Jurgen Kurti

Të shtëna me armë te ‘Tirana e Re’, mbetet i vdekur Jurgen Kurti 9

🕔22:47, 18.Mar 2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pranë  Tiranës së Re. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00. Viktima është Jurgen Kurti. Mendohet se ai ka qenë duke ikur në këmbë në shtepi  ku dhe është qëlluar me breshëri nga një makinë

Lexo më shumë
Fondet për lobim në SHBA, Prokuroria thërret Bashën e Ristanin

Fondet për lobim në SHBA, Prokuroria thërret Bashën e Ristanin 4

🕔22:39, 18.Mar 2019

Prokuroria e Tiranës thërret kreu e Partisë Demokratike, Lulzim Basha si edhe ish sekretarin e Përgjithshëm të saj, Arben Ristani lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA. ‘BalkanWeb’ bën të ditur nga burimet se Basha e Ristani

Lexo më shumë
“Drejtësia”, zhgënjim në Bruksel: Shqipëria mbrapa me sundimin e ligjit

“Drejtësia”, zhgënjim në Bruksel: Shqipëria mbrapa me sundimin e ligjit 9

🕔21:58, 18.Mar 2019

Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikuan Shqipërinë dhe vendet e tjera kandidate për Ballkanin në BE për “stanjacion” përsa u përket çështjeve të sundimit të ligjit. Seanca e

Lexo më shumë
“Vettingu po çmonton marrëveshjet korruptive të gjyqtarëve me politikën”

“Vettingu po çmonton marrëveshjet korruptive të gjyqtarëve me politikën” 10

🕔21:34, 18.Mar 2019

Avokat Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 gradë” ka folur për sistemin e drejtësisë. Sipas tij vettingu po heq të korruptuarit. “Shtet ligjor do të thotë të kesh gjykatë, të tjerat janë broçkulla. Ky është sistem i gjykatës, të

Lexo më shumë