Seancë gjyqësore në KPA për ankimin e Rovena Gashit

Seancë gjyqësore në KPA për ankimin e Rovena Gashit 5

🕔18:26, 18.Mar 2019

Ditën e enjte Kolegji i Posaçëm i Apelimit do të zhvillojë seancën gjyqësore për ankimin e Rovena e Gashit për shkarkimin e saj si prokurore nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Seanca do të zhvillohet në orën 10:00 në ambientet

Lexo më shumë
Hapet Zyra me Një Ndalesë në Përmet, çfarë përfitojnë qytetarët

Hapet Zyra me Një Ndalesë në Përmet, çfarë përfitojnë qytetarët 0

🕔18:19, 18.Mar 2019

Sistem Informatik i Zyrës me Një Ndalesë (SIZN), është tashmë plotësisht funksional në Bashkinë e Përmetit. Bashkia Përmet është bashkia e tetë që përfiton sistemin informativ të zyrës me një ndalesë, për ofrimin e shërbimeve administrative vendore. Në javët e

Lexo më shumë
Finalizohet operacioni “Kir”, ja çfarë u sekuestrua

Finalizohet operacioni “Kir”, ja çfarë u sekuestrua 0

🕔18:18, 18.Mar 2019

Policia e Shkodrës në bashkëpunim me forcat “Shqiponja” kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Kir”. Gjatë këtij operacioni u sekuestruan lëndë narkotike, armë, radio marrëse-dhënëse. Po ashtu u bë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit me iniciale K.Gj., 45

Lexo më shumë
Shkarkohet nga detyra Ylli Dylgjeri, bëri poezi tallëse për Genti Cakaj

Shkarkohet nga detyra Ylli Dylgjeri, bëri poezi tallëse për Genti Cakaj 28

🕔18:08, 18.Mar 2019

Shkarkohet nga detyra Ylli Dylgjeri. Deri këtë të hënë, Dylgjeri, mbante postin e drejtorit tek Agjencia e Trajtimit të Koncesioneve dhe PPP në Ministrinë e Financave. Ky i fundit ngre pretendimin se shkarkimi i tij ka ardhur si shkak i

Lexo më shumë
Ana de Armas, biondja që do të jetë Marilyn Monroe në kinema

Ana de Armas, biondja që do të jetë Marilyn Monroe në kinema 0

🕔18:08, 18.Mar 2019

Prej pak kohësh është bërë me dije për mediet ndërkombëtare se regjisori Andrew Dominik është në proces pune për të jetësuar në kinema filmin “Blonde” të shkruar nga Joyce Carol Oates dhe dedikuar ikonës Marilyn Monroe. Sipas burimeve të ndryshme

Lexo më shumë
Veliaj: Aktet antike me zjarr, bojë, vezë e tritol janë sjellje humbësash! “Tirana që Duam” në 23 Mars

Veliaj: Aktet antike me zjarr, bojë, vezë e tritol janë sjellje humbësash! “Tirana që Duam” në 23 Mars 4

🕔18:01, 18.Mar 2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka reaguar ndaj veprimeve të fundit të djegies së kazanëve dhe koshave të mbeturinave nga militantët e opozitës në kryeqytet duke i cilësuar ato si akte dëshpërimi të Partisë së Dhunës (PD). Përmes

Lexo më shumë
Fondet e BE për kërkimin, Shqipëria dhe Mali i Zi të fundit në rajon

Fondet e BE për kërkimin, Shqipëria dhe Mali i Zi të fundit në rajon 2

🕔17:56, 18.Mar 2019

Avancimi në inovacion dhe shkencë janë nga kushtet e vështira që Shqipëria duhet të përmbushë për t’u anëtarësuar në BE. Por, sipas të dhënave të fundit të publikuar Shqipëria është ndër vendet e fundit që ka përfituar fonde për kërkim

Lexo më shumë
Schütz: Shqipëria përpara vendimmarrjes, mos humbni kohë

Schütz: Shqipëria përpara vendimmarrjes, mos humbni kohë 8

🕔17:52, 18.Mar 2019

“Shqipëria gjendet përpara vendimmarrjes të rëndësishme të Bashkimit Evropian dhe për këtë nuk duhet humbur kohë“. Kështu është shprehur Ambasadorja e Gjermanisë në vendin tonë Susanne Schütz. Në një deklaratë, ambasadorja bën apel për vijimin e reformave. Ajo përshëndet faktin

Lexo më shumë
Manja-Metës: Lulin e Monikën populli nuk i sheh dot me sy

Manja-Metës: Lulin e Monikën populli nuk i sheh dot me sy 7

🕔17:44, 18.Mar 2019

“Presidenti i Republikës paska reaguar sot në lidhje me situatën politike në vend dhe mirë ka bërë! Shkaqet e kësaj krize të opozitës z.President janë disa. Por eksportimi i saj jashtë vendit si krizë e Shqipërisë është një shkak i

Lexo më shumë
Vlerësimi i SHBA-ve: Kosova arrin sukses kur udhëheqin gratë

Vlerësimi i SHBA-ve: Kosova arrin sukses kur udhëheqin gratë 0

🕔17:42, 18.Mar 2019

Me 18 për qind të grave në fuqi punëtore, Kosova ka pjesëmarrjen e ulët të grave në punë. Kështu u tha sot në ceremoninë e përmbylljes së projektit të KUSA-s “Eliminimi i barrierave për mundësi të barabarta, ku u diskutua

Lexo më shumë