“The Guardian” ngre alarmin: Ilaçet false po rrezikojnë jetën e njerëzve

“The Guardian” ngre alarmin: Ilaçet false po rrezikojnë jetën e njerëzve 0

🕔16:31, 12.Mar 2019

Ilaçe të skaduara, të falsifikuara dhe me cilësi të dobët, bëjnë që çdo vit në botë të vdesin rreth 250.000 fëmijë pas konsumit të tyre për kurimin e sëmundjeve të ndryshme si pneumonia apo malarja, në vende ku është ende

Lexo më shumë
Pas skandalit me “DH Albania”, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender

Pas skandalit me “DH Albania”, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender 10

🕔16:12, 12.Mar 2019

Operatori i Transmetimit të Energjisë kërkon të realizojë 100 milionë euro investime në rrjet përmes një procedurë të veçantë duke anashkaluar ligjin e prokurimeve publike. Procesi ka nisur zyrtarisht në datën 28 dhjetor të vitit të kaluar, nga ish-administratori i

Lexo më shumë
Incidentet me banorët, SHÇBA nis hetimet

Incidentet me banorët, SHÇBA nis hetimet 4

🕔15:58, 12.Mar 2019

Veprimet e policëve, që kishin shkuar në mbështetje të përmbaruesve privatë, ndaj anëtarëve të 4 familjeve, pritet të kalojnë në “sitën” e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankeseva. Mësohet se SHÇBA, por edhe Drejtoria e Standardeve Profesionale pranë Policisë

Lexo më shumë
KQZ fton 14 kandidatë të PD dhe LSI të marrin mandatin (EMRAT)

KQZ fton 14 kandidatë të PD dhe LSI të marrin mandatin (EMRAT) 3

🕔15:43, 12.Mar 2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dërguar sot zyrtarisht njoftimin 14 kandidatëve në listat vijuese nga PD dhe LSI, për të marrë mandatin e deputetit. Kandidatët kanë 10 ditë kohë për të dorëzuar formularin e vetëdeklarimit. Nëse ata nuk e

Lexo më shumë
Ralf Gjoni i LSI pranon mandatin e deputetit

Ralf Gjoni i LSI pranon mandatin e deputetit 11

🕔15:20, 12.Mar 2019

Ralf Gjoni ka pranuar mandatin e deputetit për qarkun e Tiranës. Gjoni i cili është në listën zgjedhore të LSI-së, ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, formularin e vetëdeklarimit, duke hedhur kështu hapin e parë ligjor drejt marrjes

Lexo më shumë
Piedestalet bosh të tradhtarëve (II) 

Piedestalet bosh të tradhtarëve (II)  57

🕔15:03, 12.Mar 2019

Shaqir Vukaj (Kliko KETU për të lexuar pjesën I) Kush kujton vizitën e Papa Françeskut në Shqipëri, duhet të mbajë mend se në bulevardin Dëshmorët e Kombit ishin varur 40 portrete të klerikëve të persekutuar, për të cilët Vatikani që

Lexo më shumë
PS mbledh 25 partitë aleate: PD dhe LSI tentojnë destabilizimin

PS mbledh 25 partitë aleate: PD dhe LSI tentojnë destabilizimin 4

🕔14:53, 12.Mar 2019

Partia Socialiste mbledh sot 25 partitë aleate për të analizuar situatën politike. Sipas PS, braktisja e Kuvendit dëmton interesin kombëtar. PS nuk kursen akuzat edhe ndaj partive opozitare, PD dhe LSI, të cilat i akuzon për destabilizim të vendit me

Lexo më shumë
Merkel dhe Macron, bashkë por dhe ndryshe mbi të ardhmen e Europës

Merkel dhe Macron, bashkë por dhe ndryshe mbi të ardhmen e Europës 0

🕔14:53, 12.Mar 2019

Vetëm një muaj e gjysmë pas marrëveshjes së re franko-gjermane, ku Angela Merkel dhe Emmanuel Macron promovuan me të madhe bashkëpunimin mes tyre, duket se mes tyre ka dallime në lidhje me të ardhmen e Evropës. Kancelarja gjermane ka mbështetur

Lexo më shumë
Ajri i ndotur vret më shumë se duhanpirja, 8.8 milionë viktima në vit

Ajri i ndotur vret më shumë se duhanpirja, 8.8 milionë viktima në vit 1

🕔14:41, 12.Mar 2019

Ajri i ndotur vret më shumë sesa cigaret. Një gjë e tillë konfirmohet nëpërmjet një studimi të kryer nga Thomas Muenzel, i Universitetit “Johannes Gutenberg” në Mainz në Gjermani. Sipas të dhënave çdo vit në botë vdesin 8.8 milionë njerëz

Lexo më shumë
Veliaj: Falë mbështetjes nga BERZH-i, Tirana ka nisur kronometrimin për ujë 24 orë

Veliaj: Falë mbështetjes nga BERZH-i, Tirana ka nisur kronometrimin për ujë 24 orë 7

🕔14:40, 12.Mar 2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori pjesë në takimin nismues të programit GEFF, që u mundëson financim kredimarrësve për përmirësimin e efiçencës energjetike. Në fjalën e tij, ai theksoi se çështjet e ndryshimeve klimaterike dhe të energjisë po

Lexo më shumë