Shkeljet masive, Lleshaj shkarkon drejtoreshën e Kufirit në Durrës

Shkeljet masive, Lleshaj shkarkon drejtoreshën e Kufirit në Durrës 0

🕔09:56, 12.Mar 2019

Shkeljet masive në Portin e Durrësit të evidentuara në radhët e kontrollorëve në kufi, çuan edhe në shkarkimin e Drejtoreshës Rajonale të Kufirit dhe Migracionit në qytetin bregdetar, Lindita Nushi. Shkarkimi i Lindita Nushit u bë me urdhër të ministrit

Lexo më shumë
Shpëtim në minutën e fundit, ç’ndodh nëse May dështon?

Shpëtim në minutën e fundit, ç’ndodh nëse May dështon? 3

🕔09:52, 12.Mar 2019

Theresa May takoi të hënën në mbrëmje (12.03) në Strasburg kreun e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker. Të dyja palët bënë fjalë për sukses në fund të takimit. Theresa May bëri fjalë për “ndryshime të rëndësishme të marrëveshjes së daljes nga

Lexo më shumë
Ivanov nuk dekreton ligjet me emrin ‘Maqedonia e Veriut’

Ivanov nuk dekreton ligjet me emrin ‘Maqedonia e Veriut’ 3

🕔09:37, 12.Mar 2019

Presidenti i vendit, Gjorge Ivanov, refuzoi të dekretojë 11 ligje që janë miratuar me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut. Siç bënë të ditur shërbimet e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, bëhet fjalë për ligje në sfera të ndryshme në

Lexo më shumë
Stop dhunës ndaj bluzave të bardha, mjekët e QSUT dhe të spitalit Shkodër në protestë

Stop dhunës ndaj bluzave të bardha, mjekët e QSUT dhe të spitalit Shkodër në protestë 3

🕔09:30, 12.Mar 2019

Mjeket e QSUT-se dhe ata te spitalit te Shkodres solidarizohen me kolege te tyre, kunder dhunes ndaj mjekeve. Ne Tirane, mjkete apelojne per respekt ndaj punes qe shpeton jete. “Spitalet tane jane ambiente qe ofrojne siguri, mbrojtje, shpetim jete. Thirrje

Lexo më shumë
Venezuela në gjendje të jashtëzakonshme

Venezuela në gjendje të jashtëzakonshme 1

🕔09:26, 12.Mar 2019

Parlamenti venezueljan i dominuar nga opozita,me në krye Juan Guaidon ka dekretuar gjendjen e jashtëzakonshme pas pesëditësh në  mungesë të energjisë elektrike. Presidenti i përkohshëm i vetëshpallur u akuzua si personi përgjegjës për mungesën elektrike në vend , por kritikët

Lexo më shumë
Rikthehet dimri! Borë në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët

Rikthehet dimri! Borë në veri dhe juglindje, ja rrugët që nevojiten zinxhirët 0

🕔09:20, 12.Mar 2019

Dimri nuk ka ikur ende. Pavarësisht temperaturave të larta dhe çeljes së luleve të para që përjetuam këtë fillim marsi, natën e kaluar janë rikthyer reshjet e borës në veri dhe juglindje. Në Dibër, tashësia e dëborës arrin në 10

Lexo më shumë
“Vetting” edhe kontabilistëve, do t’u verifikohet dosja personale

“Vetting” edhe kontabilistëve, do t’u verifikohet dosja personale 2

🕔09:10, 12.Mar 2019

Profesioni i kontabilistit të miratuar do të jetë tashmë i rregulluar. Të gjithë kontabilistët e miratuar që janë aktualisht aktivë do të verifikohen për vërtetësinë e arsimit, rregullsinë e mbajtjes së dokumentacionit për fitimin e titullit, do tu verifikohet dosja

Lexo më shumë
12 mars 2019

12 mars 2019 6

🕔02:34, 12.Mar 2019 Lexo më shumë
Horoskopi, 12 mars 2019

Horoskopi, 12 mars 2019 0

🕔02:32, 12.Mar 2019

Dashi Duket se pozicioni i shumë yjeve në shenjën tuaj është i favorshëm, sidomos me Merkurin që sjell stimuj të rinj. Ndërkohë, Afërdita vazhdon t’ju stimulojë shumë në planin afektiv.   Demi Edhe për ju që i përkisni kësaj shenje,

Lexo më shumë
PSG zyrtarizon blerjen për sezonin e ardhshëm

PSG zyrtarizon blerjen për sezonin e ardhshëm 0

🕔22:57, 11.Mar 2019

Paris Saint-Germain përfundoi atë që mund të konsiderohet edhe si një javë e bujshme për klubin parisez. Kampionët në fuqi të Francëz kanë njoftuar se “AccorHotels” do të jenë sponsori i tyre i ri, duke nisur nga fillimi i sezonit

Lexo më shumë