Zgjedhjet lokale në Turqi, raportohen incidente dhe të vrarë

Zgjedhjet lokale në Turqi, raportohen incidente dhe të vrarë 0

🕔21:05, 31.Mar 2019

Sipas rezultateve të para jozyrare të zgjedhjeve lokale në Turqi, partia AKP e presidentit Recep Taip Erdogan ka fituar më së shumti vota në qytetin e madh Stamboll. Dallimi mes partisë në pushtet dhe opozitës në Stamboll ishte sipas rezultateve

Lexo më shumë
Vrasja e shqiptarit në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë

Vrasja e shqiptarit në burg, reagon Ministria greke e Drejtësisë 5

🕔20:58, 31.Mar 2019

Pas videos së publikuar gjerësisht në media, ku tregohej momenti i vrasjes të  burgosurit shqiptar, vjen edhe një reagim nga Ministria e Drejtësisë në Greqi. Përmes një deklaratë zyrtare, Ministria e Drejtësisë në shtetin fqinj shprehet se zbulimi i këtyre

Lexo më shumë
Blindohet Elbasani, kontrolle të befasishme në makina dhe biznese

Blindohet Elbasani, kontrolle të befasishme në makina dhe biznese 0

🕔20:33, 31.Mar 2019

Në orët e para të mbrëmjes të se dielës, Elbasani është blinduar nga prania e forcave policore në të gjithë hapësirën ku shtrihet qyteti. Pas ngjarjeve të rënda të ndodhura në këtë qytet, raportohet që kjo është prania më e

Lexo më shumë
Ronaldo i dëmtuar, Juventusi fiton falë talentit të ri Moize Kin

Ronaldo i dëmtuar, Juventusi fiton falë talentit të ri Moize Kin 0

🕔20:24, 31.Mar 2019

Iu deshën vetëm tre minuta për të bërë diferencën. Tifozët juventinë janë që të gjithë në festë për yllin e ri të skuadrës, ndërsa Moize Kin shënoi golin e vetëm në ndeshjen e Serisë A ndaj Empolit. Në mungesë të

Lexo më shumë
Nga 1 prilli pensionet rriten me 2.8%

Nga 1 prilli pensionet rriten me 2.8% 1

🕔20:17, 31.Mar 2019

Nga 1 prilli, rriten me 2.8% pensionet e plota të pleqërisë,  pensionet e invaliditetit, pensionet dhe ato familjare. Vendimi I miratuar në mbledhjen e qeverisë përcakton se nga ky indeksim përfitojnë edhe pensionet që do të caktohen nga data 1

Lexo më shumë
Diabeti, 4.000 raste çdo vit. Kostoja, 20% e fondit të rimbursimit

Diabeti, 4.000 raste çdo vit. Kostoja, 20% e fondit të rimbursimit 0

🕔20:14, 31.Mar 2019

Sëmundja e diabetit po merr përmasa të frikshme në Shqipëri dhe jo vetëm. Çdo vit numërohen 4.000 raste të reja që diagnostikohen. Përveç 75 mijë pacientëve që sot trajtohen me diabet, një numër i madh personash e kanë sëmundjen, por

Lexo më shumë
48 orë në Tiranë sipas një gazetari italian

48 orë në Tiranë sipas një gazetari italian 8

🕔19:52, 31.Mar 2019

”Fotografi / Një shesh në një vend të Lindjes / me flamuj”. Me këto pak fjalë një strofë e ”Pooh” rrëfen për një vend dhe për një atmosferë. Në fakt, shumë vende dhe shumë atmosferë europiano-lindore. Si ai i sheshit

Lexo më shumë
“Eksploziv” i hedhur në rrugë, rrethohet lagjja “10 korriku” në Vlorë

“Eksploziv” i hedhur në rrugë, rrethohet lagjja “10 korriku” në Vlorë 0

🕔19:38, 31.Mar 2019

Çaste paniku po kalojnë banorët e lagjes “10 korriku” të qytetit të Vlorës, teksa prej pak çastesh, forca të shumta policie kanë krijuar një perimetër sigurie, për shkak të dyshimeve për ekzistencën e një sasie lënde plasëse. Nga vendngjarja nuk

Lexo më shumë
Ambasadori Kosnett: Kosova ka sukses kur udhëheqin gratë

Ambasadori Kosnett: Kosova ka sukses kur udhëheqin gratë 0

🕔19:34, 31.Mar 2019

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, deklaroi sot se Kosova ka sukses kur gratë udhëheqin. Përmes një postimi në Twitter, Kosnett shprehet se përmes udhëheqjes së femrave, mund të festojmë kontributet e grave në Kosovë. “Muajin e kaluar kam ndarë

Lexo më shumë
31 mars/ Dita e Anne Frank, zëri i 6 milionë hebrenjve, viktima të holokaustit

31 mars/ Dita e Anne Frank, zëri i 6 milionë hebrenjve, viktima të holokaustit 1

🕔19:08, 31.Mar 2019

“… por, kur shoh qiellin, mendoj se gjithçka do të rikthehet përsëri për mirë, madje edhe kjo ngurtësi e pamëshirshme do të pushojë, që rendi, paqja dhe qetësia do të kthehen“. 31 marsi është dita përkujtimore për nder të Anne

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?