Manastiri, si u dëbuan 38 mijë shqiptarë nga pronat e tyre

Manastiri, si u dëbuan 38 mijë shqiptarë nga pronat e tyre 11

🕔18:51, 31.Mar 2019

Në Vilajetin e Manastirit ka jetuar një numër tepër i madh i popullatës shqiptare gjatë gjithë periudhave historike, por ata kanë jetuar dhe në vet kryeqendrën e tij, në qytetin e Manastirit. Me rënien e Perandorisë Osmane, por dhe më

Lexo më shumë
Bekim Balaj shënon gol në Rusi

Bekim Balaj shënon gol në Rusi 1

🕔18:24, 31.Mar 2019

Bekim Balaj është sulmuesi shqiptar i momentit. Futbollisti shkodran shënoi edhe në Premier Ligën e Rusisë, pas golit me kombëtaren në fushën e Andorrës. Nuk mjaftoi për fitoren, por ai e bëri të vetën. Bekim Balaj u kthye te goli

Lexo më shumë
Tuberkulozi ende në qarkullim, 440 raste u regjistruan gjatë 2018

Tuberkulozi ende në qarkullim, 440 raste u regjistruan gjatë 2018 0

🕔18:07, 31.Mar 2019

Nëse kishit menduar se tuberkulozi është një sëmundje që i përket të shkuarës, ky perceptim vlen të ndryshohet. Rreth 440 raste me tuberkuloz janë regjistruar së paku në vitin 2018, ku shqetësues mbetet fakti se kjo sëmundje prek më tepër

Lexo më shumë
Fotot më të mira të javës: Nga mozaiku i Luvrit te shëndeti i Beyoncé

Fotot më të mira të javës: Nga mozaiku i Luvrit te shëndeti i Beyoncé 0

🕔17:59, 31.Mar 2019

“Nga mozaiku i Luvrit te shëndeti i Beyoncé”.  Në këtë mënyre redaktori i fotove i “Guardian”-it zgjedh shkrepjet më kryesore nga e gjithë bota.   Pekin, Kinë Modelet veshin krijime nga koleksioni i pranverës/verë të Xiong gjatë javës së modës

Lexo më shumë
Nga 1 prilli 2019 nis krijimi i historikut për drejtuesit e mjeteve

Nga 1 prilli 2019 nis krijimi i historikut për drejtuesit e mjeteve 0

🕔17:33, 31.Mar 2019

Një prilli shënon zbatimin e skemës universale të sistemit “Bonus-Malus” në sigurimin e detyrueshëm motorik. Ndërhyrjet ligjore u bënë për të ndërtuar një skemë të re të mekanizmit të tarifimit në sigurimin e detyrueshëm MTPL, ku primi i zbatuar është

Lexo më shumë
Rusia pengon integrimin? Kryetarja e Komisionit të Sigurisë: Duhet të jemi të kujdesshëm

Rusia pengon integrimin? Kryetarja e Komisionit të Sigurisë: Duhet të jemi të kujdesshëm 6

🕔17:24, 31.Mar 2019

Rruga drejt integrimit në familjen evropiane përveç pengesave që mund të hasë nga kriza politike në vend, sipas socialistëve ky proces po tentohet të ngadalësohet nga vende të treta. Pak ditë më parë Kryeministri Edi Rama u shpreh se Rusia

Lexo më shumë
Roma “shembet” përballë Napolit në “Olimpico”

Roma “shembet” përballë Napolit në “Olimpico” 0

🕔17:18, 31.Mar 2019

Ndeshja më e rëndësishme për javën e 29 të Serie A, përpara mbrëmjes së kësaj të diele, ishte pikërisht ajo e zhvilluar në “Olimpico” të Romës mes verdhekuqve dhe napolitanëve. Dy skuadra me objektiva krejt të ndryshme, me romanët që

Lexo më shumë
Berlusconi kërkon rikthimin, në garë për zgjedhjet europiane

Berlusconi kërkon rikthimin, në garë për zgjedhjet europiane 0

🕔16:55, 31.Mar 2019

Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi kërkon rikthimin. E ndërsa në politikën e brendshme nuk ka mundur të gjejë ende hapësirat e duhura, ai po i kthen sytë tani nga zgjedhjet europiane. Ai ka deklaruar se do të kandidojë në zgjedhjet e

Lexo më shumë
Mick Jagger sëmuret, Rolling Stones anulojnë turin muzikor

Mick Jagger sëmuret, Rolling Stones anulojnë turin muzikor 1

🕔16:46, 31.Mar 2019

Rolling Stones kanë anuluar turin e tyre amerikan sepse solisti Mick Jagger ka probleme me shëndetin. “Mjekët i kanë këshilluar të mos shkojë në turne këtë moment sepse ka nevojë për kurim”, ka deklaruar një zëdhënës i grupit. Asnjë shpjegim

Lexo më shumë
1999, kur Majko i kërkonte ndihmë Turqisë: Serbët kanë thyer kufirin

1999, kur Majko i kërkonte ndihmë Turqisë: Serbët kanë thyer kufirin 34

🕔16:15, 31.Mar 2019

Leonard Veizi “Miku i mirë në ditë të keqe”. Duket se kjo frazë në eter e thënë jo vetëm prej burrave të kombit tonë, duhet të ketë funksionuar edhe tek shtetarët e lartë të Turqisë kur i kanë afruar Shqipërisë

Lexo më shumë

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?