Shtyhet vendimi për Saimir Tahirin te Krimet e Rënda

Shtyhet vendimi për Saimir Tahirin te Krimet e Rënda 6

🕔13:41, 21.Mar 2019

Është shtyrë seanca paraprake te Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Saimir Tahiri mbërriti pak më parë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, ku pritej të zhvillohej seanca paraprake dhe të merrej një vendim për dosjen. Së

Lexo më shumë
Pranojnë mandatin dhe dy kandidatë nga radhët e opozitës

Pranojnë mandatin dhe dy kandidatë nga radhët e opozitës 2

🕔13:40, 21.Mar 2019

Arben Elezi nga PD Elbasan dhe Ambra Borova nga LSI Shkodër kanë pranuar mandatin e deputetit. Ata kanë dorëzuar formularin e vetëdeklarimit pranë Komisionit Qëndror Zgjedhor ditën e sotme. Ditën e sotme tre deputetë të tjerë në radhët e LSI-së

Lexo më shumë
Protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë: Lironi të ndaluarit

Protesta zhvendoset te Drejtoria e Policisë: Lironi të ndaluarit 2

🕔13:37, 21.Mar 2019

Protesta e thirrur nga partitë opozitare, PD dhe LSI, këtë të enjte, duket se e ka “përfunduar” misionin e saj përpara Kuvendit të Shqipërisë, aty ku pati jo rrallëherë edhe përplasje dhe konfrontime me forcat e rendit, që ishin të

Lexo më shumë
Lëndohen dy efektivë në protestën e opozitës

Lëndohen dy efektivë në protestën e opozitës 0

🕔13:20, 21.Mar 2019

Protesta e opozitës para Parlamentit është shoqëruar sërish me tensione. Protestuesit kanë hedhur shashka në drejtim të policisë dhe për pasojë janë lënduar dy efektivë. l.h/ dita

Lexo më shumë
Kryemadhi: Ambasadori i OSBE-së e sheh Shqipërinë si parajsë seksi dhe paraje

Kryemadhi: Ambasadori i OSBE-së e sheh Shqipërinë si parajsë seksi dhe paraje 4

🕔13:19, 21.Mar 2019

Pas deklaratës së ambasadorit të OSBE, ku la të hapur mundësinë e njohjes së zgjedhjeve edhe pa opozitën, ka reaguar kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Ajo tha për gazetarët se refuzon të përgjigjet për njerëz që shikojnë Shqipërinë si parajsë

Lexo më shumë
Kryemadhi komenton deklaratën e Metës: Është puna e tij!

Kryemadhi komenton deklaratën e Metës: Është puna e tij! 5

🕔13:17, 21.Mar 2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vendosur të komentojë deklaratën e presidentit Ilir Meta, i cili tha dje se për hir të zgjidhjes së krizës politike është i gatshëm të dorëzoj mandatin dhe të vetëflijohet. “Si bashkëshortja e tij nuk

Lexo më shumë
Motive të historisë

Motive të historisë 0

🕔13:12, 21.Mar 2019

MOIKOM ZEQO VAZOJA ME PSALLMIN 29 Nuk mund të kuptohet mesjeta shqiptare pa antikitetin e vonë ilir, ashtu si nuk mund të kuptohet një pemë nëse e konceptojmë që rrënjët e saj mund të qëndronin në ajër dhe jo në

Lexo më shumë
Zbardhet lista e fajdexhinjve që merrnin lekë hua, roli i policit dhe noteres

Zbardhet lista e fajdexhinjve që merrnin lekë hua, roli i policit dhe noteres 1

🕔12:48, 21.Mar 2019

Pjesë e grupit të fajdexhinjve në Shkodër rezulton të jetë edhe një polic, një notere dhe ish-kancelar i Gjykatës. Gazeta Si ka siguruar emrat e disa personave që merrnin hua te noterja Valbona Hajdari. Ndërkohë, nën hetim është edhe një

Lexo më shumë
“Xhaketa dhe kapërcim ylberi”! Për kë e ka fjalën Myslim Murrizi?

“Xhaketa dhe kapërcim ylberi”! Për kë e ka fjalën Myslim Murrizi? 6

🕔12:35, 21.Mar 2019

Deputeti demokrat Myslim Murrrizi i cili refuzoi që të dorëzojë mandatin e deputetit njëlloj si të zgjedhurit e Partisë Demokratike, ka marrë fjalën në seancën e sotme parlamentare. Në fjalën e tij ai tha se në 22 marsin e 27

Lexo më shumë
Korrigjimi i kufijve Serbi-Kosovë, Mali i Zi nuk e mbështet

Korrigjimi i kufijve Serbi-Kosovë, Mali i Zi nuk e mbështet 0

🕔12:29, 21.Mar 2019

Mali i Zi përkrah çdo opsion që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por ideja e korrigjimit të territoreve, “nuk është ideja më e mirë”, tha sot në Prishtinë, ministri i Jashtëm malazez Sërgjan Darmanoviç.

Lexo më shumë