Qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta, i bashkohet nismës globale për mbrojtjen e mjedisit

Qendra e Tiranës fik dritat për 60 minuta, i bashkohet nismës globale për mbrojtjen e mjedisit 2

🕔13:41, 31.Mar 2019

Qendra e Tiranës fiku mbrëmë dritat për 60 minuta, duke iu bashkuar qindra qyteteve në 187 shtete të botës në shenjë solidarizimi me “Orën e Tokës”, që synon rritjen e vëmendjes globale ndaj çështjeve mjedisore. I pranishëm në eventin e

Lexo më shumë
Drogë me vlerë 7 mln euro, arrestohet bullgari me BMW në Igumenic

Drogë me vlerë 7 mln euro, arrestohet bullgari me BMW në Igumenic 0

🕔13:22, 31.Mar 2019

Tableta droge me vlerë 7 mln euro janë kapur nga policia greke në portin e Igumenicës. Në pranga ka përfunduar një 31 vjeçar bullgar, në makinën e të cilit është gjetur sasia e drogës. Lënda narkotike dyshohet të jetë transportuar

Lexo më shumë
Gjykata detyron Prokurorinë të hetojë ceremoninë për ushtarët serbo-malazezë në Gajtan

Gjykata detyron Prokurorinë të hetojë ceremoninë për ushtarët serbo-malazezë në Gajtan 3

🕔13:17, 31.Mar 2019

Gjykata e Shkodrës bie dakord me antiterrorin se prokuroria nuk ka bërë detyrën dhe nuk ka hetuar ceremoninë përkujtimore për ushtarët serbo-malazezë të mbajtur në fshatin Gajtan. Për këtë arsye, gjyqtarja pranoi kërkesën e rrallë të Policisë së Shtetit, që

Lexo më shumë
Porosia për vrasje! Parandalohet krimi në Lezhë, pranga dy autorëve

Porosia për vrasje! Parandalohet krimi në Lezhë, pranga dy autorëve 3

🕔12:57, 31.Mar 2019

Një porosi për vrasje, është parandaluar nga policia e Lezhës, gjatë një operacioni që ka marrë të njëjtin emër, “Porosia”. Në prangat e policisë kanë rënë dy autorët e dyshuar, ndërsa gjatë operacionit policia janë sekuestruar armë zjarri, municon luftarak,

Lexo më shumë
A mund të bëhet një komedian president?

A mund të bëhet një komedian president? 6

🕔12:40, 31.Mar 2019

  Sondazhet zyrtarisht janë hapur në Ukrainë, ndërkohë që vendi voton për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Presidenti aktual Petro Poroshenko kërkon një tjetër mandat, por nuk dihet se çfarë do ndodhë pasi në mënyrë paksa të habitshme, kemi

Lexo më shumë
Kriza e Brexit, konservatorët kundërshtojnë May për zgjedhje të parakohshme

Kriza e Brexit, konservatorët kundërshtojnë May për zgjedhje të parakohshme 0

🕔12:18, 31.Mar 2019

  Deputetët e Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe kanë kërcënuar se do t’i bllokojnë të gjitha përpjekjet e kryeministres May për ta dërguar vendin në zgjedhje të parakohshme, duke thënë se kjo lëvizje do ta përçante partinë dhe do

Lexo më shumë
Për herë të parë një presidente femër në Sllovaki

Për herë të parë një presidente femër në Sllovaki 0

🕔12:02, 31.Mar 2019

Kandidatja e anti-korrupsionit, Zuzana Caputova ka fituar zgjedhjet presidenciale të Sllovakisë. Caputova është femra e parë që merr postin e presidentes së vendit. Caputova, e cila nuk ka pothuajse asnjë përvojë politike, mundi një diplomat të nivelit të lartë, Maros

Lexo më shumë
“Disa pranojnë dhe plumbin..”, mesazhi i Massafras pas vrasjeve në vend

“Disa pranojnë dhe plumbin..”, mesazhi i Massafras pas vrasjeve në vend 1

🕔11:40, 31.Mar 2019

Arqipeshkevi i dioqezës Shkodër-Pult Angelo Massafra gjatë meshës së shenjtë në katedralen “Shën Shtjefni” për 200-vjetorin e lindjes së arbërëshit Andon Santori ka komentuar ngjarjet e rënda të ndodhura në Shkodër, vrasjen e Ferdinand Polisë dhe të dy vëllezërve Bilali

Lexo më shumë
Ky e ka burgun hak!

Ky e ka burgun hak! 10

🕔11:18, 31.Mar 2019

Salanji e ka ditur mirë, kur përgjimet publikonte, se zëri i vllait të Ministrit, absolutisht nuk ekzistonte!   Sado që shtiret si një trim, edhe mendon se është i zgjuar, them-ka punuar fare trashë, të gjitha provat ka sajuar!  

Lexo më shumë
Bashkia e Tiranës instalon semaforët LED dhe me numëratorë kohe

Bashkia e Tiranës instalon semaforët LED dhe me numëratorë kohe 3

🕔11:04, 31.Mar 2019

Të gjithë semaforët në Tiranë do të jenë LED. Bashkia e Tiranës vijon punën për vendosjen e këtyre semaforëve në rrugët e kryeqytetit, si dhe konfigurimin e tyre. Ndërkohë nga Drejtoria e Transportit (Salla e Kontrollit të Trafikut) po bëhet

Lexo më shumë